Skocz do zawartości

Komputer 3-4tys. nie dla gracza, oraz OC


Recommended Posts

Witam wszystkich:) potrzebuje pomoc w zakupie pc z monitorem za 3-4tys.

Jeśli coś jest nie jasne w moim opisie proszę o wyrozumiałość jestem (kobieta laik) odnośnie komputerów. tnx za odpowiedzi

Zastosowanie komputera : biuro (ABBYY FineReader,Acrobat 11.0, MS Office oraz - bazy danych),programy ksiegowe , video, praca w wielu programach jednocześnie)

Maksymalna kwota : 3000-4000zł

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie (nieznam się na tym)

Rozdzielczość mojego monitora :

Specjalne wymagania : zestaw szybki do płynej pracy, cichy, możliwość podłączenia drugiego monitora Dell 19, rozdzielczość 1280*1024, dysk sdd

 

Link to post
Share on other sites

sorry, ale zauważyłam teraz że ucięło mi część danych wklejam jeszcze raz wszystko

 

Zastosowanie komputera : biuro (ABBYY FineReader,Acrobat 11.0, MS Office oraz - bazy danych),programy ksiegowe , video, praca w wielu programach jednocześnie)
Maksymalna kwota : 3000-4000zł
Czy będę podkręcać sprzęt? : nie (nieznam się na tym)
Których części potrzebuję : buda, monitor 24
Rozdzielczość mojego monitora : 24cale
Części z poprzedniego komputera : tak (Samsung 1TB HD103UJ 7200rpm SATA2 32MB, Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS 500GB 7200 RPM 32MB, WESTERN DIGITAL WD1600JS-60NCB1 160GB/7200/8mb, HL-DT-ST DVDRAM GSA-H42H
Specjalne wymagania : zestaw szybki do płynej pracy, cichy, możliwość podłączenia drugiego monitora Dell 19, rozdzielczość 1280*1024 -to mam, dysk sdd to musze kupic

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Zastosowanie komputera : biuro (ABBYY FineReader,Acrobat 11.0, MS Office oraz - bazy danych),programy ksiegowe , video, praca w wielu programach jednocześnie)

Rozumiem, ze to nie ma być sprzęt do gier, nie będziesz na tym grał?

 

EDIT:

Nagrywarkę DVD masz na interfejsie ATA? Dobrze widzę?

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Nie, może to dziwne, ale naprawdę nie gram mam na imię Asia, pozdr



Rozumiem, ze to nie ma być sprzęt do gier, nie będziesz na tym grał?

 

EDIT:

Nagrywarkę DVD masz na interfejsie ATA? Dobrze widzę?

Nie znam się zpisałam to z panelu zarządzania> komputer, komputer który mam jest 2007r, ale jeśli ma to znaczenie dla reszty komponentów to mogę kupic nowe dvd

Edytowane przez solaris74
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Proszę bardzo, moja propozycja -

 

http://obrazki.elektroda.pl/5109924500_1363560200_thumb.jpg

 

Procesor ośmiowątkowy Ivy Bridge, płyta z USB 3.0 i stata 3.0, szybkie pamięci, polecany dysk SSD, kartagraficzna z jednostkami CUDA potrzebnymi do programów graficznych, wyciszona obudowa, stabilny i markowy zasilacz, nagrywarka DVD na interfejs SATA.

 

Monitor na matrycy IPS, jeden z najlepszych na rynku.

 

Warto! :D

 

EDIT - sklep esc.pl oczywiście ;)

Edytowane przez Igorrodz
esc.pl
Link to post
Share on other sites

Panie to nie 8 wątkowy :D

ok;) w takim razie proszę o Twoją propozycję

 

Proszę bardzo, moja propozycja -

 

http://obrazki.elektroda.pl/5109924500_1363560200_thumb.jpg

 

Procesor ośmiowątkowy Ivy Bridge, płyta z USB 3.0 i stata 3.0, szybkie pamięci, polecany dysk SSD, kartagraficzna z jednostkami CUDA potrzebnymi do programów graficznych, wyciszona obudowa, stabilny i markowy zasilacz, nagrywarka DVD na interfejs SATA.

 

Monitor na matrycy IPS, jeden z najlepszych na rynku.

 

Warto! :D

 

EDIT - sklep esc.pl oczywiście ;)

A monitor musze miec drugiego Della? za 1000zł?

 

ok;) w takim razie proszę o Twoją propozycję

 

A monitor musze miec drugiego Della? za 1000zł?

A możesz wklepić żebym mogła skopiowac propozycję.

 

Panie to nie 8 wątkowy :D

ok;) w takim razie proszę o Twoją propozycję

Link to post
Share on other sites

Intel Xeon E3-1230v2 /3.3GHz, 8MB, LGA1155, BOX/

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Asus Radeon HD6670 1GB DDR3 /128bit/ DVI/HDMI

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0 (bez zasilacza)

Samsung SH-224BB SATA (black)

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Benq GW2460HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)

 

Kod do darmowego złożenia zestawu:  X98TY2AZ 

 

Cena: 3328 złotych. To jest zestaw, który bez żadnego problemu stawi czoła każdemu zadaniu, które przed nim postawisz. Jego siłą jest 4 rdzeniowy i zarazem 8-wątkowy CPU od Intela. Jego wydajność plasuje się wśród najlepszych i5, za to w programach wykorzystujących wielowątkowość może trzymać się blisko znacznie droższych i7. Do tego jeden z najlepszych SSD na rynku pod względem opłacalności. Stabilny kontroler Marvell, dobre czasy odczytu na pewno pomogą w codziennej pracy w programach biurowych. Karta graficzna, to jedna z najtańszych propozycji na dzień dzisiejszy - nie potrzebujesz niczego więcej. Stary monitor podłączysz pod DVI, nówkę pod HDMI. Problem masz rozwiązany :)

 

Co do monitora - zapytaj się o jego możliwości w innym dziale.

Link to post
Share on other sites

Intel Xeon E3-1230v2 /3.3GHz, 8MB, LGA1155, BOX/

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Asus Radeon HD6670 1GB DDR3 /128bit/ DVI/HDMI

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600

SilentiumPC Deus G1-500W 80+ Bronze

SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0 (bez zasilacza)

Samsung SH-224BB SATA (black)

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Benq GW2460HM (VA, 4ms, HDMI, LED, głośniki)

 

Kod do darmowego złożenia zestawu:  X98TY2AZ 

 

Cena: 3328 złotych. To jest zestaw, który bez żadnego problemu stawi czoła każdemu zadaniu, które przed nim postawisz. Jego siłą jest 4 rdzeniowy i zarazem 8-wątkowy CPU od Intela. Jego wydajność plasuje się wśród najlepszych i5, za to w programach wykorzystujących wielowątkowość może trzymać się blisko znacznie droższych i7. Do tego jeden z najlepszych SSD na rynku pod względem opłacalności. Stabilny kontroler Marvell, dobre czasy odczytu na pewno pomogą w codziennej pracy w programach biurowych. Karta graficzna, to jedna z najtańszych propozycji na dzień dzisiejszy - nie potrzebujesz niczego więcej. Stary monitor podłączysz pod DVI, nówkę pod HDMI. Problem masz rozwiązany :)

 

Co do monitora - zapytaj się o jego możliwości w innym dziale.

Dzięki wielki:)

posiadam takie HDD podłącze je wszystkie pod tę płytę główną? Samsung 1TB HD103UJ 7200rpm SATA2 32MB, Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS 500GB 7200 RPM 32MB, WESTERN DIGITAL WD1600JS-60NCB1 160GB/7200/8mb

 

Żyje :D , teraz dostałam naraz wszystkie odpowiedzi ;)

mam dyski Samsung 1TB HD103UJ 7200rpm SATA2 32MB, Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS 500GB 7200 RPM 32MB, WESTERN DIGITAL WD1600JS-60NCB1 160GB/7200/8mb

i chcę wszystkie podłączyć czy to możliwe? musze się z tym wszystkim zapoznać;)

 

Żyje :D , teraz dostałam naraz wszystkie odpowiedzi ;)

mam dyski Samsung 1TB HD103UJ 7200rpm SATA2 32MB, Seagate Barracuda ES.2 ST3500320NS 500GB 7200 RPM 32MB, WESTERN DIGITAL WD1600JS-60NCB1 160GB/7200/8mb

i chcę wszystkie podłączyć czy to możliwe? musze się z tym wszystkim zapoznać ;)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że możliwe. Będziesz miała obsadzone cztery porty SATA, a masz ich w sumie sześć :)

Ja osobiście wolałbym wybór:

SSD 120GB na system + najpotrzebniejsze aplikacje

2xHDD 1TB w RAID. Tylko niestety przy takiej konfiguracji jest troszkę zabawy, tym niemniej wydajność na pewno o wiele bardziej atrakcyjna niż przy zestawieniu 3xHDD + SSD.

Edytowane przez piterr3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...