Skocz do zawartości

Gaming za 1500 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam
Mam 1200 zł na modernizacje komputera , ponieważ od dawna siedziałem przy dosyć słabym sprzęcie postanowiłem to zmienić.
Obecne części jakie mi zostaną po sprzedaniu platformy i grafiki
to 4 gb 1333 , seagate 750 gb , tacens radix v 550
Do tego planuje zakup

Phenom II 955 - 250 zł
MSI 760GM-P21 FX - 150 zł nowa
dodatkowe 4 gb ram
HD 5870 ~ 530 zł

I pierdołki za 122 zł radiatory na sekcje zasilania , wentylator jako dodatkowe chłodzenie do 5870.
SilentiumPC Spartan PRO HE924
Arctic Silver Matrix
Arctic Cooling Fan F8
Akasa AK-VMC01

Jak oceniacie ten zestaw , bo ja osobiście myślę że jak za 1500 zł całość
to wydajność jest na wysokim poziomie / i5 760 + 7850 \

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

hd5870 zmień na hd7850, bo hd5870 jest już jak wiadomo stary

hd7850 bierze mniej prądu i jeszcze dodatkowo masz gwarancje, a hd5870 już może nie mieć, zależy kiedy kupiona

płytę weź lepszą jeśli chcesz robić oc.

Edytowane przez Łukasz_966
Link to post
Share on other sites

Ja bym wziął tak :

G860

MSI B75-G43

hd7770

Brutus 410

xfx 550

Ram 4 gb starczy narazie, zasilacz lepiej zmienić na jakis markowy np. na ten xfx. Wydaje mi się że lepiej ten pentium którego póżniej zamienisz na jakisz i5 niż phenom którego się na nic lepszego nie wymieni.

Link to post
Share on other sites

Hmm... na mocne OC Phenoma nie można się tutaj nastawiać, dodatkowo kwestia czy posiadasz jakiś cooler czy zostaniesz na boxowym. Płyta główna to dolna półka, bez wyjść na głóśniki 5.1 z ubogą sekcją zasilania. Do tego znacznie wysoki pobór prądu oraz brak rozsądnej rozbudowy w przyszłości

 

Co do GPU, wysoki pobór prądu bo TDP na poziomie 188W czyli o 50 więcej niż w przypadku 7850. Dodatkowo serie 7850 mają lepsze i częstsze wsparcie sterowników z strony AMD

 

Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP

Crucial 4GB 1333MHz CL9

Intel Core i3-3220 /3.3GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/

MSI B75A-G43 /intel B75, LGA1155/

 

1458 zł - procesor wydajniejszy od Phenoma X4 955 z mniejszym poborem prądu na przyszłościowym sockecie 1155, w przyszłości możliwość wymiany CPU na i5 / Xeon / i7. Możesz również przemyśleć zakup Z77A-G43 /intel Z77, LGA 1155/ który to umożliwi Ci OC procesorów pod 1155, co prawda w przypadku i3 3220 jest to mała kosmetyka pod okolice 3.6 Ghz, tutaj zaś sprawdź sobie różnice w wydajności po OC http://pclab.pl/art52137-13.html

 

Karta graficzna ... model 7850 z rewelacyjnym chłodzeniem od Sapphire, niesłyszalnym w idle, w stresie też dobrze trzeba się wsłuchać się czy aby na pewno karta pracuje pod obciążeniem. Dodatkowo możliwość zmiany napięć i OC pod 1 Ghz na rdzeniu. 

 

Jeżeli zależy Ci na cichej kulturze pracy całego zestawu, to chłodzenie Sapphire, zasilacz Tacensa oraz i3 3220 na przykładowym coolerze  SilentiumPC Spartan PRO HE924 sprawią że zestaw będzie bardzo cichy pod obciążeniem oraz chłodny, co może być istotne przy obecnie posiadanej przez Ciebie obudowie, jaką masz ?

 

Co najważniejsze .... wszystkie części nowe na gwarancji producenta. 

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

Panowie co wy mi tutaj "bez obrazy" wciskacie ?
moje pytanie nie tyczyło się "co zmienić etc... "
tylko czysto informacyjne jak wypada ten zestaw a jest to naprawdę mocna maszyna

Kolega kajitsu. widzę że przeczytał tytuł i od razu napisał bzdety

Tak jak wspominałem dysponuje kwotą 1200 zł i ani grosza więcej
Miałem kiedyś ph ii 965 więc wiem co to monstrum potrafi i na pewno żaden i3 z pseudo ht nie będzie wydajniejszy od niego.
hmm 7850 tak myślałem nad nim ale zabraknie pieniędzy musiał bym zrezygnować z chłodzenia i pracować przez kilka miesięcy na boxie w sumie dobra opcja.

Zasilacz mam w zupełności wystarczający tacens to markowa firma i robi dobre zasilacze i obudowy proszę poczytać recenzje.
Ph ii 955 dla czego ? bo ma prawie taką samą wydajność w grach jak i7 920 a kosztuje grosze 250 zł
4 Gb + 4gb to w zupełności dobre optimum na dzisiaj z zapasem 2 gb
5870 wydajna jak 7850 a po oc dogania gtx 580 , myślę że zapas mocy wystarczy jeszcze na dwa lata i wszystkie nowości w high



do zmiany na cos lepszego. Reszta moze byc. Za 450 zł dostaniesz 6870, a roznice w cenie doloz do lepszej plyty glownej.

 

Tylko 6870 jest słabszy od 5870 , a płyta jest dobra miałem budrzetową płyte msi bez chłodzenia sekcji i dobre oc na niej robiłem

na  ii 965 na xigmatek gaia wyciągnełem 4 Ghz na płycie msi za 200 zł

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

tylko czysto informacyjne jak wypada ten zestaw a jest to naprawdę mocna maszyna

 

W moim poście masz również opisane odniesienie do Twojego zestawu.

 

 

Tak jak wspominałem dysponuje kwotą 1200 zł i ani grosza więcej

 

bo ja osobiście myślę że jak za 1500 zł całość

 

To się ogarnij i popraw tytuł bo co tam robi 1500 zł heee ... do mnie masz pretensje nie potrafiąc sprecyzować własnego budżetu ?

 

 

Miałem kiedyś ph ii 965 więc wiem co to monstrum potrafi i na pewno rzeden i3 z pseudo ht nie będzie wydajniejszy od niego.

 

Skoro Ty wiesz lepiej od portali zajmujących się testowaniem sprzętu to ok .... nie będę podważać Twojej wiedzy, ale masz może z czystej ciekawości zgłębisz temat http://pclab.pl/art52137-3.html oraz tutaj http://pclab.pl/art52137-4.html

 

 

Ph ii 955 dla czego ? bo ma prawie taką samą wydajność w grach jak i7 920 a kosztuje grosze 250 zł

 

Ale to jest argument ? Dodatkowo zwróć uwagę na testy z podkręconym i7 920 pod 4.0 Ghz. Takie argumenty są w rodzaju, kupie sobie Poloneza bo jest lepszy od Fiata 125p, dlaczego nie zaakceptujesz testów w których to i3 3220 jest wydajniejszy od Phenoma X4 ?

 

 

na  ii 965 na xigmatek gaia wyciągnełem 4 Ghz na płycie msi za 200 zł

 

Pewnie że można, jednak licz się również z tym że słaba sekcja zasilania może Ci w każdej chwili strzelić, to jest elektronika i to że udało się raz nie znaczy że uda się zawsze.  

 

Na koniec, zestaw pod względem wydajności będzie ok, nie mniej jest nieopłacalny patrząc na socket, fakt zakupu części używanych, pobór prądu, mało przyszłościowy socket AM3+, ubogą płytę główną, procesor jaki zamierzasz kupić rozumiem ma odblokowany mnożnik ?

 

 

Kolega kajitsu. widzę że przeczytał tytuł i od razu napisał bzdety

 

 

Bzdety ..... of course  8-)

Edytowane przez kajitsu.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pisząc 1500 zł miałem na myśli koszt wliczjąc ram dysk twardy i zasilacz.

 

Mam jeszcze jeden pomysł , tylko czy na tym skorzystam bo zestaw będzie ubogi nie dodam ramu ani nie kupie coolera

a płyta będzie słaba.

 

7850 + I5 2300 + Płyta za 140 zł 

 

W sumie to dobra opcja 

Grafika będzie wydajna , procek prawie jak i5 2500

Tylko w czasie zmienie płyte dodam ramu i kiedyś bęzie możliwośc zmiany na i7 2600.

A do tego zestaw będzie oszczędny.

 

http://allegro.pl/intel-core-i5-2300-gwarancja-faktura-vat-23-i3095395927.html

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-h61m-p20-g3-465814/

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd7850-x-edition-1gb-ddr5-256bit-2dvi-hdm-vx7850-1gbd5-2dhx-502306/

 

Co o tym myślicie , będzie lepiej niż to co wybrałem na początku 

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

 

Tylko 6870 jest słabszy od 5870 , a płyta jest dobra miałem budrzetową płyte msi bez chłodzenia sekcji i dobre oc na niej robiłem na ii 965 na xigmatek gaia wyciągnełem 4 Ghz na płycie msi za 200 zł

cos za cos. ja bym dolozyl do plyty.

daryzda podal Ci najlepszy zestaw.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

@up - mogę przedstawić Ci testy z innych portali, czy zmieni to Twoje podejście ? 

 

Nie wiem gdzie widzisz tutaj jakiekolwiek trollowanie .... a co może ranking CPU benchmarka oparty o syntetyki jest ok ?  :menda:

 

Wiem już że pclab jest fanboyem nvidii (mimo tego że na forum jest fanatyzm AMD) oraz Intela (co nie powinno dziwić z powodu ich wydajności), teraz dochodzi sprawa "shitowych" recek - nie wnikam w to głębiej, bo akurat moją wiedzę mogę oprzeć Ci o wiele innych serwisów, poczytaj inne fora to przekonasz się że recki benchmarka też spotykają się z mocną i ostrą krytyką która jest często oparta o mocne argumenty.  Wiesz w ogóle kto pisze dla pclaba ?

 

Trollowaniem można nazwać Twój post nic wnoszący do tematu który jest po prostu zwykłym spamem, do tego nie każ mi opuścić forum bo nie Ty tu jesteś od tego tylko moderatorzy (którzy nie mają nic przeciwko przedstawianiu testów z pclaba gdyż pytałem o to na PW) bądź administratorzy. 

 

daniel93 - propozycja z i5 + 7850 jak najbardziej w porządku. W przyszłości zastanów się nad wymianą chłodzenia na Vertexie o ile będzie ono dla Ciebie za głośne i za mało wydajne, jest to jednak tylko jeden wentylator w tym modelu



Co do płyty głównej jeszcze, miej może tą aukcję na oku http://allegro.pl/ga-p67a-d3-b3-gw-i3086974231.html - póki co dobra cena, chipset P67 z możliwością OC, chłodzona sekcja zasilania 

Edytowane przez kajitsu.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...