Skocz do zawartości

Malowanie VX-E Pro


Recommended Posts

Witam posiadam obudowę Aerocool VX-E PRO i chciałbym ją pomalować (młodszy brat porysował ją) 

prawy bok na czarno matowo poprawić i cały plastik (góra i przód bez zaślepek na 5.25) na ten kolor #006AFD da radę ją pomalować chcę ją malować zwykłym sprayem i :

1. Czy farba nie zejdzie?

2. Czy będzie to ładnie wyglądać? 

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

 

1. Czy farba nie zejdzie?

 

Jeśli kupisz dobry lakier, odpowiednio przygotujesz powierzchnie do malowania, to nie zlezie / przynajmniej z blachy /

Plastikowe elementy są trochę gorsze do pomalowania / ciężko się plastik maluje /

 

 

2. Czy będzie to ładnie wyglądać?

 

Jak ładnie wymalujesz, to będzie :D  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Farby  HMM? Do castoramy czy do małego technika pod blokiem Znasz jakieś z farbami w Bielsku-Białej?

I czy blachę wcześniej przejechać ściernym?

PS: Tylko do katowic nie wysyłaj mnię Za daleko i nie dadzą 13-latkowi auta

Edytowane przez BenchShit
Link to post
Share on other sites

Co do farby, lepiej kupić lakier matowy / spray / nie farbę olejną. Stosować się do zaleceń na opakowaniu !

Możesz kupić w Castoramie.

Jeśli rysy są głębokie, to trzeba zmatowić, wyrównać powierzchnię bardzo drobnym papierem ściernym. 

Całość musisz odtłuścić np rozpuszczalnikiem, pomalować podkładem i dopiero kilka warstw właściwego lakieru.

Jeśli chcesz aby powierzchnie były bardzo trwałe, na końcu pomaluj bezbarwnym lakierem / matowym /

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Podkłady są dedykowane pod daną "linie produktów" Jak będziesz kupował lakier, zapytaj sprzedawcę o podkład / coś Ci doradzi /

Jeśli kupisz dobry lakier, będziesz nim mógł wymalować blachę i plastik. Głównie chodzi o jakość przygotowania powierzchni i podkład do lakieru.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, lakier jeśli dobry nie będzie się z niczym "ważył". Do plastiku potrzebujesz tylko odpowiedniego podkładu. Wszystko musisz zmatować (1000 na wodę najlepiej, jeśli nie ma dużych rys), potem odtłuścić benzyną ekstrakcyjną. Nakładasz dwie cienkie warstwy podkładu (15 minut odstępu między kładzeniem ich). Delikatnie przematowujesz (2000 na wodę), odtłuszczasz benzyną i możesz malować. Najważniejsze jest by się nie spieszyć. Połóż kilka warstw, ale cienkich, a nie będzie zacieków. Pamiętaj też o odpowiedniej odległości od malowanej powierzchni. Rozpylaj farbę tylko przy ruchu nadgarstka. W momencie choć pół sekundowego przestoju zdejmuj palec z dyszy i powinno być ok. Na koniec lakier bezbarwny i wsio.

Edytowane przez michalschulz1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na sąsiadów nie poleci, lecz malowanie na "świeżym powietrzu", to BARDZO zły pomysł. Świeżo nałożoną farbę trzeba chronić przed zanieczyszczeniami, które znajdują się w powietrzu. Lepiej użyj odpowiedniego rozpuszczalnika, jest bardzo tani, a będziesz miał pewność, że wszystko jest OK. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Najlepiej to kupić podkład, farbę i dać do warsztatu lakierniczego. Myślę że razem z wszystkim spokojnie zamknie się w 100zł a efekt będzie nieporównywalny do tego co sam byś zrobił.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jasne, że tak. :) 50ml farby, podkład i utwardzacz - taki komplet u mnie w mieszalni farb około 30-40zł (za komplet i 250ml farby płaciłem 70zł). Zostaje resztę dać "na flaszkę" lakiernikowi, bo dla niego maznąć taką budę to pierdnięcie i efekt będzie taki, że gały powypadają.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeszcze te 30km pewnie przez pola minowe, zasieki i wszędzie wilki i węże. :hahaha:

 

Przejście z buta 30km zajęło mi 4 godziny i 20 minut. Z obudową na plecach powinieneś zmieścić się w 5,5h :hahaha:

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Mamy właśnie sprzątałem Auto to Laguna 1.9 z 95roku  :D

Ale w łeb dostałem bo źle odkurzyłem a pozatym nici z malowania monitron mi siada tu zdjecie zara bydzie tylko Ipod się naładuje

http://zapodaj.net/e0ad1b043a946.jpg.html

http://zapodaj.net/7066ccfb4077f.jpg.html

http://zapodaj.net/cf8c993f655b8.jpg.html

Edytowane przez BenchShit
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...