Skocz do zawartości

OC (4Ghz) Athlon/a x3 450 na Asrock 970 Extreme 3


Recommended Posts

Witam.Posiadam AMD Athlon x3 450 którego odblokowałem na Phenom x4 b50 (jądro Propus) na Płycie Asrock 970 extreme 3 oraz chłodzenie Fortis HE1225.

Procesor chodzi na stocku z 4/tym rdzeniem na napięciu 1,3125, temp. w idle (35c),obciążenie (48c).

Postanowiłem go podkręcić i o to co dałem rade z niego wycisnąć.a to chyba nie wszystko.

.

<a href=http://zapodaj.net/073d07b59635a.png.html>4.0GHZ napięcie 1,475.png</a>

 

Wykręciłem na nim 4Ghz na napięciu (SZTYWNE) 1,475.Wyłączone C&Q temperatura w idle (40c),obciążenie (63c)

HT starałem się trzymać na ok.2000

Pamięci zeszły mi z cl9 na cl8 (1333Mhz)

W OCCT był stabilny nawed przez 3h.Nie patrzcie na czas testu w powyższym linku.

 

Teraz pytanie.Czy da rade wycisnąć jeszcze więcej z tego proca?.Dodam iż Cpu-z (raczej) zawyża napięcie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez patryk80
Link to post
Share on other sites

Masz jeszcze mały zapas dovoltowania procka, ale przy 63*C nie ma sensu podwyższać napięcia i kręcić wyżej. To już jest dobry wynik a temperatura zbliżona do maksymalnej bezpiecznej. Dla samego sprawdzenia możesz go potraktować napięciem 1,5 V i kręcić dalej, ino temperatura podskoczy, a tu już rezerwy nie masz.

Link to post
Share on other sites

Też tak myślę że 4Ghz  jak na Athlona to dobra wartość,ale spróbuje go jeszcze bardziej wykręcić.

A co do temp.To nie wiem jakimi mam się sugerować.Czy patrzeć na temp. Rdzeni czy całego CPU,dodam że radiator według mnie właśnie miał ok. 40c gdyż był tylko lekko ciepły jak go dotykałem.

Może NB bym teraz podkręcił? Bo starałem się trzymać ok. 2000

Czy podkręcanie NB zwiększy mi wydajność całego zestawu? Jeżeli tak to do jakiś wartości mógł bym kręcić i jakie napięcie by trzeba było dać na niego.

Edytowane przez patryk80
Link to post
Share on other sites

4GHz dla Athlona II X3@X4 to naprawdę dobry wynik. Możesz niby próbować więcej, ale pewnie będziesz musiał jeszcze bardziej napięcie zwiększyć a im większe napięcie tym większa temperatura. Podkręcenie NB zwiększy lekko wydajność podsystemu pamięci, ale różnie bywa z jego podkręcaniem - jak miałem Athlona 635 NB kręciło się tylko do ok 2200MHz, przy większym taktowaniu wywalało Bluescreeny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...