Skocz do zawartości

Komputer włącza się z opóźnieniem.


Recommended Posts

Witam.

Wczoraj postanowiłem odkurzyć komputer. Wyciągnąłem kość ram (2GB DDR2), wentylator od procesora i zacząłem czyszczenie. Robiłem to jak zwykle za pomocą odkurzacza.Wszystko robiłem delikatnie. Po podłączeniu komputera z powrotem nie reagował on na przycisk "power" tak jakby w ogóle nie był podłączony. Rozłączyłem go raz jeszcze sprawdziłem czy wszystkie wtyki są dobrze podłączone , następnie podłączyłem go jednak nic to nie dało. PC nadal nie reagował na "power'a". Wyszedłem na 2-3 min z pokoju a po powrocie zuważyłem, że komputer jest już włączony. Wyłączyłem go, włączyłem jeszcze raz i tym razem włączył się od razu. Wszystko było OK do momentu, w którym dzisiaj chciałem odpalić "peceta". Ponownie nie reagował on na przycisk "power". Zaczął się włączać dopiero po 20-30 sekundach. Nie wiem co jest tego powodem. Komputer czyściłem już tak dużo razy i nigdy nie miałem takich problemów. Pomóżcie :)

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Edytowane przez matizzz
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem wtyczki od zasilania, wszystko jest z nimi w porządku, problem nadal występuje. Dodam tylko, że jeśli całkowicie odłączę zasilanie a następnie podłącze to na reakcje komputera na przycisk "power" czekam jeszcze dłużej. (ok. 45 sekund).

Nie posiadam miernika więc napięcia zmierzyłem SpeedFanem.
Tutaj macie zrzut ekranu:
Zdjęcia

 

Edytowane przez matizzz
Link to post
Share on other sites

Pomiary programami są bardzo mało miarodajne. Miernik kupisz za kilkanaście złotych, albo możesz pożyczyć go od kolegi. Może któryś z kabli może być załamany albo zgnieciony.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...