Skocz do zawartości

Aparat karta przenoszenie


Recommended Posts

Czołem mam taką sytuacje że z aparatu jak che zgrać zdjęcia, to nie mogę ich przenieść tylko skopiować a później usunąć z aparatu ( pojedynczo czy wszystko czy format karty) karta wiadomo w aparacie jest nie przez adapter. A co do prędkości przenoszenia to 5mb realnie przenosi ale karta i tak szybsza jest bo w lapku jak ja podłączałem w czytniku ma 15 mb to aparat ogranicza kartę najwidoczniej  karta (sandisk SHDC class 10 ultra 30 16 GB)



I na aparat też nie można pliku przenieść a karta jest odblokowana cały czas mowa o podłączony aparacie do PC :D

 

Pewnie problemu by nie było jak bym kartę wyciągnął aparatu i włożył do czytnika przez usb ale tam idzie 1mb tylko to jeszcze wolniej niż w aparacie



Jak zmieniam mega pixele w aparacie z 14 na 10 to jak krece filmy w HD to cos zmienia na jakości ? czy nie ma znaczenia.
Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Co do pierwszego problemu, to chodzi o to, że po podłączeniu aparatu kablem do komputera są takie problemy? Być może aparat dla bezpieczeństwa zabezpiecza kartę przed zapisem, żebyś nie usunął zdjęć przez pomyłkę.

 

Co do prędkości to zależy ona nie tylko od karty ale i od czytnika, a nawet od samego komputera. Na różnych czytnikach i komputerach będzie różna prędkość.

 

I ostatnia kwestia: w aparacie masz oddzielne ustawienia rozdzielczości dla filmów i zdjęć. Zmiana rozdzielczości zdjęć np z 12 na 5 MP nie zmieni rozdzielczości filmów i na odwrót.

Link to post
Share on other sites

Tak podłączam aparat kablem mini usb - USB do pc


A czytnik za 10 zł to faktycznie słaby może być i mieć nędzne transfery ale film 500 MB jak nakręciłem miał czas 2:30 min FULL HD 50P to przy transferze 5 MB w 60 sek przeniósł to nie jest tak źle, myślałem że będę czekał dłużej. A ogólnie zaleca się szybkie karty do takich rzeczy żeby klatek nie gubił film czy zdjęcia seryjne. Aparat ogranicza transfer kopiowania plików bo po za aparatem jest większy transfer niż 5 MB/s Nic innego nie pozostaje jak wyjęcie za każdym razem kary i przeniesienie zdjęć za pomocą czytnika lepszego trzeba kupić albo zostać przy tym jak jest teraz.

 

A w aparacie jest od dzielne ustawienie do zdjęć i filmu ;)

Edytowane przez kamar59
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...