Skocz do zawartości

Komputer do oceny - proszę o wypowiedzi ludzi obeznanych w tym temacie


Recommended Posts

Cześć, składam sobie nowy komputer i jak myślicie takie coś uciągnie nowiutkie gry na ultra przy normalnych klatkach (tj. 60 fps lub więcej, nie mówię oczywiście o Crysis 3 bo to benchmark a nie gra)
http://www.morele.net/inventory/info/90lvu/ nie ma karty graficznej gdyż morele nie posiada jak na razie tej którą chcę a będzie to MSI GTX 680 Lightning 2gb.

Link to post
Share on other sites

Do poprawy ewentualnej :

- cooler > Fortis to budżetowiec do zestawów do 4k, nie jest zły, ale lepszym wyborem będzie HR-02 Macho 120 lub Black&white, tylko B&W jest sporo większy - często nie mieści się w budzie, dlatego warto to sprawdzić w sytuacji jak byś się na niego zdecydował. Generalnie Macho jest ciut wydajniejszy i posiada lepszy wentylator w standardzie

- dysk SSD > Intel jest OK, ale seria 520  ;) , po za nim godne uwagi są Samsungi 830 / 840pro, lub wolniejsze Cruciale M4

- obudowa > Zalman to niezbyt dobry pomysł - jest powiedzmy że ciekawy pod względem designu, ale wykonanie i użyte materiały zbyt dobrze nie wyglądają. Według mnie lepiej już zakupić tańszego Gladiusa M40, który jest chociaż by lepiej przemyślany, lub dołożyć do Gladiusa X8, fractala R4, lub ARC midi R2 (lada dzień będzie w sklepach)

- dysk HDD - seagate, ale model DM003  ;)

- mobo > możesz pokusić się o MSi g45, jest to również bardzo dobre mobo, przy czym o jakieś 15-20% tańsze. OC zrobisz podobne na jednym i drugim, z tym że na GD55 można teoretycznie wyżej wjechać - wątpię żebyś się bawił w max OC, więc g45 styknie (mowa o OC rzędu ~4,5GHz)

A gdzie się podział zasilacz ??  :D

Realnie prawie cała maszynka do zmiany, tak patrząc na to co spłodziłem wyżej  :o

Link to post
Share on other sites

Jaki masz dokładnie budżet na skrzynkę (bez GPU) ?

Zasilacz wybrałeś względnie dobry, ale lepiej będzie pasował jakiś modularny - za około 300-400zł są intersujące modele : BQ L8 CM, BQ E9 CM, Seasonic M12II, Corsair TX mod, Corsair HX

Link to post
Share on other sites

 

nie ma karty graficznej gdyż morele nie posiada jak na razie tej którą chcę a będzie to MSI GTX 680 Lightning 2gb.

 

Jesteś przekonany co do tej karty ? Jej opłacalności pod względem cena / wydajność. Cena wyższa o ponad 500 zł względem GTX670 a różnice nie tak spore http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/msi-geforce-gtx-680-lightning-test/strona/18340.html, dodatkowo zwróć uwagę na wysokość zegarów w teście. 

 

Może taniej pójść w 2 x GTX660 ? 

 

 

Co prawda wersja Ligthing jest mocno podkręcona niemniej GTX660 też sobie podkręcisz. 

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o budżet to tak myślę, że 5,6k wiecie tam tak aby nie wyjść poza 5,7k bo chcę monitor jakiś za 6,7 stówek kupić, a hajsem nie sram.

Jeżeli chodzi o GTX 660 w SLI, to za bardzo się uparłem na tego GTX'a 680 Lightning i ni wuja nie odpuszczę go sobie.

Link to post
Share on other sites

 

chcę monitor jakiś za 6,7 stówek kupić, a hajsem nie sram. Jeżeli chodzi o GTX 660 w SLI, to za bardzo się uparłem na tego GTX'a 680 Lightning i ni wuja nie odpuszczę go sobie.

 

To może przekonam Cię do GTX670 oraz monitora z odświeżaniem 120HZ ? Typowo gamingowy ekran 120HZ dorzuci Ci klatki w locie i obraz będzie wyglądać jakby miał 2 x więcej klatek :menda:  

Link to post
Share on other sites

Obecnie 680 Lightning kupisz za ok 2200 PLN, SLI z 660 powiedzmy od EVGA kosztuje +/- 1750 PLN. To 450 różnicy a wydajność takiego tandemu jest znacznie wyższa. Zaoszczędzone 450 PLN możesz dołożyć do MSI X79A-GD65 (8D) a zamiast 3770K kupić 3820. Zyskujesz bardzo wydajne SLI z 660 i mocną platformę na lata - LGA2011.

Tak bym to zrobił.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

LGA2011 w przypadku zastosowań domowych, to przerost formy nad treścią. Zwłaszcza że przy mocniejszym OC tego procka warto zwodować płytę główną, bo jakie tam są temperatury to tragedia. 

 

GTX660 w SLI na bank będzie od GTX680 wydajniejsze, a jeśli ktoś jest zboczeńcem w kwestii 'ultragrania' to nie ma obecnie innej opcji  za ~2k jak GTX660 w SLI. 



Po mojemu wyglądałoby to tak:

http://s21.postimage.org/er0aejh9z/zestaf.png

Link to post
Share on other sites

Przejście na LGA2011 to propozycja warta rozpatrzenia, tym bardziej ze autor wspomina o renderowaniu. 3770k to max platformy 1155, OC tego procesora też du*y nie urywa a 3820 to skromny początek przy LGA2011. Czemu nie, skoro budżet na to pozwala. GPU szybciej sie starzeją, dlatego nie warto inwestować w topowe modele. Co innego CPU. Niemlode i7 920 obecnie dają radę a przed LGA2011 jeszcze premiera Ivy Bridge-E.

Edytowane przez mulator
Link to post
Share on other sites

Popatrzę na benchmarki tych GTX'ów 660 i zobaczę czy mnie przekona.

@EDIT A może dołożę troszkę kasy i dobije 2x GTX 670 - a monitor zostanie przez chwilę stary.

@EDIT2 złożyłem taki zestaw z 2x GTX 670 tylko brakuje SSD, budy i wodowania, jakby ktoś dorzucił te 3 rzeczy i ogólnie zmienił resztę złych części

@EDIT3 Po sprawdzeniu benchmarków i namyśle, zostaję przy GTX 680 :D. Po końcowej konsultacji, złożyłem takie coś (do tego oczywiście dochodzi MSI GTX 680 Lightning) http://www.morele.net/inventory/info/neSmfo/
// http://www.morele.net/inventory/info/eK64t/ - wersja 16 gb ram



Cały zestaw złożę na nowo, wtedy poddam ocenie, proszę o zamknięcie 

Edytowane przez cabaan
Link to post
Share on other sites

już lepiej 7970 Lightning albo 7870 CF albo właśnie 660 SLI nie ma sensu płacić za 680 . Rozumie napaliłeś się ale to będzie znacznie wydajniejsze . I jak u góry wspomnieli zainwestuj w monitor 120hz .

Edytowane przez HudyBoy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...