Skocz do zawartości

i5 3570k,Ram, Sapphire Radeon DH 7870 XT. Pomoc w podkręceniu


Recommended Posts

Witam!

 

Niedawno dzięki pomocy tego forum kupiłem nowego kompa! :)

Chciałbym go podkręcić aby dał z siebie dużo więcej.

 

 

Płyta- MSI Z77A-GD55

Ram - Corsair DDR3 2x4096MB 1600MHz CL 9.0 XMP Vengeance LP

Zasilanie - Corsair TX650 gold

Procek - Intel i5 3570k

Chłodzenie - Zalman CNPS 10x performa

Karta grafiki - Sapphire Radeon HD 7870 XT (11199-20-20G) 2 GB DDR5

Obudowa - Corsair Graphite Series 600T

 

 

  • I mam Prośbę do was jak podkręcić procka?(najlepiej krok po kroku) czytałem rożne artykuły coś tam próbowałem ale nie wychodziło mi za bardzo..;/ I do ilu najlepiej podkręcić?
  • Czy ram też podkręcić? Jak tak, to jak?
  • Kartę graficzną

I ile z poszczególnych podzespołów mogę wyciągnąć.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!

 

 

ps. gdyby można dla zielonego w tym krok po kroku jak to zrobić.

Edytowane przez Grubciosc
Link to post
Share on other sites

Widzę że kolega wyżej praktycznie nic nie pomógł :->

Tutaj masz krok po kroku pokazane jak i wytłumaczone:

Śmiało możesz postępować względem tego poradnika - procesory SB/IB są na tej samej platformie.

Tutaj trochę informacji na temat nazw od poszczególnych ustawień oraz zakresy w jakich napięciach powinny pracować: http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,8

Procka na tym chłodzeniu podkręcisz do 4.3-4.5GHz może i więcej, zależy jaka sztuka Ci się trafiła.

 

 

Ramu na platformie SB/IB nie opłaca się kręcić gdyż wydajność pamięci ma obecnie znikomy wpływ na wydajność platformy.

 

 

Podkręcanie karty graficznej składa się głównie z podnoszenia taktowania rdzenia,podnoszenia napięcia oraz testowania stabilności.

Jeśli karta nie jest stabilna to podnosisz nieco napięcie np. 0.005v lub 0.010v, potem znowu testujesz kartę, jak jest stabilna to podnosisz znowu taktowanie i tak w kółko.

Z pamięciami jest łatwiej bo nie mają regulacji napięcia, jak będą walić artefaktami to znaczy że ich OC sie skończyło i trzeba obniżyć taktowanie do ostatniego stabilnego.

 

ustaw na rdzeniu 1000MHz i testuj najlepiej w grze lub grach (seria crysis,battlefield,slepping dogs - te gry są bardzo "wyczulone" na niestabilności grafiki), jak będzie stabilnie to podnoś o 20MHz.

Jeśli będą problemy ze stabilnością to podnieś napięcie.

 

Trochę ogólnikowo przedstawiłem podkręcanie k.graficznej lecz jest dość późno, jeśli miałbyś jakieś pytania to pytaj :)

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Do autora tematu, po pierwsze czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Na forum jest naprawdę dużo wiadomości na ten temat,  i te jak piszesz 28 stron nie jest tam po nic. Mieć świadomość tego, że podkręcony sprzęt może utracić gwarancję. Obecnie nie jest to nic trudnego jednak podstawowe wiadomości trzeba sobie przyswoić. OC jest zależne od konkretnej sztuki procesora czy karty, ten sam model w przypadku dwóch różnych sztuk może podkręcać się lepiej lub gorzej. Zaopatrzyć się w programy monitorujące temperatury oraz testujące stabilność po podkręceniu.

Np; GPU-Z, CPU-Z, CoreTemp, - temperatury

      OCCT, Prime itp - procesor

      Furmark, 3DMark - grafika

      MSI Afterburner  ( lub podobne Sapphire Trixxx ) - OC karty graficznej.

Najprostsza sprawa to pamięci, w biosie ustawiasz profil XMP. To ustawienia OC zapisane przez producenta, można je oczywiście modyfikować, ale na początek wystarczy.

Procesor podkręcasz zmieniając mnożnik i ew. napięcie, warto trochę poczytać o innych ustawieniach biosu, nie da się tego zmieścić w jednym poście.

Grafika, zmieniasz taktowanie rdzenia, pamięci i ew. napięcie, reszta jak wyżej, warto poczytać aby wiedzieć co się robi.

http://forum.benchmark.pl/topic/70475-overclocking-%E2%80%93-czyli-jak-przyspieszy%C4%87-sw%C3%B3j-komputer/ Bardzo dobry poradnik, polecam zapoznać się z nim dokładnie i ew. dopytać o szczegóły.

Edytowane przez baq44
Link to post
Share on other sites

po co procek podkręcasz jak i tak jest adekwatny do karty graficznej? To tylko Ci zwiększy pobór prądu.

 

Czytałem że karta i tak nie wykorzystuje całej swojej mocy jak się procka nie podkręci  A chce podkręcić kare to i procka żeby razem fajnie chodziło.

 

Pytanie czy dużo da podkręcenie na sztywno do tego 4.5 MHz procka jeśli samo z Turbo sie podkręca do 4.2MHz?

Link to post
Share on other sites

to pytanie innej beczki, Win7 zainstalowałem na ssd dysku a gre zainstalowałem na drugim dysku(tależowym)  w grze(diablo3) mam bardzo duzo klatek ale bardzo mi skaczą i sie zacina. Zrobiłem test i skopiowałem gre na ssd i chodzi elegancko. Czym to jest spowodowane?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...