Skocz do zawartości

Zgranie windowsa z dysku laptopa przypiętego do komputera PC przez kieszeń


Recommended Posts

Witam,
posiadam laptopa który nie chce się włączyć, na jego dysku jest partycja " LENOVO_PART " (partycja OEM) której nie widać w ,,Mój komputer". Jest widoczna w narzędziach administracyjnych w zarządzaniu dyskami, ale jest tylko podany jej rozmiar czyli 14,75GB.
Muszę zgrać to jakoś na płytę, ponieważ na tej partycji najprawdopodobniej jest umieszczony Windows.

Użyłem programu Macrium Reflect - Free Edition , zaznaczyłem tą partycje i stworzył się plik o formacie ,, .mrimg", rozmiar tego pliku to ~7,2 GB
Raz utworzyłem go na dysku, a drugi raz od razu przez ten program wypaliłem go na dwóch płytach DVD.
Proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Najlepsze do takich operacji jest oprogramowanie Paragon. Sam go używam tylko, że w pełnej wersji. Tobie powinien wystarczyć Paragon Backup & Recovery 2013 Free. (Paragonem możesz to zrobić bezpośrednio z laptopa, warto w jednym obrazie zawrzeć też kopie dysku C z systemem)

 

 

Macrium Reflect Free Edition utworzył Ci prawdopodobnie poprawny obraz dysku (O ile wszystko dobrze skonfigurowałeś.)  Lustrzany obraz dysku tworzony przez oprogramowanie tworzące kopie zapasowe zwykle kompresuje dane, więc nie masz się czego obawiać, że kopia waży połowę oryginału.

Edytowane przez cza12ster
Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to na niej jest Windows. W razie awarii laptopa wypalamy z tej ukrytej partycji Windowsa, formatujemy i instalujemy własną 7.

Recovery na dysku jest po to żeby to właśnie z niej zainstalować na nowo Windows a nie kombinować z nośnikami itp.

Link to post
Share on other sites

cza12ster, chciałem zrobić to tym programem ale instalując go prosi o podanie CD-KEYA którego niestety nie mam.

 

To jak teraz odtworzyć ten obraz, skoro go mam na dwóch płytkach. W razie formatowania tego laptopa jak powinienem postępować skoro nie mam płytki z Windowsem. Owszem mam, mam obraz tego dysku " LENOVO_PART ", ale on jest chyba nie bootowalny.

Link to post
Share on other sites

Trzeba dokonać darmowej rejestracji.

 

Podczas przywracania oprogramowanie prosi po prostu o włożenie następnego dysku. Tak jak wcześniej pisałem zrób sobie na wszelki wypadek też kopie dysku z systemem. W Samsungu spotkałem się z taką sytuacją, że pomimo obecności ukrytej partycji do przywracania oprogramowanie Samsunga nie chciało uruchomić przywracania cały czas pokazywało komunikat brak systemu.

Link to post
Share on other sites

Czyli teraz uruchamiam laptopa, wciskam klawisz (jaki?) żeby wejść do tych ustawień przywracania systemu, następnie wybieram jako nośnik DVD, wkładam pierwszą, drugą płytkę wszystko się ładnie robi i potem uruchamiam czystego Windowsa, tak jakby było sformatowany?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...