Skocz do zawartości

kino vs glosniki


Recommended Posts

Witam.

Aktulanie posiadam podpiete do tv moje glosniki Genius 1800a, lecz strasznie mnie denerwuja poniewaz "bucza" nawet jak sa sciszone.
Chcialbym je wymienic na kino domowe Samsung HT D330 i podpiac je przez optyka.

Czy to kino da lepsza jakosc dzwieku niz te glonsiki? Czy taka inwestycja ma wogole sens ,,, czy moze lepiej cos innego poszukac do 300 zl.

Pozdrwiam

Link to post
Share on other sites

Jak je odepniesaz od karty dźwiękowej PC także buczą? Mają przewód jack 3,5 mm (ten, który wpinasz do PC) wmontowany na stałe, czy wymienialny?

 

Takie budżetowe kino wchodzi w grę, jesli masz odpowiednie wyjście w komputerze, jednak jeśli denerwuje Cie tylko buczenie, to byc może można ten problem rozwiazać.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam, niedoczytałem. 

 

Ogólnie wyjścia słuchawkowe (bo domyslam się, że z niego korzystasz) w TV czesto mają rózne "ale". Najlepiej jest używać chinchy z tyłu (audio out). Jako że sam jestem majsterkowiczem to sprawdziłbym, czy na mp3 bądx telefonie czy PC także buczą, jeśli tak, to spróbował wymienić przewód jack 3,5. Jesli nie beda buczały pod innym urzadzeniem, co wskazywało by na winę TV, to możesz zastosować redukcję chinch - jack (i wspomniany audio-out z tyłu). To wszystko co otrafię Ci w tej chwili powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zalezy od tego, czego oczekujesz od sprzetu. Czy zeby gralo w miare ladnie i poprawnie, czy zeby mialo pier...niecie.

Jak ma byc glosno to pewnie cos 2.1 z subem. Jak ma byc bardziej naturalnie to moze jakies microlaby 2.0. Tylko ze za 300zl sie nowych nie kupi.

Zasadniczo mozesz sie przejsc z odtwarzaczem mp3 po sklepach gdzie glosniczki stoja, podpiac i posluchac. To bedzie najlepsze. Najwyzej jak za drogie beda to poszukasz uzywanych. Tylko tez miej na uwadze, ze w wielkich halach bas znika i sie go wydaje malo. W pokoju brzmi to inaczej.

Link to post
Share on other sites

No własnie po to wypytałem kolegę verula, bo nie mam pomysłu na nic za 300zł. Za tyle to z mini-wieża może być ciężko bądź na styk. Dlatego jeśli już masz coś upatrzonego to bym wiele nie wymyślał, tylko brał co jest. W takim budżecie nie stać nas na wymagania ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...