Skocz do zawartości

Szybkie pytanko o SLI


Recommended Posts

Witam

Posiadam zasilacz silverpower 500W i jedną gtx 260 (216sp). Dziś dostałem do sprawdzenia drugą GTX. Czy mój zasilacz da radę s SLI tych kart??

Proc to Pentium G850 << tak wiem że ogranicza nawet jedną kartę lecz tu chodzi tylko o sprawdzenie ;)

Reszta sprzętu to jeden dysk napęd i chyba nic innego co brało by więcej prądu ;P

Kiedyś na Phenomie II 940 miałem HD 5830 + gts 250 i nie miałem żadnych problemów więc myślę że powinien ogarnąć to SLI. Co wy na to?

Link to post
Share on other sites

Nie powinno być kłopotu - w samym Windowsie będą działały jak trzeba, jeśli zaczyną pobierać za dyzo prądu (czyt. uruchomisz gry) to w najgorszym wypadku zasilacz się wyłączy lub zresetuje ci się komp (zakładam ze ten zasilacz to nie jest jakaś antyczna konstrukcja, prawda?)

Link to post
Share on other sites

Co najwyżej komp może nie wstać, lub będzie się resetował kiedy zabraknie mu mocy (tak kiedyś dawno temu miałem przy starym kompie).

Tu masz specyfikację i TDP: http://benchit.pl/karty+graficzne/NVIDIA/GeForce/GTX+260/Core+216/896
A tu masz test: http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_260_review,4.html

Można wyczytać m.in.

 

GeForce GTX 260 | 280 SLI

  • A second GeForce GTX 260 requires you to have a 700 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 50 Amps available on the 12 volts rails.
  • A second GeForce GTX 280 requires you to have a 800 Watt power supply unit at minimum if you use it in a high-end system. That power supply needs to have (in total accumulated) at least 55 Amps available on the 12 volts rails.
  • 3-way SLI ...  well check our article on Wednesday please.
  •  
Link to post
Share on other sites

Zakup sobie miernik poboru prądu (45zł) podłącz do gniazdka i wtedy kompa do miernika odpal windę i zobacz ile tobie pobiera wtedy będziesz wiedział .

 

Nie patrz na wykresy tylko spójrz na miernik przed stresem ostatecznie spali się Tobie bezpiecznik w zasilaczu albo nie wstanie    :D

Edytowane przez Praetoriian
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...