Skocz do zawartości

Gigabyte GA-M720-US3(rev. 1.0)


Recommended Posts

Witam. Otóż mój problem polega na tym, że gdy wyłączę komputer i wyłączę listwę zasilania (jak to zawsze robię) i uruchomię kompa po kilku godzinach to pokazuje mi się godzina o której wyłączyłem komputer... :] Na początku myślałem, że to wina baterii, więc ją wymieniłem, ale to jednak nie to. Zainstalowałem starszą wersję biosu i wyłączyłem komp na kilka godzin. Problem dalej był. Zainstalowałem najnowszy bios, dalej to samo. Zainstalowałem jeszcze raz najnowszy bios tym razem zaznaczyłem aby wyczyścił DMI data. No ale dalej płyta nie działa jak potrzeba :) Nie wiem już co mam zrobić. W przyszłym tygodniu jak się zacznie szkoła to wyślę chyba mobo na gwarancję :D

Moje podzespoły:

-AMD Athlon II x2 250

-OCZ nvidia SLI ready 2 x 1gb (dual channel) 800MHz

-Gigabyte Radeon 4850 z chłodzeniem Zalman

-Zasilacz Pentagram Silent Force 400W

-no i ta nieszczęsna płyta...

Link to post
Share on other sites

Tak, przeczytałem dokładnie twój post, ale spróbuj to zrobić w takiej kolejności: :)

1. wyczyść BIOS poprzez wyjęcie baterii na ~1min

2. wgraj najnowszy BIOS (uprzednio nie zmieniaj ustawień z tych standardowych)

3. ustaw datę z poziomu BIOS'u.

 

Sprawdź. :D

Link to post
Share on other sites

Jak aktualizowales bios? z poziomu windowsa, dosa czy jeszcze jakos inaczej (q-flash)?

 

Sprobuj zrobic tak:

1. Odlacz zasilanie

2. Wyjmij baterie i zewrzyj na 10 sekund zlacza - i + na plycie glownej do bateryjki

3. Wloz spowrotem baterie i zasilanie, wlacz kompa i wejdz do biosa i ustaw Load Optimized Defaults i wyjdz Save and Exit

4. Zaktualizuj za pomoca Q-flash do najnowszej wersjii (to jest z dyskietki albo z pena chyba z tego co wiem... znajdziesz w instrukcji albo na necie)

5. po aktualizacji znowu zrob ten trik z bateria i z Load Optimized Defaults w biosie

 

edit:

jesli masz odblokowane jakies dodatkowe rdzenie i/lub jesli krecisz procka to sprobuj ustawic standardowe ustawienia i zobacz czy problem dalej sie powtarza

Link to post
Share on other sites

Sprobuj w biosie wlaczyc/wylaczyc (zalezy co teraz masz ustawione) pod Power Management Setup -> HPET Support

 

Jesli masz wlaczone (Enabled) to wylacz (Disable)

Jesli nie masz wlaczonego to wlacz i pod HPET Mode ustwa 32 albo 64 bit... w zaleznosci jakiego systemu uzywasz.

 

Wiem ze to nie powinno byc problemem ale rozne rzeczy juz w zyciu widzalem.

 

edit:

Jesli to faktycznie RTC to tylko gwarancja. Beda musieli wymienic rezonator kwarcowy.

Ale nie bardzo pasuje mi to do RTC bo jak komp dziala to czas odlicza poprawnie tak?? Chociaz rozne moga byc uszkodzenia tego chipa... wiec nic nie wiadomo :)

Link to post
Share on other sites

bios aktualizuje z poziomu windowsa programem @bios bo za pomocą q-flasha nie udaje mi się ustawić żeby czytał z pena. Za każdym razem wyskakuje mi, że brak danych na dyskietce czy coś w tym stylu. Dzisiaj spróbuje waszych rad.

 

Płytę kupiłem od użytkownika forum pclab. Już wcześniej zauważyłem, że nie ma zworki cmos, ale nie przejąłem się tym. Czy może to być przyczyną, że płyta nie trzyma ustawień :) chociaż patrząc teraz na zdjęcia płyt w internecie to chyba żadna nie ma tej zworki

Link to post
Share on other sites

bios aktualizuje z poziomu windowsa programem @bios bo za pomocą q-flasha nie udaje mi się ustawić żeby czytał z pena. Za każdym razem wyskakuje mi, że brak danych na dyskietce czy coś w tym stylu. Dzisiaj spróbuje waszych rad.

no nic... trudno... sprobuj tak jak mowilem tylko z tym flashowaniem z windowsa

 

Płytę kupiłem od użytkownika forum pclab. Już wcześniej zauważyłem, że nie ma zworki cmos, ale nie przejąłem się tym. Czy może to być przyczyną, że płyta nie trzyma ustawień :) chociaż patrząc teraz na zdjęcia płyt w internecie to chyba żadna nie ma tej zworki

Ta zworka ma tylko dwa piny wiec nie powinno byc tam zadnej zworki. Trzeba zrbic tylko na nich zwarcie np srubokretem.

Mozna tez kasowac bios tak jak Ci napisalem wczesniej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...