Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z cytatem się poprawiłem. Odnośnie SLI to dlatego, że bywają z tym problemy (czasami nie obsługiwane, kiedy indziej obsługiwane słabo i tzw. mikro przycięcia), a prawie we wszystkich grach 7970 lub 680 zapewniają więcej mocy niż potrzeba.

Edytowane przez miurion
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

 

że bywają z tym problemy (czasami nie obsługiwane, kiedy indziej obsługiwane słabo i tzw. mikro przycięcia)

 

Czy miałeś SLI u siebie, czy powtarzasz bajki sprzed kilku lat jak papuga ?

Jeżeli to drugie to cofnij szybko te słowa bo nie chce mi się po raz n-ty pisać tego samego...

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Czy miałeś SLI u siebie, czy powtarzasz bajki sprzed kilku lat jak papuga ?

Jeżeli to drugie to cofnij szybko te słowa bo nie chce mi się po raz n-ty pisać tego samego...

U siebie nie, ale widziałem mikro przycięcia w akcji (mimo fps powyżej 60 po prostu grać się nie dało) . Było to jakieś dwa(może trzy) lata temu - powiem uczciwie, że nie wiem ile się zmieniło od tamtego czasu.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mikroprzycięcia to ja i na jednej karcie widziałem. :]



 

Było to jakieś dwa(może trzy) lata temu

 

 

O właśnie ! I tu jest pies pogrzebany. Tak więc proszę, nie rozsiewaj herezji.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Powiem tak. Miałem 6870 w CFX i zero problemów, mam 660 w SLI i również bez problemów. I za swoją cenę oferowały mi bez konkurencyjną wydajność. Więc nie rozumiem lamentów wobec multigpu. Ci co mieli lub mają są zadowoleni, reszta gada bzdety.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Faktem też jest, że z jedną kartą statystycznie będzie dwa razy mniej problemów niż z dwiema. :P

Wydajnościowo 2 x 660ti jest około 25% (zależy jaki test i jaka gra) wydajniejszy od 7970 i 600 zł droższy. Dochodzi 2 razy więcej ciepła w budzie itd. Ja jednak nadal jestem zdania, że SLI służy do łączenia topowych kart i osobiście wolałbym 7970.Ilu ludzi tyle gustów.

Edytowane przez miurion
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Piszemy o 660 SLI a nie 660 Ti SLI.



@miurion

 

Plujesz na multi gpu jednak nie używasz, żadnych konkretnych argumentów przeciw niemu, popartych chociażby własnym doświadczeniem z posiadania takiego konfigu. Jak masz w taki sposób zaczynać karierę na forum, to Panu podziękujemy.

Link to post
Share on other sites

Mój błąd. Wychodzi na to, że cena identyczna. Poszukałem trochę i większość tematów kończy się wnioskiem, że 7970 będzie lepszym wyborem, ale tak jak pisałem zależy to od gustu.

 

Edit.

Zacznijmy od tego, że nie pluje tylko próbuje prowadzić kulturalną dyskusje a Ty mi w tym nie pomagasz. Większość pytanych osób podziela moje zdanie (poszukaj na rożnych forach). Dla mnie SLI to metoda pozwalająca wycisnąć więcej mocy, jeśli nie ma już mocniejszego układu a nie zastępować topowe.

Edytowane przez miurion
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zależy, ale raczej od posiadania lub braku wiedzy i tego kogo się wybierze słuchać :]



 

jeśli nie ma już mocniejszego układu a nie zastępować topowe.

 

Przecież wedle testów 660 SLi jest 20-30% wydajniejsze (różnica zależnie od gry dochodzi nawet do 20/30kl - to jest SPORA, ZAUWAŻALNA różnica) od 680/7970 więc nie wiem do czego ty pijesz.

 

 

(poszukaj na rożnych forach)

 

Forach gdzie rządzą gimbusy, brylujące brakiem wiedzy i doświadczenia. Pokaż mi wypowiedź choć jednego użytkownika SLI, który takie rozwiązanie odradza.



Na tym forum, jest kilka osób (w tym ja) mających osobiste doświadczenia z multi gpu i jakoś nie słyszałem, żeby ktokolwiek płakał z powodu posiadania tego.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

 

Przecież wedle testów 660 SLi jest 20-30% wydajniejsze od 680/7970 więc nie wiem do czego ty pijesz.

Np. 2x 680 , 2x 7970 itd. - Nie ma lepszego układu na rynku ( Tytana nie liczę bo jest za drogi )

 

Poza tym do czego dążysz? Mam ci przyznać racje?

Już powiedziałem, że SLI jest wydajniejsze niż pojedynczy 7970. Ma też przecież wady np. dwa razy więcej ciepła i hałasu. Chcesz użytkownika SLI, który to odradza? Wpisz w google "sli problem" i okazuje się, że są i tacy. Tak jak mówiłem - ma to swoje wady i zalety. Od autora zależy która drogą pójdzie. Ja zdecydowanie brałbym 7970 Ty 660SLI i ja nie zmienię Twojego zdania a Ty mojego.

Edytowane przez miurion
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Twoje argumenty rozkładają mnie na plecy. Jak w google wpiszę "spuszczenie kupy w kiblu - problem" to też się nagle okaże, że sporo osób ma z tym kłopoty. :]Więcej ciepła i hałasu... proszę Cię. Autentycznie, jak czytam Twoje posty to mam cały czas bardzo przekonujące wrażenie, że opierasz się na informacjach o SLI, które były aktualne 3/4 lata temu... Miałem SLI przez rok i to na referentach więc błagam, przestań wciskać ludziom gó**o w oczy.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

2 moje asusy 670 dc2 w budzie. 60% krzywa wentylatora (później już były słyszalne) i nie miałem więcej niż 65 stopni na górnej karcie (która zawsze była cieplejsza). Nie masz pojęcia jak działa SLI i siejesz herezje. Tyle w temacie

Link to post
Share on other sites

A możesz sprawdzić co  było by gdybyś wyciągnął 1 z tych kart? Bo mi się wydaje,że i ciszej by było i temperatury by były mniejsze oczywiście ceną wydajności.

Nie bardzo rozumiecie do czego dążę. Nie twierdze, że SLI to gó**o i zło wcielone tylko, że jak wszystko ma swoje wady.

Link to post
Share on other sites

Źle Ci się wydaje. Karta z chłodzeniem DCII jest absolutnie cicha przy ustawieniu obrotów na 60% i nie ma żadnego znaczenia czy miałem jedną czy dwie. Moja pojedyncza 680 była głośniejsza od SLI 670 Asusa. Jedyna wada SLI to pobór prądu. Do tego dobrze wentylowana buda i nie ma żadnego problemu

Link to post
Share on other sites

Człowieku przestań się upierać.
Co ma do rzeczy, że będzie miał kilka stopni mniej na jednej karcie, jeśli 65 stopni to super komfortowy pułap ciepła, czy to dla jednej czy ośmiu kart.

SLI z 660tek właśnie niweluje wszystkie te utarte stereotypy jakoby multi-gpu się grzało i hałasowało, a do tego potrzebowało małej elektrowni aby je zasilić. 
Odpuść sobie.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

- więcej ciepła i hałasu w budzie (to już wytłumaczyłem)

 

Kompletna bzdura. Wszystko zależy przede wszystkim od: rodzaju użytych kart, odstępu między nimi, obudowy i przewiewu w niej. Moje SLi pracowało w takich warunkach, że temperatury obu kart pod obciążeniem były identyczne jak każdej z osobna przy otwartej obudowie położonej na boku. Sprawdzane, testowane, możesz sobie wierzyć czy nie.

 

 

- wyższy pobór prądu ( to jest oczywiste )

 

Jest większy, ale nie aż tak bardzo jak tobie się wydaje. Zawsze gram z vsync i mam te stałe 60kl. Jedna karta, żeby wygenerować mi te 60kl musi być obciążona powiedzmy 80%, dwie natomiast wydolą te 60kl przy obciążeniu 40% każda - więc pobór prądu nie poleci w górę o 100% tylko np o 10/20/30% - na całości zestawu. Poza tym, rachunek za prąd wyższy o 20zł na kwartale nie przeraża mnie zbytnio, więc kolejny argument "z du*y".

 

 

- niektóre gry sli nie obsługują (raczej indie itd.)

 

Aaaa po co komu SLI w jakimś INDIE, które robi pewnie 300kl na jednej karcie ? %-)

Deaktywujesz multi w sterowniku i po sprawie. Co do tytułów AAA wymień mi TRZY gry z ostatnich trzech lat, które nie obsługują multigpu. :]

 

 

- czasami by mieć właściwą wydajność musisz czekać na sterowniki ( było tak w far cry 3 )

 

A na jednej karcie to nie ? Powiedz to ludziom z AMD, którzy do dziś czekają na poprawkę AC III, żeby gra dobrze działała albo użytkownikom NV, gdzie w dniu premiery Tomb Raider okazał się kompletnie niegrywalny - na jednej karcie. :]

 

Amen.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Ok poddaje się. Może i moja wiedza odnośnie SLI jest stara i już dawno nie aktualna.Nie zmienia to faktu, że do SLI potrzebna jest przewiewana obudowa a 4 wiatraki były są i będą głośniejsze niż 2 a 2 karty wygenerują więcej ciepła niż 1 i zeżrą więcej prądu. Nie mówię tutaj o sytuacji gdy śmigają sobie na 40% lecz o tym gdy zobaczysz 99%. Nie potrzebnie wyszła sprzeczka, ale przynajmniej czegoś się nauczyłem. Pora już iść z duchem czasu i pogodzić się z tym.

 

PS. I tak jestem za 7970  :D Dokupisz sobie za rok drugą i będzie ok.

PS2. W dniu premiery w Tomb Raider można było pograć na 670 w miarę ok.

Edytowane przez miurion
Link to post
Share on other sites

 

4 wiatraki były są i będą głośniejsze niż 2 a 2 karty wygenerują więcej ciepła niż 1 i zeżrą więcej prądu


Jak to powiedział poseł Godson, "Mam czwórkę wspaniałych dzieci. Jeżeli możesz mieć jedno dziecko, możesz mieć dwójkę; a jeżeli możesz mieć dwójkę, też możesz mieć trójkę."
źródło

Czyli masz rację, ale nic odkrywczego nie stwierdziłeś. 
Na szczęście te "głośniejsze", "więcej ciepła" oraz "więcej prądu" są już na tak niskim poziomie (przynajmniej w przypadku 660SLI), że ciężko tu mówić o jakichś zatrważających różnicach, a już na pewno nie traktować tego jako realną wadę. 
 
Link to post
Share on other sites

Mój zestaw z 660SLI ma identyczny pobór prądu, co miał z podkręconym HD 7970 --a ma przy tym znacznie wyższą wydajność. Mniej więcej od 20% przewagi w górę (w zależności od gry) do 40-50% nawet.

 

Żadnych mikro-przycięć nie zaobserwowałem, a testowo odpaliłem kilkanaście różnych gier. Za to wciąż przed oczami mam sytuację gdzie na moim 'wypaśnym' HD 7970 nie było szans na komfortową zabawę w AC3 (i karta była przecież jedna).

 

Temperatury na kartach też nie straszą, bo podczas grania (nie 'walenia' Furmarka) karty nie przekraczają 60-65C (zresztą lada dzień i tak dostają bloczki wodne --ale to kwestia mojego upodobania do takiej metody chłodzenia).

 

Jednym zdaniem: 660SLI > 7970 = 680

Link to post
Share on other sites

Ja przepraszam panow ze sie wtrace do dyskusji ale temat chyba poszedl nie w ta strone... troszke poczytalem troszke dowiedzialem sie ale czy moze ktos juz zejsc z tej walki jaka karta graficzna i wkoncu udzielic konkretnych wskazowek ?

 


 

£182.00

G.Skill PC-3-14900 8 GB Main Memory 1,866 MHz 240-Pin DDR3 RAM Kit - G.Skill

 

Asus AMD Radeon HD 7970 DirectCU II Graphics Card (3GB GDDR5, PCI Express 3.0, 2x DVI-I) - Asus

£319.99

 

Kwota 5475,41zl

 

 

Co ucinamy co wymieniamy tylko z uzasadnieniem poprosze

 


najwieksze watpliwosci mam co do tego Radeona zawsze bylem za kartami Zielonych a czykolwiek wlasnie cena do wydajnosci mnie przekonuje
 

Edytowane przez N3ville
Link to post
Share on other sites

Ten zestaw jest mega kiepski... ASUS'y są mega awaryjne a ich serwis to dno, więc unikałbym jak ognia. To chłodzenie pseudo wodne od Antec nie ma wydajności przeciętnego chłodzenia powietrznego, więc też wywalić. Dysk SSD archaiczny i na problematycznym kontrolerze. Pamięci z wysokim radiatorem, więc robią 'out'. Obudowa średniej jakości ale na upartego jak się podoba może zostać, no i zasilacz mocno na wyrost. 

Link to post
Share on other sites

Płyta jest ciekawa, ale służy do extremalnego overclockingu a asus ma słaby serwis - do domowych zastosowań  i oc na poziomie 4,5 ghz wystarczyła by Ci ta, którą podałem ja i jeden z przedmówców. 

 

Zasilacz jest dużo za mocny.

 

Co do chłodzenia. Nie znalazłem żadnych opini o nim ale większość użytkowników odradza gotowe zestawy wc. Najczęściej są drogie a wydajność na poziomie dużo tańszych AC.

 

Dysk sdd ma słabe opinie.

Edytowane przez miurion
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...