Skocz do zawartości

5 dodat. wentylatorów + 3 filtry do Fractal Design Define R4


Recommended Posts

 

 

Moim zdaniem nie warto ustawiac zasilacza wentylatorem do góry bo psuje to troche obieg powietrza....wydaje mi sie ze zabiera powietrze karcie graficznej (karta zasysa i zasilacz zasysa - zalezy jakie masz chłodzenie na grafie)...

 

No w sumie racja będą ciągły się wiec nie ma sensu i raczej też go ustawie by z dołu zasysał. Ja chce dołożyć 2 x 140 na góre ( wydaje mi się że one bardzo dużo pomogą wydmuchać duża ilość ciepłego powietrza w końcu ciepło leci do góry dodatkowo z boku dam 120mm Akasa apache z mojej starej obudowy. Na przodzie i tyle zostawie tak jak było stockowo czyli 2 x fractal 140mm łacznie będzie to 5 wentylatorów.

 

Choć Twoje rozwiązanie też jest dobre bo masz góre otwartą czyli ciepło ucieka samo lecz ja bym chciał pomóc bardziej uciec ;) pozostaje mi tylko po prostu coś kłaść jak wyłącze komputer tak by kurz nie wpadał do środka od góry.

Link to post
Share on other sites

na bok nie radze :) bo będzie bardzo hałasować ten wentylator.

Ja aż 5 wentyli nie potrzebuje.

U mnie temp proca w spoczynku ok. 27-35 stopni, stres 45-55 stopni, grafika 27-30 stopni i w stresie 50-60stopni.

Poza tym ciepłe powietrze samo sobie ucieka i jak widac po temperaturach pomocy nie potrzebuje :P no i ciut ciszej jest :)

 

Chłodzenie na boku obudowy obniza temperature pracy karty graficznej dość znacznie, ale dość znacznie tez zwieksza poziom hałasu.

a z reszta sam zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=p-5-k-rR8Kg

Link to post
Share on other sites

tam jest 2x esata i MOLEX od tyłu chyba masz racje za czesto z tego nie korzystam ale nie wiem dlaczego jak podłączam zewnetrzny dysk przez esate na płycie to nie widzi go komp.....

 

sprawdze w UEFI i jak się da ustawić coś by działa ta esata na płycie to podczas wsadzania Antec 140mm do przodu to wyrzuce tego śledzia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...