Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry - 3-5 godzin dziennie, głównie MOBA

  • Maksymalna kwota : 3800zł na budę 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, niewiele 

Których części potrzebuję : Buda, moge nadwyrężyć budżet na system

Rozdzielczość mojego monitora : FHD

Części z poprzedniego komputera : ---------

Specjalne wymagania : Tak jak wyżej, do gier MOBA więc chce mieć w nich stałe 60fpsów na najwyższych ustawieniach,nawet w "boju" (głównie LoL, a wiem, że do niego nie trzeba "dream machine")

Własna propozycja zestawu http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=70267&s=72453&s=72517&s=62074&s=73104&s=71312&s=70416&s=59683&s=71137 zostaje jakieś ~1300 na GPU. W grę wchodzi raczej 660Ti,  za tą cenę chyba najrozsądniejszy wybór, ew 7950 ale wolę "zielonych". Jest niby jeszcze ten 7870XT ale to raczej niezbyt jak na te fundusze. Chciałbym wybrać spośród tych dwóch modeli: 

1. http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/evga-geforce-gtx660ti-3gb-ddr5192bit-dvihdmidp-pci-express-ver-oc-sc-superclocked,34295.html ale tutaj może być słabo z chłodzeniem bo jeden radiator nie wróży niczego dobrego ;>

2. http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-geforce-gtx660ti-2gb-ddr5192bit-dvihdmidp-pci-express-ver-oc,34159.html . Dużo nie trzeba mówić, MSI  :P 

Inne : Zestaw z techplanet.pl lub morele (preferuje to pierwsze). Mam jeszcze w nadmiarze trochę pieniędzy ale pozostawiam je na peryferia lub ew. rozbudowę w przyszłości. Nie jara mnie "krajzis na ful" ani "buterfield na ultra w 200fps" :D .

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Zestaw bardzo ładny tylko nie pamiętam czy pełny Macho wchodzi do Core 3000  - chyba tak. Jak lubisz zielonych to szarpnij się na 670tkę i będziesz miał spokój na dłuższy czas.

Link to post
Share on other sites

Co do grafiki możesz śmiało brać http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gainward-geforce-gtx660ti-phantom-2gb-ddr5192bit-dvihdmidp-pci-express,34160.html w niższej cenie, również podkręconego do ponad 1 Ghz na rdzeniu z bdb chłodzeniem Phantom II bądź myśl faktycznie tak jak napisał rezerwuar o GTX670

 

Do LoL nie planujesz dysku SSD ? Nie masz problemów z szybkim wczytywaniem tekstur, postaci w miastach ? 

 

Zasilacz mógłbyś zmienić na Deusa z niezależną regulacją napięć, chociaż XFX jest bardzo mocnym i stabilnym zasilaczem

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, niewiele 

 

Jeżeli nie wiele to możesz zakupić procesor z zablokowanym mnożnikiem zaoszczędzając na tym trochę pieniędzy, dla przykładu i5 3470 w cenie 710 kręci się pod 4.0 Ghz, natomiast inną opcją jest 8 wątkowy Intel Xeon E3-1230v2 który również na Z77 podkręci się pod 4.0 Ghz.  



 

tylko nie pamiętam czy pełny Macho wchodzi do Core 3000

 

Wejdzie spokojnie, w core 3000 jest 170mm na cooler  

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

Do LoL nie planujesz dysku SSD ? Nie masz problemów z szybkim wczytywaniem tekstur, postaci w miastach ?   

 

 

Uhm, teren w grach Moba się nie renderuje, a SSD przyśpiesza tylko czas wczytywania postaci ;). A co do procesora to raczej wezmę 3570k który na ten moment jest topowym modelem z serii i5 i wystarczy mi na kilka lat po wbiciu na 4,5 co powinno się zrobić bez problemu przy Macho i tym MoBo.

 

@reze Tak, pełniak wejdzie do Fractala, nawet SID o tym gdzieś ostatnio pisał  :)

Edytowane przez TwardyMenszczyzna
Link to post
Share on other sites

Ja na Twoim miejscu bez zastanawiania brałbym 7950 za 1150zł od GB... ale skoro preferujesz stajnie zielonych.. 670 to już wydatek 1400-1700zł, a 660Ti to raczej "tylko" od GB, MSi i ew Asus za ~1150zł (no i ww Gainward) (wykluczamy EVGA z wiadomych już powodów..) Ale i tak co byś nie wybrał przy tym pułapie cenowym to i tak spokojnie pograsz w 1080p na max w lola... (HD4850 = 1920x1200 i stable 60Hz) Wszystkie ww karty są prawie że identyczne wydajnościowo jak i cenowo... +/- 50-100zł... Wybór należy do Ciebie...  Zawsze również mógłbyś kupić którąś z tych kart za 1100zł i dołożyć do tych 200 pozostałych zł kolejne 200zł do SSD 128GB choćby na sam system (który dostaje niezłego kopa)( i co tam jeszcze byś chciał).. a tego (systemu) to raczej się nie opłaca kupować ( If u know what I mean..)

Link to post
Share on other sites

Również gdzieś słyszałem, że Nvidia ma przewage w GW2.. ale raczej nie jest ona na tyle wielka żeby przy zakupie karty uwzględniać wyłącznie jej produkty.. Btw.. GW to MMO RPG.. Moba to typowo LoL i przede wszystkim DOTA od której nazwa ta się wzieła (obrona baz w czasie rzeczywistym poprzez "pchanie" "minionów/creepów" lub jak kto woli "stworków" do bazy wroga.. tak w skrócie).

Nice off top.. Twardy, życzę Ci więc powodzenia w pchaniu się na szczyt ligi.. może gdzieś tam wysoko mnie spotkasz :P

 

A właśnie.. skoro Twój budżet wynosi 1300 to mógłbyś nawet szarpnąć się na te 1400zł i pozwolić sobie wtedy na takiego 7970 od GB :) (ale skoro nie masz zamiaru grać w high-endowe gry typu BF3/C3 czy whatever, to raczej kupno takiej karty mija się wówczas z celem.. no chyba, że masz zamiar  grać również w inne nowe gry niż tylko MOBA (pomijajac wcześniejsze FPSy) typu Wiesiek 3 etc. Chodzi mi tu o sam fakt: "PC do LoL-a za ~4k" :rotfl: ) Ale Nvidia to Nvidia...

Edytowane przez Heamer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...