Skocz do zawartości

AMD JAKIE MOBO I CPU 1000 ZŁ


Recommended Posts

 

maxforces ale ja niechce Interla od zawsze mam amd a poza tym jak dla mnie niema już żadnej różnicy między dwoma firmami i ich produktami porywnówując u znajomych pecety mam tyle i tyle chce przeznaczyc na amd i dlatego cenne sa dla mnie kazde opinie szczegolnie tych którzy uzywaja takiego sprzetu badz wiedza na jego temat duzo :)

 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Kolego chyba jesteś fanboyem ;)

 

Osobiście posiadam GA-990XA-UD3 + Phenom II x4 980 ale jakbym dzisiaj miał 1000zł to wydałbym je na platformę Intelowską. I to uczynić doradzam. Inną kwestia jest co zrobić jesli autor ma już płytę a zmienia tylko sam procesor - wtedy można się zastanowić nad Piledriver FX-8320. Takie jest moje zdanie - i zapewne maxforces myśli podobnie.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Intel jest dobry przez reklamy a AMD nie ma takich kampanii reklamowych i się jakoś trzyma intel jest dla tych co mają więcej pieniędzy a dla przeciętnego kowalskiego AMD najlepsze ze względu na dobre OC w każdym procesorze i rozsądną cenę. Intel będzie lepszym rozwiązaniem jeżeli mamy dużo hajsu i na proca mamy do wydania ponad 1000zł wtedy AMD nie ma szans ale nie każdego stać na drożyznę Intela. Bierz tego fx-a z asusem albo gigabytem bo podobno gigabyte ma lepszy serwis ale sam się nie przekonałem więc nic nie powiem.

Link to post
Share on other sites

@UP

Autor ma 1000zł do wydania i jak wykazałem na Intela wystarczy. Zatem dlaczego miałby brać coś słabszego?

Po 1.Płyta jaką podałeś nie nadaje się do OC nawet jak na energooszczędnego intela jest ogólnie słaba.

Po 2.Intel core i5 2500k nie jest lepszy o tego fx-a przy nowych grach i programach fx bije go na głowę szczególnie po OC w którym ten fx jest dobry więc nie mów że jest słabszy.

Po 3. Zajechało mi fanboyem.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Po 1.Płyta jaką podałeś nie nadaje się do OC nawet jak na energooszczędnego intela jest ogólnie słaba.

Podałem mu dwa zestawy, pierwszego nie podkręci (płyta MSI, procesor bez "K" w nazwie) a drugi owszem - płyta w internecie przez użytkowników polecana do OC - zatem nie rozumiem o co Ci chodzi?

 

 

Po 2.Intel core i5 2500k nie jest lepszy o tego fx-a przy nowych grach i programach fx bije go na głowę szczególnie po OC w którym ten fx jest dobry więc nie mów że jest słabszy.

Taaak? To łap test:

 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/cpu2012/oc/gry.png

 

 

Popatrz teraz ile FPS ma polecany przeze mnie i5-3470 / i5-2500k a ile owy Piledriver? No, ile?

 

Po 3. Zajechało mi fanboyem.

Sam ma  GA-990XA-UD3 + Phenoma II x4 980 ale gdybym miał 1k zł do wydania to wybrałbym Intela bo wg testów i opinii userów jest wydajniejszy w grach i mniej prądożerny. Zatem gdzie tu fanbojstwo?

Edytowane przez Igorrodz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Już o tym było wiele razy na forum - tłumaczone, ze jednak FX jest około 15% mniej wydajny w Crysis 3 niż konkurencja od Intela. Ale widać nie umiesz czytać informacje z forum dokładnie więc wskażę Ci paluchem - http://forum.benchmark.pl/topic/64183-temat-ogólny-o-prockach-amd-bulldozer-piledriver/?p=893733

Poza tym procesor nie będzie używany tylko w tej jednej grze - a w innych jest zupełnie inaczej (sam sobie poczytaj recenzje).

 

Zatem reasumując - za około 1000zł autor powinien kupić to, co zaproponowałem mu w poście #30 - http://forum.benchmark.pl/topic/77859-amd-jakie-mobo-i-cpu-1000-zł/?p=894083

 

Tyle z mojej strony -

http://youtu.be/nnLYaSfo7n0 :wariat:

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Ja radze autorowi tematu brać AMD i mieć spokój z socketami ale jak wybierze to jego sprawa ja tego kompa używać nie będę tylko on i zobaczymy jak wyjdą haswell i trzeba będzie wymienić płyte bo juz nie będzie pasować a w AMD jeszcze wymieni na nowego proca bez wymiany płyty.

Link to post
Share on other sites

mavcin7

AM3+ na samym starcie jest martwe, FX-OC w grach to nawet nie poziom i5 750-OC, jak i we większości oprogramowania, jedyny atut to jak ktoś video obrabia czy renderuje.

Prawda jest taka że ci co wpakowali się w 1156/1366 i patrzą na twój post to się tylko śmieją.

Chłopak kupuje 2500K płte i się śmieje

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...