Skocz do zawartości

Płyta główna do OC Ivy Bridge (4,5ghz i w górę)


Recommended Posts

Zamówiłem, przy okazji możecie ocenić czy dobry zakup:)

 

i5 3570K

MSI Z77A-G45

Crucial Ballistix 8GB 1600Mhz CL9

Western Digital Caviar Blue 1TB

Sapphire HD7870 XT Tahiti Le 2GB

Liteon iHAS124 SATA (black)

SilentiumPC Gladius M40

SilentiumPC Deus 600W

 

Suma: 3183zł

Link to post
Share on other sites

Nie chcę zaczynać niepotrzebnie nowego tematu, więc zapytam tutaj. W przeciągu najbliższego miesiąca zamierzam przesiąść się z wysłużonego Phenoma II x4 955BE na i5 3570k. Tak więc potrzebuję porady odnośnie płyty głównej pod ten procesor oraz doboru pamięci. Na całość planuję wydać do 1500 zł. O ile same pamięci to nie problem, to płyta główna jest już większą zagadką. Komputer głównie służy mi do grafiki, tak więc procesor zamierzam tak jak i obecny mocno podkręcić. MSI Z77A-G45 byłoby idealnym wyborem w tym przedziale cenowym, lecz nie posiada portu pci pod kartę dźwiękową. Najlepszym wyborem do 500 zł wydaje mi się być ASRock Z77 Extreme 4. Widziałem również, że część starszych płyt pod SB obsługuje nowe procesory np ASRock P67 Pro3. Czym będzie różnił się montaż procesora na takiej płycie - jakie funkcje wówczas się traci?

Link to post
Share on other sites

Wczoraj miałem okazję kręcić i7 3770k na  ASRock Z77 Extreme 4. Max wynik stabilny to 4,5 GHz. Moim zdaniem nie warto ładować i5 3570k do płyty z chipsetem P67. Już wystarczająco miałem przez to problemów...

Link to post
Share on other sites

Wybór płyt jest dosyć mały. MSI Z77A-G45 najbardziej do mnie przemawia, bo i cena atrakcyjna, ale brak złącza pod kartę dźwiękową (co jest dla mnie co najmniej dziwnym posunięciem) dyskwalifikuje ją. Najlepszym wyborem będzie wspomniana ASRock Z77 Extreme 4 (z tego co czytałem pobiera więcej energii elektrycznej od konkurencji), czy do zwykłego oc w granicach 4,5ghz wystarczyłaby MSI Z77A-G43? 

Link to post
Share on other sites

 

ale brak złącza pod kartę dźwiękową

 

Jak to brak złącza? Przecież masz tam ze 4 pci-e. Masz kartę na stare PCI? To niestety wymierający standard więc musisz się pogodzić z faktem że wiele nowszych płyt będzie raczej pozbawiona tego złącza. Sam mam tylko jedno na swojej płycie.  

Link to post
Share on other sites

Etam.

 

Do o/c lepsza od G45 bedzie wyposazona w 2 fazy zasilania wiecej GD55, ale nie znajdziesz jej w sklepach chyba do 400zl - moze Allegro. Powyzej 4.5 GHz raczej nie mysl o G45.

Zwroc uwage tez na .. Asusa P8Z77-V LX, ktory w testach okazuje sie zawodnikiem wyzszej polki i kosztuje 415 zl w proline, moze na Allegro bedzie taniej:

 

http://www.tomshardware.co.uk/z77-express-ivy-bridge-benchmark,review-32489-34.html

Link to post
Share on other sites

Ja mam Z77A-G45 i jest okej ta płyta jest w sam raz pod OC wyciśniesz więcej niż 5ghz :) druga sprawa zależy na jakiego procka trafisz inni maja na 4.5Ghz 1.4v a inni na 4.9ghz 1.4v
 

Etam.

Powyzej 4.5 GHz raczej nie mysl o G45.

Wytłumacz się :P

Edytowane przez Balrogos
Link to post
Share on other sites

Asus ma gołą sekcję zasilania, nie wzbudza mojego zaufania ;) GD55 również nie ma PCI, a dźwięk z integry jest paskudny. Tak więc ponawiam pytanie - wystarczy MSI Z77A-G43, czy warto dopłacić do tego ASRocka Extreme 4? :)

Link to post
Share on other sites

Asus ma gołą sekcję zasilania, nie wzbudza mojego zaufania ;) GD55 również nie ma PCI, a dźwięk z integry jest paskudny. Tak więc ponawiam pytanie - wystarczy MSI Z77A-G43, czy warto dopłacić do tego ASRocka Extreme 4? :)

 

Warto ponieważ płyta ma dobre chłodzenie i dobrze się kręcą  na niej ivy i sandy bridge,śmiało można mówić że jest lepsza od G43 lub G45 po oc.Płytka głównie pod oc sam kupuje na niej zestaw z i5 3570k i 7950.

Edytowane przez krychun3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...