Skocz do zawartości

Nowy sterownik NVIDIA. POMOCY!


Recommended Posts

Zatem zaczne od przedstawienia zestawu~

~OS: WIN7 (7600 build) 64x

~CPU Type QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 3133 MHz (9 x 348)

~Biostar TPower I45 (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

~Patriot Memory 8500EL Series 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-12 @ 400 MHz) (4-4-4-8 @ 266 MHz) (3-3-3-6 @ 200 MHz)

~Patriot Memory 8500EL Series 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-12 @ 400 MHz) (4-4-4-8 @ 266 MHz) (3-3-3-6 @ 200 MHz)

~Video Adapter nVIDIA GeForce GTX 285

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Zatem sprawa wygląda tak: zainstalowałem nowy sterownik (po usunięciu poprzedniego) 196.21 ze stroni nvidii ofc pod mój system. Oczywiście problem jest dość prosty do przedstawienia, w riva tunerze ani w nvidia system tools nie mogę przetaktować. (nvidia system tools nie używałem wcześniej, więc nie jestem do końca pewien jak, ale poprostu nie moge). Poprostu przesuwając suwakiem i akceptując w performance 3d z 648 mhz na dowolną liczbę, zamienia się spowrotem na oryginalny nie powodując żadnych zmian. Pierwsze co teraz spróbuję to zainstalować starszy sterownik bo jestem bezradny :menda: :menda:

~~~~~~~~

edit: oczywiście po przywróceniu sterownika driver sweeperem na wersję 191.07 overclock działa jak powinien. zatem wie ktoś o co kaman z nowymi sterownikami? które defacto powinny być usprawnieniem, a są przeszkodą.

Link to post
Share on other sites

przykro mi odinstalowałem żałosny sterownik z potrzeby ciekawości czy wszystko działa i sprawdzenia czy O/C działa.

nie chciałem już się rozpisywać bo z poprzednim sterownikiem również miałem problem, gdy ustawiłem o/c core clocka powyżej 700mhz/+1600/i +1337 w różnych grach mi się poprostu przestawiało wszystko na "low power 3d" i chodziło na 400/800/300 mhz =/ zamulając niesamowicie i musiałem jechać pod 700 itp.

jak już pisałem mam 191, a skoro już wiem że nie da się o/c to chyba naprawdę nie ma sensu tego instalować. a takimi informacjami mógłbyś się podzielić? bo chętnie podpatrzyłbym na podobne problemy bądź też rozwiązania w tej kwesti =]

Link to post
Share on other sites

przykro mi odinstalowałem żałosny sterownik z potrzeby ciekawości czy wszystko działa i sprawdzenia czy O/C działa.

nie chciałem już się rozpisywać bo z poprzednim sterownikiem również miałem problem, gdy ustawiłem o/c core clocka powyżej 700mhz/+1600/i +1337 w różnych grach mi się poprostu przestawiało wszystko na "low power 3d" i chodziło na 400/800/300 mhz =/ zamulając niesamowicie i musiałem jechać pod 700 itp.

jak już pisałem mam 191, a skoro już wiem że nie da się o/c to chyba naprawdę nie ma sensu tego instalować. a takimi informacjami mógłbyś się podzielić? bo chętnie podpatrzyłbym na podobne problemy bądź też rozwiązania w tej kwesti =]

Jeżeli zbyt mocno przegniesz z OC i karta jest niestabilna wyskoczy błąd sterownika i schodzi do trybu low power 3d. Testuj Ati Tool;)

Co do sterowników najnowszych, jest problem z OC. Ale mają to poprawić.

Link to post
Share on other sites

wiem ale widziałem inni jak podkrecali i podkrecali 2x tyle co ja i grali. mi w codzie4 wywalalo pierw do wina (minimalizujac sie) i gra powracala sama, tylko ze 2x wolniej.

W każdym razie teraz ten błąd na 191 się raczej nie przewija. Mam 713/1620/1368 w mass effect 2 nic nie wywala. także miejmy nadzieję że nowy sterownik będzie "rewolucyjny" (buehehe)

Link to post
Share on other sites

to jeszcze napisz jekie temperatury masz, inni mogą mieć lepsze chłodzenie. Mogą tez podnosic napięcie na rdzeniu, wiec więcej MHz robią. A wychodzenie do pulpitu swiadczy o niestabilności lub wysokiej temperaturze. Modele różnych firm się różnią jakością wykonania i stabilnością sekcji zasilania. Do tego OC to kwestia indywidualna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...