Skocz do zawartości

Napięcia E5200


Recommended Posts

Witam, niedługo otrzymam E5200 w rewizji M0 i chcę go podkręcać, ale nie wiem jak ustawić napięcie, ustawić np 1.4 dać fsb 320, mnożnik 12.5 czyli 4ghz, i zjeżdzać z napięciem i sprawdzać stabilność?

 

Zamierzam sprawdzać orthosem, na co tam ustawić chodzi mi o to co jest np blend i jaki priorytet? oraz na ile zostawić proca?

Link to post
Share on other sites

Bo zapewne w przypadku M0 e5200 1.4 będzie wymagane, żeby osiągnąć takie takty. Z miejsca można tak ustawić a potem ewentualnie obniżać tylko jeśli stabilnie działał będzie na niższym napięciu. Po co się bawić w skokowe podnoszenie, skoro w zasadzie z góry wiadomo, co można na tym procesorze w tej rewizji osiągnąć (jeśli nie trafi się lipna sztuka)?

Link to post
Share on other sites

Znaczy pastę ? normalnie, wyciskasz ilość podobną do ziarnka ryżu i możesz rozsmarować palcem lub kartą płatniczą / telefoniczną. Ważne żeby było w miarę równo, jak założysz cooler to możesz też pokręcić w lewo i prawo żeby się ładnie ułożyło pod stopą.

Link to post
Share on other sites

Mam problem z OC...

 

Ustawiłem FSB na 320, mnożnik na 12, 1.4V, ale jak chcę przestawić DRAM frequency z auto na np 1066 to pada i pomaga mu tylko wyciagniecie bateryjki, pamieci to OCZ REAPER 2*2 tylko nie wiem czy 1066 czy 800, w cpu-z pokazuje 800, ale czemu timingi na auto ustawiaja sie na 5-5-5-15? przeciez tak jest w 1066, a nie 800. pomocy!!!!

Link to post
Share on other sites

Niestety nie pomogło i zauważyłem, że np daje fsb, nawet te 288 x 12.5, to wystarczy, że ustawie dram frequency z auto nawet na najniższą wartość to komputer nie wstaje, próbowałem również na najwyższym napięciu jakie mogę ustawić (2.3) oraz zmniejszyć timingi właśnie na tym napięciu i udało się, ale ten sam problem z dram frequency. pomocy!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...