Skocz do zawartości

Przebicia w słuchawkach.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez NewNickPL,

Recommended Posts

Cześć. Mam problem ze słuchawkami, a raczej z przebiciami jakie słyszę w nich. Na początku kupiłem Roccat Kave 5.1 i po podłączeniu do płyty głównej i odpaleniu np bf3 słyszę szumy, brzęczenie, a na pulpicie słyszę jak porusza się kursor... Na początku myślałem, że to obudowa, więc rozkręciłem cały PC i połączyłem wszystko na biurku i nadal ten sam efekt (dodatkowo usłyszałem jak głowica dysku zaczęła czytać dane). Podłączyłem też inne słuchawki i ten sam defekt tylko o wiele ciszej, dla tego prawdopodobnie nie słyszałem na poprzednich słuchawkach tego brzęczenia.

Więc kupiłem ASUS Xonar DX i po podłączeniu nadal to samo, dodatkowo przenosi się to na wysyłany dźwięk przez TSa i gracze z którymi gram mówią o tym brzęczeniu. I tu pojawia się moje pytanie.

Czy znacie jakąś płytę główną w której nie doświadczę tego efektu buczenia/przebicia(wyłączyłem zintegrowaną w biosie, zmieniałem gniazdko na listwie do której PC jest podłączony)?

Aktualnie mam ASRock p67 pro3

Pozdrawiam.

 

PS. Zamieszczam ten temat tutaj ponieważ wydaje mi się, że to wina płyty głównej, ale pewien nie jestem.

Link to post
Share on other sites
Gość hegemon

Miałem identyczne problemy, co śmieszniejsze, na całkowicie różnych kompach.

 

Przyczyną okazała się instalacja elektryczna, w połączeniu z zasilaczem z PC (zarówno tani Tracer jak i Chieftec miały ten problem). W gniazdku bolec uziemienia nie był podłączony do niczego, przez co zasilacze podawały napięcie na swoją obudowę, a to szło na obudowę PC'ta i płytę główną itd. Pomiary miernikiem wskazały, że podawane napięcie dochodziło nawet do 50v.

 

Reasumując: sprawdź gniazdko. Jeśli nie ma jak zrobić podłączenia bolca - zrób zerowanie - podłączenie bolca do minusa.

Jest szansa że pomoże - mi pomogło. Cisza i spokój, i żadnego brzęczenia czy trzasków.

Edytowane przez hegemon
Link to post
Share on other sites

Cześć. W moim wypadku też prawdopodobnie jest to płyta główna ponieważ podłączyłem kompa do takiego gniazdka w kuchni:

 

 

które wydaje się być uziemione. 

 

Co do obudowy i zasilacza to mam Silentiumpc Pure black l50 i zasilacz beQuiet 480W.

 

Jeżeli to wina płyty głównej to jak mogę to udowodnić żeby odesłać na gwarancji lub jak mogę ustrzec się tego przebicia w nowej płycie głównej którą i tak chcę kupić w niedalekiej przyszłości.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio ten śmieszny sklep co w nazwie ma pewien owoc olewał moją sprawę dotyczącą karty graficznej, 2 razy rzekomo wysyłali do serwisu zewnętrznego który nie wykrywał usterki, a jak wysłałem do producenta na mój koszt to od ręki naprawili i nie mam już problemów, więc pewno ją sprzedam bo na "zwykłych" słuchawkach prawie tego nie słychać.

 

Co do gniazdka to nie mam takiej możliwości  :(

 

Czyli wychodzi na to, że to przez płytę główną mam ten problem, więc nie pozostaje mi nic innego jak kupienie nowej. Dam znać czy w nowej płycie się poprawiło.



Czy to możliwe, żeby to karta graficzna powodowała te zakłócenia? Natężenie dźwięków zmienia się w zależności od tego czy parzę w niebo czy na ziemię :( W dodatku szumy są prawie nie słyszalne jak robię coś na pulpicie, a nie gram.

 

No i niestety to nie wina płyty głównej bo nadal to samo, więc zostaje albo grafika albo zasilacz :S

Edytowane przez NewNickPL
Link to post
Share on other sites

moim zdaniem, problem leży w instalacji elektrycznej...

albo brakuje sensownego uziemienia, albo jest za dużo "śmieci" w instalacji elektrycznej ...

mieszkam w Anglii i niestety uziemienie mam tylko w kuchni... w pokoju jest tzw zerówka, która może być mylona z uziemieniem, ze względu na trzeci bolec...

mam ten sam problem i niestety muszę się z nim pogodzić ;)

posiadam płytę ASUS P8P67 Deluxe, spaliłem ją przez przypadek... przysłali mi z Amazona nowiutką i problem jak wystepował, tak występuje nadal ;) także, to nie jest wina płyty głównej...

kartę dźwiękową mam profesjonalną, która służy do produkcji muzyki RME HDSPe AIO ... jest ona bardzo czuła na tego typu zakłócenia w sieci, tym bardziej, że jest podłączona do portu PCIe ... bardzo możliwe, że gdybym kupił zewnętrzny interfejs audio podłączany przez USB albo FireWire .. problem by zniknął...

objawy takie same jak u Ciebie - słyszę ruch kursora, podczas grania bzyczenie w słuchawkach nasila się... (AKG K271MKII , Beyerdynamic DT770 Pro) występuje na obu modelach...

 

karta graficzna - nie

zasilacz - raczej nie

 

czasem jest nawet tak, że jeżeli mieszkasz w bloku i sąsiad zaczyna wiercić to trzaski są głośniejsze... tak samo jak włączysz odkurzacz i inne urządzenia pobierające dużo prądu ...

ja na swojej płycie z miejsca musiałem wyłączyć TPU i EPU

 

wejdź do biosu i powyłączaj przeróżne technologie które mają na celu "samoistne podkręcanie się w stresie"

rozumiesz...

nie wiem jakie są technologie w ASRocku , ale na pewno jakieś są...

 

np Intel Virtualization Technology itp itd

 

tym sposobem udało mi się zminimalizować szumy, aczkolwiek występują nadal... zasilacz mam OCZ ModXStream 600W ...zasilacze które zbierały i zbierają dobre opinie...także myślę, że to też nie wina zasilacza...

a wina instalacji elektrycznej która wystepuje w starym budownictwie w angielskich domach :P

Edytowane przez DelianoCarl
Link to post
Share on other sites

Jeżeli to faktycznie problem instalacji można kupić UPSa. Chociaż u mnie winna była płyta, po wymianie objawy jw ustały. Konfiguracja komputera nie zmieniła się, nawet był podłączony do tego samego gniazda. Może był to zbieg okoliczności, chociaż objawy były identyczne. Z drugiej strony, chyba nie wymienili by płyty bez powodu. Poza tym NewNick pisał, że próbował już w innym gnieździe z uziemieniem. Sprawdziłbym też wszystkie połączenia na płycie i kable.

Link to post
Share on other sites

Mi by to w sumie nie przeszkadzało, ale gram dużo w MULTI i tak jak się odzywam to słychać jak bym na quadzie zapierdzielał cały czas i dla tego chcę się tego pozbyć. Zmieniłem już płytę główną na MSI Z77A-G43 i w niej popatrzę jak pozmieniać coś w biosie, ale nie za bardzo wiem które konkretnie rzeczy mam zmieniać. Co do gniazdka, to w kuchni podłączyłem i to samo więc raczej to nie instalacja :(

Link to post
Share on other sites

myślę, że rozwiązaniem mógłby być jakiś bardzo dobrej jakości zasilacz ups ...ale też nie jestem pewien czy on coś da...

 

moje rady:

 

spróbuj podłączyć słuchawki do zintegrowanej dźwiękówki - trzaski powinny być o wiele mniej słyszalne (u mnie zniknęły całkowicie)

dowodem, na to, że nie jest  to wina słuchawek wystarczy podłączyć do laptopa który działa na baterii

 

zabierz kompa do jakiegoś kumpla i podłącz (niekoniecznie do gniazdka z uziemieniem ;) )

 

wina może leżeć po stronie karty dźwiękowej podłączonej do portu PCIe (niestety jest to wadą ze względu na wychwytywanie syfów z sieci elektrycznej, dlatego robi się coraz więcej interfejsów audio na usb)

 

u mnie szumy są głośniejsze po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej, ale to nie jest wina ani karty graficznej i sterowników... po prostu jest to wina wytwarzanego pola magnetycznego

rozwiązaniem może być kupno ekranowanej karty dźwiękowej - http://obrazki.elektroda.pl/1696646200_1310809903.jpg

 

przyczyn może być wiele, jeśli chodzi o "muzyków" którzy kupią sobie lepszy sprzęt ... takie szumy niestety są zmorą, a większość szuka problemu nie tam gdzie trzeba... czyli w sprzęcie... :/

 

na innych zagranicznych forach duuuuużo się o tym pisze... jeśli wymieniłeś płytę główną i jest to samo... to szukałbym przyczyn w "prądzie" czyli:

zasilacz, instalacja elektryczna

 

lub

 

ewentualne przetestowanie na zintegrowanej dźwiękówce, innej karcie graficznej (najpierw bez sterowników, później ze sterownikami)

 

co ja z tym chujstwem się namęczyłem....... nawet nie pytaj :D

Edytowane przez DelianoCarl
Link to post
Share on other sites

No problem był taki, że na asrocku nie nadawałem tych szumów przez TSa a sam słyszałem je, jak zmieniłem na MSI to na integrze jest gorzej niż na Xonarze z tym dźwiękiem, ale obie nadają te zakłócenia przez tsa, Roccaty głośniej niż zwykłe... Nie chce mi się zamieniać z powrotem płyt głównych więc będę walczyć z tym dalej. 

 

Co do dźwiękowej na USB też dzisiaj nad tym myślałem, czy by to mi nie pomogło zatuszować tego hałasu tylko nie chcę zrobić wpadki jak z płytą główną, że kupię, a to nic nie da. No i te moje słuchawki łapią te zakłócenia przez minijacki, bo mam zasilane te słuchawki z osobnego USB i jak podłączyłem jacki do PC a USB do laptopa to nadal to samo było :(

 

Będę walczyć z tym dalej, mam nadzieję, że to wina zasilacza (ostatni na liście) i da się to wymienić. Dzisiaj zrobiłem mały eksperyment i jak wyjąłem radeona i używałem integry to szumy i piski były prawie niewykrywalne, prawie ale nadal po podgłoszeniu dało się je wyraźnie słyszeć (bo się nagrały, nie były zakłóceniami z odtwarzania) więc to może być zasilacz jak się wysila z daniem energii do wszystkiego.

 

No nic, będę walczyć aż albo znajdę problem, albo kupię PS4 :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Wydaje mi się, że jakoś uporałem się z tym problemem. Po prostu kupiłem kartę dźwiękową na USB i podpiąłem ją do przedniego panelu. Teraz tylko gdy jest cisza (nic nie gra) to słychać minimalne zakłócenia, których totalnie nie słychać podczas odtwarzania dźwięku.

 

Dodatkowo jak dowiedziałem się, że nadajnik od pada od xboxa powoduje dodatkowe zakłócenia gdy leżał blisko karty na USB. Poza tym podpięta pod USB z tyłu karta nadal przychwytywała piski co prawda w stopniu minimalnym, ale dopiero jak wyżej napisałem, podpięcie pod przedni panel "rozwiązało", a raczej ominęło problem przebić.

Link to post
Share on other sites

Ja tak moze glupio zapytam, ale czy podczas testow byl podlaczony mikrofon? probowaliscie go wyciszyc?

bo moze to nie problem lezy w sprzecie ale mikrofon sciaga szumy i stad je slyszycie? wiem ze to glupie ale moze jednak.

 

Swoja droga kilka lat temu walczylem z glosnikami u wujka podobny problem. Glosniki 5.1 Media Techa Cantata czy cos takiego. Na zintegrowanej karcie graficznej jak sie wyciszalo do minimum bzyczenie, jak sie podglasnialo to jakies poglosy, trzaski niewyrazna fonia, sprawdzalem kilka gniazdek, kilka zasilaczy, glosniki oddane do sklepu na miejscu wymienili na nowe. w koncu kupilem sound blastera audigy oem i niby lepiej a jednak nie. w ostatecznosci podlaczylem jeszcze glosniki do mojego komputera (mialem dzwiekowke stereo) i nic graly normalnie jak podlaczalem kazdy kanal po kolei.

Do tej pory problem nie rozwiazany ;/

Link to post
Share on other sites

To raczej nie był problem mikrofonu bo każde słuchawki to miały, tylko niektóre w większym stopniu inne nie. Jak miałem głośniki i słuchawki podłączone kolejno z tyłu i z przodu to głośniki miały piski a słuchawki prawie niesłyszalne(ale nadal) miały piski.

 

Coś jest zrypane, ale nie wiem co. Najlepszym rozwiązaniem jest dźwiękowa na USB podpięta na dodatek do przedniego panelu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...