Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa czy DAC? + głośniki/paczki


Recommended Posts

Witam,

 

Obecnie AUDIGY SE + Słuchawki http://www.megamedia.pl/sluchawki-philips-sbc-hp-1000.php + głośniki logitech z-3e

 

Planuję większą modernizację, zaczynając od zmiany "pseudo" karty dźwiękowej, którą posiadam.

Wykorzystanie głównie gry/filmy oraz trochę rzadziej muzyka. Słuchawki głównie wykorzystywane są przy grach FPS oraz muzyce, filmy natomiast oraz niektóre gry na głośnikach.

 

 

Konsultowałem się na różnych forach i dostałem kilka propozycji

Z jednej strony karty dźwiękowe: Asus Xonar DX lub ew D2X, STX, Audiotrak HD2

Z drugiej strony DAC: z najciekawszych Audinst HUD-mx1

 

Argumenty przemawiające za kartami dźwiękowymi to surroundy oraz wszelkie programowe bajery (DOLBY, THX, itp), których i tak moim zdaniem przeważnie się nie wykorzystuje oraz w przypadku dx, d2x możliwość podpięcia 5.1 i więcej( z którego i tak nie będę korzystał).

 

Z kolei DAC (Audinst HUD-mx1) to przede wszystkim niezawodność plug & play, nie trzeba instalować softu aby korzystać, jest w pełni mobilny, z tego co mi wiadomo zdecydowanie lepsza jakość dźwięku, do tego przełącznik słuchawki/głośniki co dla mnie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, do tego potencjometr, który także ułatwia życie. Także w tym momencie taki DAC bardziej do mnie przemawia aniżeli karty dźwiękowe...

 

Chciałbym się jedynie upewnić, czy waszym zdaniem niniejszy DAC to rzeczywiście najlepsze dla mnie rozwiązanie w budżecie ok 500-600 zł. max

 

Druga sprawa czy słuchawki http://www.megamedia.pl/sluchawki-philips-sbc-hp-1000.php

będą dobrze się z Audinst HUD-mx1 zgrywać?

 

Trzecia sprawa to wymiana głośników..

Pokój 18m2, odsłuch z odl 50cm-3m, zależy mi na szczegółowości i przestrzeni, głównie pod gry i filmy, nie potrzebuję dużej mocy.

W budżecie do ok 700-800zł dostałem takie propozycje:

Edifier S330D / Modecom MC-MHF60 / Koda Exa 900

lub szukać używek wzmak yamaha+paczki tannoy m2

 

Dzięki z góry za pomoc.

Edytowane przez Tafari
Link to post
Share on other sites

Asus Xonar DX lub ew D2X, STX, Audiotrak HD2

DXD2/D2X nie mają wyjścia na front panel, więc będziesz musiał się gimnastykować z kablem od słuchawek.

HD2 chyba też go nie posiada, poza tym ta karta miewa problemy z kompatybilnością z grami - do muzyki.

STX natomiast, to karta głównie do muzyki, wysoko-oporowych słuchawek i solidnego stereo. Siłą rzeczy, w grach będzie brzmieć równie dobrze, ale jest upierdliwa i niewygodna. Pomijając koszmarny soft Asusa, dodatkowe technologie, surroundy, dolby i inne bzdety to w większości przypadków symulacja wiadra na głowie, a przełączanie się z front panela (słuchawek) na głośniki trzeba robić plikiem wsadowym albo przekopywać się przez schowany w trayu panel xonara.

 

Do takich zastosowań jakie podałeś, bez zastanowienia pakowałbym się w jakiś DAC - a jaki dokładnie, niech poradzą Ci chłopaki od audio. 

 

//E: Unikaj cytowania całych postów, a już w szczególności kiedy wiszą tuż powyżej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

DX/D2X nie mają wyjścia na front panel, więc będziesz musiał się gimnastykować z kablem od słuchawek.

HD2 chyba też go nie posiada, poza tym ta karta miewa problemy z kompatybilnością z grami - do muzyki.

STX natomiast, to karta głównie do muzyki, wysoko-oporowych słuchawek i solidnego stereo. Siłą rzeczy, w grach będzie brzmieć równie dobrze, ale jest upierdliwa i niewygodna. Pomijając koszmarny soft Asusa, dodatkowe technologie, surroundy, dolby i inne bzdety to w większości przypadków symulacja wiadra na głowie, a przełączanie się z front panela (słuchawek) na głośniki trzeba robić plikiem wsadowym albo przekopywać się przez schowany w trayu panel xonara.

 

Do takich zastosowań jakie podałeś, bez zastanowienia pakowałbym się w jakiś DAC - a jaki dokładnie, niech poradzą Ci chłopaki od audio. 

Dzięki za info Sid, czekam zatem na wieści odnośnie DAC'a i głośników;]

Link to post
Share on other sites

Odnośnie wymiany głośników polecam Ci monitory studyjne krk rokit rp5 g2 - napewno Cie nie rozczaruja a jakością biją na głowe wszystkie ww. głśniczki nawet tannoye, ze względu na to że cena sztuki na allegro zaczyna sie od 599zł musisz celować w używki, poczytaj troszku w temacie i daj znac na co sie zdecydowałeś.

Link to post
Share on other sites

a tak poważnie na co komu wyjście na front panel? toż te panele to 100% chińszczyzny nadające się do współpracy co najwyżej z integrą, wyłączając przypadek, w którym ktoś wymieniłby go sobie w całości, to byłbym w stanie zrozumieć

 

natomiast jeżeli to miało być tylko w kwestii wygody to DAC i tak praktyczniejszy

Link to post
Share on other sites
Gość hegemon

Konsultowałem się na różnych forach i dostałem kilka propozycji

Z jednej strony karty dźwiękowe: Asus Xonar DX lub ew D2X, STX, Audiotrak HD2

Z drugiej strony DAC: z najciekawszych Audinst HUD-mx1

 

Po pierwsze, to karty dzwiękowe wewnętrzne też mają DAC.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przetwornik_cyfrowo-analogowy

 

Akurat mam Audiotrak'a Prodigy HD2, testowałem (głównie jeśli chodzi o muzykę) z różnymi słuchawkami (od takich za 50zł do takich za 800zł). Jakość - rewelacja. Dodatkowo duża zaleta: wyjście na cinch'e i jednocześnie na słuchawki, + dodatkowe wzmocnienie na słuchawki, więc jeśli planujesz podłączenie wzmacniacza + głośników, to będzie dobry wybór.

 

Co do Audinst HUD-mx1 się nie wypowiem, nie miałem okazji sprawdzić.

Edytowane przez hegemon
Link to post
Share on other sites

 

natomiast jeżeli to miało być tylko w kwestii wygody to DAC i tak praktyczniejszy


Dokładnie tak. Do voip oraz <wpisz dowolną grę mmo/fps> nie trzeba szaleć z jakością, więc frontpanel ujdzie, niemniej i tak lepiej DAC.


testowałem z różnymi słuchawkami

 
W jakich grach testowałeś?
Link to post
Share on other sites
Gość hegemon

 

W jakich grach testowałeś?

 

Głównie FPS (Zombie : Panic, L4D2, COD itp.).

 

Podobno bywały w daawnej przeszłości problemy z tą kartą w grach.

Ja takowych nie zauważyłem.

Edytowane przez hegemon
Link to post
Share on other sites

Czyli polecasz komuś kartę z którą są problemy w grach, niespecjalnie uderza w filmy, natomiast jest świetną kartą do muzyki - do której autor nie przywiązuje wagi.

Ty jesteś jakiś upośledzony czy masz potrzebę polecania każdemu sprzętu który TY posiadasz?

 

// sid weź wyhamuj z tekstami // drachenfeles

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem te Philipsy SBC HP1000 - one grają bardzo neutralnie, bez wyraźnych podbić w którymkolwiek z pasm. Na forach można spotkać się z opinią, że to takie "HD 600 dla ubogich".

Audinst HUD-Mx1 gra jasno i analitycznie, co w połączeniu z neutralnymi słuchawkami może skutkować brakiem muzykalności, przyjemności ze słuchania, brakiem tego ciepełka w dźwięku. No chyba, że jesteś fanem takiego grania. Do tych Philipsów polecam ciepło grającą kartę, np Fiio E10 lub Titanium HD.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

FiiO E10 ciekawy, ale nie podłączę tam jednocześnie słuchawek i głośników, czyli pewnie zostaje fizyczne przepinanie kabli.

 

Odnośnie głośników to znajomy doradził mi, aby na "początek" nie marnować hajsu na nowe budżetowe półśrodki, tylko brać np. T-ampa za 100zł plus np. Wharfedale Crystal 10 za 250zl

Link to post
Share on other sites

do gier Prodigy HD2 jak najbardziej się nadaje , w filmach też.Tylko to jest karta stereo, więc 5.1 po analogu nie wepniesz. Tak naprawdę ciężko tu doradzić (za duży masz rozrzut) . Musisz się zdecydować, czy to ma być 5.1 lub mniej.

 

dobra przestrzeń zapewnia stereo. 5.1 pod tym względem  kuleje ,ale za to masz dźwięk dookoła słuchacza,  czego 2.0 nie daje. 

 

@Mowa tu o głośnikach. Odpowiednie słuchawki stereo przy dobrym układzie mogą perfekcyjnie pozycjonować.

Link to post
Share on other sites

Raczej zostanę przy stereo, z racji tego, że pracuje/gram przy biurku, a oglądam filmy na łóżku/kanapie, więc problematyczne byłoby rozstawienie takich głośników, zresztą aby w pełni wykorzystywać taki zestaw 5.1 muszą być ścieżki dobrze nagrane, czy to w filmie czy w grze, a to w moim przypadku taki format to rzadkość, zawsze istnieje możliwość (przy 5.1) dublowania stereo na tylne kanały, ale to już moim zdaniem nieporozumienie. Także zostajemy przy stereo.

 

No chyba, że dla  adivx5 o innego rodzaju przestrzeń chodziło, to z tym się zgodzę, bo w grach FPS jest bardzo ważna przy pozycjonowaniu odgłosów przeciwnika.

Edytowane przez Tafari
Link to post
Share on other sites

na AudioTraku HD2 bardzo fajnie się gra, dźwięk przejrzysty i bez tych ulepszaczy, które wprowadzają więcej złego, anizeli dobrego, choć nie wiem jak wersją Advance, bo tylko taka widnieje w sklepach. Na pewno z twoimi Philipsami uzyskasz raczej, jasny, szczegółowy dźwięk ,ale o naturalnej barwie.

 

jak każda karta ma swoje wady jak i zalety. Wyjście słuchawkowe takie sobie ,warto słuchawki podłączać do głośników, albo bezpośrednio RCA. Brak wejścia na mikro co niektórych gryzie, ale można wówczas do integry wpiąć.Może martwic także skromna ilość sterowników, a z tą kartą zdarzały się problemy, tak samo jak w przypadku produktów Asusa, czy Creativa.

 

Audinst HUD-mx1 to nieco inna szkoła grania ,tudzież najlepiej samemu posłuchać. 

 

Essence nie polecam,  choć poosiadam, bo myślę, że nie opłaca wydawać tak dużo do gier, czy filmów mimo posiadania najbardziej szczegółowego, przestrzennego brzmienia z wymienionych układów.

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że sprawa nie jest tak prosta jak sądziłem, chyba najlepiej zrobię, jak się rozejrzę się za sklepami muzycznymi/komisami i posłucham co jak gra, wtedy przynajmniej będę wiedział w jakim iść kierunku, kojarzy ktoś jakieś dobre sklepy z okolic Ełku lub Białegostoku?

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj zrobiłem mały test tych Philipsów, głównie w grach i się okazuje, że np. w diablo 3, dead space 3 czy crysis 3 za bardzo gryzą w uszy metaliczne odgłosy, z kolei w takich grach jak Unreal Tournament 2004, Mass Efect 3, Skyrim, Assasyn Creed 3, Far Cry 3 są wyśmienite. Nie wiem czy to wina jakości tych dzwieków, czy czegos innego, powyłączałem oczywiście wszelkie programowe bajery creative, cmss także, i nic.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...