Skocz do zawartości

MSI Z77A-GD55 -> CPUFAN1 -> Fortis


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez coren4,

Recommended Posts

Witam

 

Od dwoch tygodni pracuje na sprzecie, zlozonym przy pomocy ludzi z tego forum no i mam taki problem

 

Płyta: MSI Z77A-GD55

Procesor: 3770k

Chlodzenie: Fortis

Buda: Gladius M40 - 3 wentylatory, wszystkie praktycznie zawsze do tej pory ustawione na prace Low.

 

Fortis podpiety jest pod zlacze CPUFAN1(na samej gorze plyty-4 pin) i powiem szczerze, mam wrazenie, ze caly czas pracuje na stalych obrotach (w okolicy 1525), procesor ma w spoczynku max 31 stopni, w stresie 45 stopni, chyba wiecej nie widzialem i tutaj rodzi sie pytanie, w biosie probowalem zmniejszyc predkosc wentylatora, ale dostepna jest tylko regulacja dla SYS Fan1 i SYS Fan2.

 

Czy jest sens trzymac tak niskie temperatury, czy moze nalezy przepiac fortisa pod SYS Fan 1 lub 2 i zmniejszyc ich obroty? Jaką ustawic temperature docelowa procesora wtedy?

Edytowane przez coren4
Link to post
Share on other sites

O ile się orientuje w MSI możesz ustawić obroty wentyla procka ustawiasz tam temperaturkę i pojawią się procentowe obroty wentylatora. Ewentualnie możesz użyć speedfana.

Link to post
Share on other sites

O ile się orientuje w MSI możesz ustawić obroty wentyla procka ustawiasz tam temperaturkę i pojawią się procentowe obroty wentylatora. Ewentualnie możesz użyć speedfana.

No tylko tak jak mowilem Bios pokazuje mi tylko SYS Fan 1 i SYS Fan 2, a CPUFAN nie. Czy po prostu mam przepiac Fortisa z CPUFAN na SYS Fan1?

Link to post
Share on other sites

Musi być tam ta opcja, wchodzisz w bios, advanced, hardware monitor i na samej górze masz CPU Smart Fan Target, domyślnie jest na disabled. Zmieniasz na wybraną temperaturę, powyżej której wentylator CPU ma zwiększyć obroty. Poniżej wybierasz min. obroty wentylatora CPU w %.

Wejdź do biosu, normalnie naciskając del po restarcie, nie spod windowsa.

Link to post
Share on other sites

Musi być tam ta opcja, wchodzisz w bios, advanced, hardware monitor i na samej górze masz CPU Smart Fan Target, domyślnie jest na disabled. Zmieniasz na wybraną temperaturę, powyżej której wentylator CPU ma zwiększyć obroty. Poniżej wybierasz min. obroty wentylatora CPU w %.

Wejdź do biosu, normalnie naciskając del po restarcie, nie spod windowsa.

No wlasnie opcja jest, tylko nie dla tego zlacza, dostepne jesto to tylko dla Sys Fan 1 i Sys Fan 2, CPUFAN sie nie pokazuje:/.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ok, problem rozwiazany, po prostu w biosie jak cos zmienialem, zapisywalem i myslalem, ze to juz ok bedzie, a te ustawienia wchodza dopiero po restarcie. Takze wentylator(bez zmieniania wtyczki na plycie) ustawilem na minimum 25%, target temperatury na 40 stopni i juz jest ok, dzieki za pomoc i sory za zamieszanie. PC Core Temp pokazuje mi temperatury wyzsze max o jakeis 5 stopni a jest ciszej :).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...