Skocz do zawartości

Komputer za 4 - 4,5k do gier, streamowania.


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry.

  • Maksymalna kwota : 4k - 4,5k.

Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, gdy jego wydajność przestanie mnie zadowalać.

Których części potrzebuję : Konkretne bebechy. 

Rozdzielczość mojego monitora : 1920x1080.

Części z poprzedniego komputera : Chieftec APS-750C 750W, Cooler Master Dominator II 692 Advanced, LiteOn iHAS 124, monitor Philips 273E3QHSB.

Specjalne wymagania : Jak "najsilniejszy" procesor, a potem karta graficzna. Miło widziany dobry dysk SSD na system.

Własna propozycja zestawu : Brak.

Moja sytuacja przedstawia się następująco. Komputer po ponad 3 latach przestaje już spełniać moje wymagania. Przede wszystkim zależy mi na maksymalnej wydajności w każdej z gier, a przy tym na bardzo dobrym procesorze, który ma największy udział przy streamowaniu gier, którym się na chwilę obecną zajmuję. Ze starego komputera, jak wyżej wspomniałem, opłaci się jedynie zostawić zasilacz oraz obudowę (o ile twierdzicie, że są tego warte). Na pozostałe części przewiduję kwotę w okolicach 4k - 4,5k. Chciałem dodać, że możliwe, iż za kupno wezmę się w okolicach końca wakacji (o ile nie zbiorę teraz kwoty), tak więc przydałyby się już propozycje perspektywiczne (uwzględniające np. spadek ceny do tego czasu danego elementu).

Tak więc: obudowa i zasilacz będą okej? Co w pozostałej kwocie powinienem szukać? Skłaniam się ku procesorom Intela, co do karty nie mam jasno określonych wymagań. Ważne, aby dało się pracować na dwóch monitorach, ale w nowszych kartach to już raczej standard. Mam kartę AverMedia Live Gamer HD, która siedzi w PCI-e, także byłoby dobrze, gdyby płyta miała dwa konkretne PCI-e na dwie karty (do SLI/crossfire, które bym pewnie po jakimś czasie chciał tworzyć) oraz trzecie zdatne do użytkowania tejże karty.

Miło byłoby, gdyby oferty całości zestawu pochodziły z jednego sklepu tak, aby za jednym razem dało się wszystko zamówić.

 

Edytowane przez Niaghaman
Link to post
Share on other sites

Intel Core i7-3770K

ASRock Z77 Extreme4

Gigabyte Radeon HD 7970 OC

GoodRam 8GB 1333 MHz

Seagate Barracuda 7200.14 1TB

Plextor M5 Pro 128 GB

Thermalright HR-02 Macho 120

Lite-On iHAS124-04

 

Zasilacz i obudowa są jak najbardziej ok z poprzedniego komputera

Link to post
Share on other sites

Sytuacja nie jest jasna. Nie wiem, czy kupię teraz, czy kupię na wakacje, więc pytam gdyby na dniach potwierdziło się, że mam fundusze na nowy sprzęt już teraz.

Podajecie mi tematy innych osób, ale ważne jest tutaj, aby uwzględnić niuanse, które podałem w opisie pod punktowaną listą, m.in. 3x konkretne PCI-e albo fakt, że mam (wydaje mi się) konkretny zasilacz oraz obudowę, które mogę zostawić. Stąd wklejanie gotowców z innych tematów bez wyjaśnień dotyczących tego, co już mam, jest dla mnie conajmniej bez sensu. :-)

Do tego najbardziej pomocne będą linki do konkretnych produktów w konkretnym sklepie tak, abym mógł sobie obejrzeć gotową listę z cenami czy dodać wszystko do koszyka.

Edytowane przez Niaghaman
Link to post
Share on other sites

Podajecie mi tematy innych osób, ale ważne jest tutaj, aby uwzględnić niuanse, które podałem w opisie pod punktowaną listą, m.in. 3x konkretne PCI-e albo fakt, że mam (wydaje mi się) konkretny zasilacz, który mogę zostawić. Stąd wklejanie gotowców z innych tematów bez wyjaśnień dotyczących tego, co już mam, jest dla mnie conajmniej bez sensu. :-)

To gorsze zestawy od tego przez nich podane .

 

Intel Core i7-3770K

ASRock Z77 Extreme4

Gigabyte Radeon HD 7970 OC

GoodRam 8GB 1333 MHz

Seagate Barracuda 7200.14 1TB

Plextor M5 Pro 128 GB

Thermalright HR-02 Macho 120

Lite-On iHAS124-04

 

Zasilacz i obudowa są jak najbardziej ok z poprzedniego komputera

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...