Skocz do zawartości

Uzupełnienie zestawu o GPU i CPU do BF3


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : gra Battlefield 3, programy CAD i matematyczne
  • Maksymalna kwota : 900zł
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :NIE
  • Których części potrzebuję :procesor, karta graficzna
  • Rozdzielczość mojego monitora :1280:1024
  • Części z poprzedniego komputera :wszystko prócz CPU i GPU
  • Specjalne wymagania : płynne działanie Battlefield 3 w multiplayer na dużych mapach przy wysokich ustawieniach graficznych
  • Własna propozycja zestawu : i3 3220+Radeon 7770

Mam kwotę 900 zł do wydania na złożenie taniego komputera do BF3. Komputer składam z kanibalizacji przestarzałego już zestawu , ale dysponującego niezłym zasilaczem Chieftec 500W oraz kupionej niedawno płyty MSI B75. Wybrałem definitywnie Intela, ponieważ pracuję również w CAD-ach a tam liczy się silny pojedyńczy wątek, więc AMD odpada. Czy konfiguracja i3 3220+Radeon 7770 poradzi sobie w Battlefield 3 w multiplayerze na ustawieniach High?

 

Tak więc moja propozycja wygląda następująco:

Procesor: INTEL CORE i3-3220 - 3.30 GHz BOX, VGA, s-1155 (459 zł)

Karta Graficzna: PCIex SAPPHIRE HD 7770 1024 MB DDR5, 128 bit, DVI, HDMI, D-PORT - 11201-17-20G (435 zł)

 

Całość: 894 zł

Edytowane przez LGA2011
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi. Założyłem ten temat ponieważ pisali na FAQ Battlefield 3 na stronie battlefield.pl, że minimalnym procesorem do multiplayera jest Core i5 Sandy Bridge. Czy to nie przesada, że trzeba aż i5 sandiego?

 

No właśnie procesor jest najbardziej "trudnym" wyborem w moim przypadku. Ciekawi mnie tylko czy na dużych mapach np.  w dodatku "Siły pancerne" w multiplayerze, większe znaczenie ma procesor czy karta graficzna? Słyszałem że procesor jest ważniejszy do płynnego działania w multiplayerze. Czy to prawda? Bo jak widzę, gameplaye na Core i3 mimo niezłej grafiki nie napawają optymizmem:

 

Edytowane przez LGA2011
Link to post
Share on other sites

Na tej rozdzielczości pograsz na High, nie wierz we wszystkie te filmiki dużo to jest oszustwo.
Przy 7770 nic nie będzie przycinało i karta nie będzie ograniczona.
Oczywiście jest spory narzut na procesor , jednak i3 nie jest takie słabe żeby coś przycieło.
Na większych mapach możliwe że będą większe spadki w stosunku do i5 jednak nie będą tak duże żeby nie dało się grać. 
i5 (2300) SB to chyba najsłabszy procesor do ULTRA , bo jednak 4 fizyczne rdzenie są szybsze od nie wiele szybszych 2 rdzeni i 4 wątków.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...