Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja bym brał Intel Core i5 650 3,20 GHz BOX jest wykonany w 32nm, a cenowo podobny do 750 2,66 GHz BOX

 

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... z_BOX.html

 

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... z_BOX.html

Sęk w tym, że i5 6xx to procesory dwurdzeniowe z dwoma wirtualnymi rdzeniami, a i5 750 jest w pełni czterordzeniowy. Nie wiem, czy Autor potrzebuje wbudowanej grafiki (aby z niej korzystać trzeba kupić specjalną płytę główną). i5 750 też się bardzo dobrze kręci i nie grzeje. Kilkadziesiąt złotych dopłaty do IMO lepszego i5 750 ma sens. :)
Link to post
Share on other sites

Wlasnie nie wiem czy bede robic OC. Wyczytalem z pewnej strony ze krecenie moze wiazac sie z uszkodzeniem podzespolu.

Ale czy tak jak napisal user Sir_OverClocker :

Tak jeśli masz slabe chlodzenie, (albo nie masz wcale :D ). W duzej mierze zalezy to tez od obudowy.

Nawet najlepszy wentyl może nie podolac zadaniu jeśli w obudowie jest slaba przepustowość powietrza.

Nawiazujac do zestawu ktory kupujesz - tak jak juz wczesniej pisalem - na cpu kupuj mugena 2 bo to najlepszy wybor cena/wydajnosc i plus to co masz w budzie jeden/dwa wiatraczki zephyr 140mm.

Jak to juz zrobisz to mozesz spokojnie i stabilnie pracowac przy taktowaniu 4.0 - 4.2 ghz ( MAX )

Wyzej nie ciagnij przy AC :> bo uprzedzenia ze strony ktorej to wczytales mozesz poczuc na wlasnej skurze :)

... nie jestem zbytnim znawca IT, ale czy to prawda ?

I jeszcze jedno : czy oprocz tego ze podkrecony sprzet moze sie zepsuc przez przegrzanie to czy moze sie tez zepsuc dlatego ze poprostu jest podkrecony ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...