Skocz do zawartości

Karta muzyczna oraz wzmacniacz (Sennheiser HD 555+głośniki) 800 zł


Recommended Posts

słuchawki/głośniki (95%) > wzmacniacz (4%) > źródło (1%)

z tym, to się nie zgodzę, różna jest dużo większa, ale to tez zależy od sprzętu no i kto ma jaki słuch  :)  A po za tym mój post był do Zine5, a nie do autora wątku.Za 1100zł, to się właśnie zaczyna porządne słuchanie  Różnica jest spora między takim sprzętem za 400zł włącznie z kartami muzycznymi.

I jak miałbym to podłączyć

od płyty głównej- DAC-wzmacniacz-głośniki. Markę podałem tylko jako przykład, nie patrząc dokładnie na ofertę, chyba mają także same przetworniki. Zbierają dobre opinie. Wiele produktów posiada dobrą relację cena/jakość, ale na niektóre trzeba tez uważać, jak to w przypadku chińskiego producenta. 

NFB-11.32, to także wzmacniacz słuchawkowy jaki powinno się wcześniej wypożyczyć za drobną opłatą. Poprawa oraz różnice miedzy audiotrakiem 7.1 HFI powinny dotyczyć wielu aspektów, nie tyko basu, a przede wszystkim sceny, znacznie większej przestrzeni, gdyż 7.1 HFI leży pod tym względem oraz innych audiofilskich dupereli, jakie mają wpływ na przyjemne odbieranie muzyki.

Link to post
Share on other sites

Ja tam wiem, że największy wpływ na dźwięk mają na 100% głośniki - ale w jakim stopniu - to nie powiem (ale na moje oko i ucho to jakieś 70% znaczą w tym wszystkim...)

Czyli dla mnie (skoro i tak -raz że nie mam dobrych słuchawek, a dwa że i tak podłączam je do wzmacniacza, to lepszym wyjśćiem będzie:

http://www.4hifi.pl/audio-gd-nfb-3-32_4185.html

I czyli miałbym ewentualnie tą karte audiotrak 7.1 hifi co posiadam wyjąć całkowicie, i optycznym , lub usb wyjśćiem z płyty podłączyć dac, potem dac do wzmacniacza - tak? - czyli ten dac - zastępuje mi wtedy karte muzyczną

Na razie nie kupuje nic , tylko sie spytałem - poczekam może do wypłaty ;) - potem pomyśle , ale nie ukrywam ,że to spora kwota jak dla mnie.....

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

tak, coś takiego, choć nie wiem jak to się zgra z twoim torem, ale jak coś to pamiętaj wypożyczyć. No spora cena , ale za jakość się płaci i nie ma to tamto.Choć ten DAC może być nieco na wyrost ,dopóty tego nie sprawdzisz ,to się nie dowiesz.

 

Gdy go zakupisz, wówczas DAC zastępuje kartę muzyczną, połączysz ją jak napisałeś. 

 

Zapomniałem ci polecić USB DAC Hegel HD2 jest tańszy(1100zł) i nie jest powiedziane, że gorszy choć, skromniej, że tak napiszę "wyposażony". Również bardzo polecany i lubiany.

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2012/03/hegel-hd2-dac-z-norwegii.html

http://www.klub.audiostereo.pl/artykuly/usb-dac-hegel-hd2-art238.html

Link to post
Share on other sites

No właśnie najlepiej pierw wypożyczyć i ewentualnie potem oddać.

A co do mojego reszty toru to mam wcale nie jakiś super sprzęt:

używam do odtwarzania winampa, pliki w 90% flac, karta audiotrak 7.1 hifi, interkonekt klotz lagrange ac110:- tu są opinie podobnego:

http://www.audiostereo.pl/klotz_la-grange-gy107_kable-sygnalowe-interkonekty-460-2620-16.html

o kurcze - nie wiedziałem ,że ma złe opinie i nie wiedziałem ,że może on zamulać (a kupiłem go w ciemno, bo potrzebowałem jakiś niezadrogi i przyzwoity...)

wzmacniacz sony ta-f770es

kable głośnikowe.....- no właśnie tu znowu : klotz twinax ly225 2x2,5mm kw , ale tu widze ,że opinie ma dobre...:

http://www.audiostereo.pl/klotz_twinax-ly225t_kable-glosnikowe-460-4047-12.html

no i głośniki -paradigm studio 20v5 na stojakach wypełnionych piaskiem i podstawkach granitowych 3cm,

pokój 15,5m kw.

Muzyki słucham raczej tylko szybkiej ( running wild, sabaton, gamma ray, dragonforce, helloween)

Kurcze może powinienem jeszcze interkonekt wymienić.... :cry:

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

często można znaleźć w okolicach 500 lepszy sprzęt jak Xonar Essence z tym, że jest ono przeważnie z Chin.

 

Czyli teoretycznie mogą być gorsze jakościowo, to chciałeś powiedzieć przez to, że z Chin, tak? Bo tak to rozumiem i nie wiem czy dobrze. ^^ A co do DACa.. hmm... 500 to i tak nie jest mało moim zdaniem, ogółem przemyślałem z ceną i miło byłoby się zmieścić z wszystkim, wliczając, że kolumny kupiłbym za 400 złotych, to tak 600 złotych zostało by na wzmacniacz + kartę, jest taka możliwość, czy nie bardzo? Ogółem wtedy wyszło by mi 1000 za wszystko i byłoby perfekcyjnie, trochę zbiłem z początkowej ceny, wiem, to tylko takie myślenie na teraz, może się jeszcze zmieni bo na tą chwilę jeszcze nie kupuję tego sprzętu tylko myślę nad nim, kupię pewnie za miesiąc około. No i jeszcze co do tego DACa, to chyba lepiej już kartę, bo mi to nie potrzebne na zewnątrz.. wolałbym w środku, aczkolwiek jeśli się opłaca i dźwięk lepszy to może być i DAC. :)

 

Kolumny wezmę Tannoy M1/M2 - dopisuję M2, bo widzę, że różnica bardzo niewielka to jak znajdzie się wtedy gdy będę już zamawiał w podobnej cenie to chyba wezmę te M2, co sądzicie o tym? Będą mimo wszystko lepsze? Warte dopłaty 50-100 złotych?

Edytowane przez c0lin.
Link to post
Share on other sites

Podpinanie sluchawek pod wzmacnmiacz stereo da gorszy dzwiek niz pod wzmacniacz sluchawkowy w STX. Zreszta wtedy za kazdym razem trzeba bedzie wtyk wsadzac i wyjmowac. Pomijajac uciazliwosc, to wszystko ma swoja wytrzymalosc wiec zalezy jak czesto bys to robil ;)

 

W sumie to ciekaw jestem ile z osob doradzajacych jakies konkretne sprzety mialo okazje ich sluchac.

 

@zine5 interkonekt zamula? No prosze, nie zaczynajmy dyskusji o tym ze ktos slyszy kabelki. Zwlaszcza na sprzecie za mniej niz 10tys Ja nie slyszalem roznicy pomiedzy interkonektem za 150 a 400zl na sprzecie za 50tys. Sprzedawca oczywiscie slyszal i oczywiscie na plus dla tego drozszego ;)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, liczę właśnie, że wszystko używane kupie, mam tylko nadzieje, że się nie rozwali nic samo z siebie, nie będzie uszkodzone i nie sprawi problemów przez to, że było używane...

ciekawy jest DAC Audiotrak Prodigy Cube, nowy dostaniesz za ponad 360zł.Gra bardzo szczegółowo , dużymi ilościami wysokich tonów, ale żadnych syczących . Niskie tony też są obecne, ale bardziej stanowią dopełnienie brzmienia. Jest to układ na USB, według mnie ma  dobrą relacją cena/jakość, nie jest to poziom Essence ST po analogu, ale biorąc po uwagę cenę jest lepszym wyborem. Z HD555 zgra się dobrze.Z Tanoy M1 tez nie będzie źle, tudzież trzeba odpowiedni wzmak raczej dobrać.

Link to post
Share on other sites

A więc taki DAC byłby sobie na USB podpięty do komputera, a do DACa podpinałbym słuchawki oraz na stałe jeszcze byłby podpięty wzmacniacz,a do wzmacniacza te Tannoye? Na pewno warto kupować tego DACa? Poza tym jeśli można oszczędzić to i tak wziąłbym używane rzeczy, więc nie patrzmy na cenę nowych, a raczej na ceny używanych w dobrym, albo najlepiej bardzo dobrym stanie.

Link to post
Share on other sites

To dość sporo tego na biurku będę miał, na pewno warto? :P I jeśli już to bardzo bym prosił, żeby podać najlepszy możliwy sprzęt, nawet jeśli będę musiał czekać z dostawą albo czekać aż będzie dostępny, jeśli będzie warto to poczekam. :)

Link to post
Share on other sites

patrzyłem na allegro nic nie ma innego na poziomie, co by pasowało do słuchawek. Na innych forach tak samo, no może Musiland Monitor 2US.  W przypadku Cube będziesz musiał wymienić pewien układ, bo nie ukazuje pełni możliwosci.

Link to post
Share on other sites

10-30zł, a nawet 50. Jutro napiszę jakieś ciekawe układy, aby przybliżyć brzmienie ich. 



myślę, że AD8066,OPA2228 poprawiłoby brzmienie w przyjemniejszy sposób.  Ciężko tez ocenić co mogłoby tobie pasować.

Link to post
Share on other sites

wzmacniacz operacyjny można wymienić bez utraty gwarancji.  Trzeba go tez koniecznie odpowiednią stroną włożyć! Tylko wzmacniacze DIP8 pasują. W przypadku AD8066 (So-8)trzeba dolutować stolik, najlepiej u osoby, której zamawiamy np. tu

 

A tu druga recenzja.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/audiotrak-prodigy-cube-czyli-mala-kostka-o-duzych-mozliwosciach.html

 

Zepsuć, to w sumie nie ma co, jak się delikatnie z tym odchodzi, choć można spalić układ jeśli go się odwrotnie wsadzi. Poniżej zdjęcie tego układu.

http://www.benchmark.pl/uploads/image/P1040101(3).jpg

Link to post
Share on other sites

 

W przypadku AD8066 (So-8)trzeba dolutować stolik, najlepiej u osoby, której zamawiamy np. tu

 

Tu pisałeś coś o lutowaniu, myślałem, że tam też trzeba. A która opcja lepsza? Ta z lutowaniem czy bez? Która da lepszy dźwięk? Bo rozumiem, że to dwa inne układy są?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...