Skocz do zawartości

Radeon HD7950 rev.2 i problemy


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem nowy na forum, a potrzebuje szybkiej rady więc jeśli coś źle zrobiłem to przepraszam.

 

Otóż mam kartę od Gigabyta i jest ona rev.2 co za tym idzie ma zablokowaną możliwość zmiany napięć. Po drugie w FC3 mimo freamerate'u ~68 na full ustawieniach obraz tak klatkuje,że nie da się grać,a fpsy nie spadają. To jakby animacja dla mojego wzroku jest płynna jednak obraz wyświetlany na trochę się zatrzymuje. Karta ma 1000MHz zegar zamiast 900 czyli jest jakimś fenomenem. Kompa kupiłem w tamtym tygodniu i mam zasilacz OCZ Full Modular 80+ Bronze 550W i czy on wystarczy na karty serii 7950/660ti. Myślę,że ta karta ma wadę fabryczną i chce ją oddać i tu moje pytania:

1. Czy można obejść zablokowaną zmianę napięć edytując BIOS lub inna metodą?

2. Czy to normalne,że na tej karcie gry tak klatkują,czy jest ona z wadą fabryczną.

3. Czy w związku z tym,że ma zegar 1000 zmiast 900 może mieć dostarczane za mało prądu i dlatego ma            Problemy z wyświetlaniem grafiki?

4. Czy mój zasilacz wystarcza?

5. Jak oddam kartę brać tą samą tylko z rev.1 czy jakąś 660ti np. ASUS'a?

 

PS Gram sporadycznie ale lubię cieszyć oko full grafą. Moje typy to FC3,BF3,LoL,Skyrim i może powalczę z Crysis'em 3

Edytowane przez radgar95
Link to post
Share on other sites

sam mam podobny ( w zasadzie identyczny model) . dziwne taktowanie 1000mhz , bios ogólnie niedostępny. sprawdź w gpu-z jakie są maksymalne wartości napiecia jakie podawane jest na tą kartę. max powinno być 1.25 v (jest to napięcie typowe dla 7970 boost). jeśli masz 1.25 to napięcie jest ok i gpu dostaje wystarczająco papu. sprawdź obciążenie gpu i cpu

1. w mojej można

2. włącz v-sync i sprawdź

3. czytaj od poczatku

4. zasilacz powinien być ok

5.7950 jest udanym modelem, asus i sapphire mają też dobre chłodzenia

spróbuj w catalystach w w power control settings przesunąć suwak na prawo o około 10% tak na wszelki wypadek

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Procesor mam i5 3570K i plyte ASRock Z77 Extreme 4,więc mam zamiar w niedalekiej przyszłości podkrecic do około 4,5GHz no i 7950 wydajnością do 7970. Na innym forum pisali,ze do tego wystarczy i 500W dobrego markowego zasilacza. Zaczynam sie martwic czy to nie z mojej winy karta tak działa. Przekroczyłem budżet na kompa i ciałem koszty,za 30zł więcej miałbym ten sam 650 :/ Mógłbyś mi tak w skróconej wersji napisac jak edytować ten bios żeby odblokowac zmianę napięć. Co do karty mysle,ze wolałbym zostać przy 7950. Też interesuje mnie Asus,ale dostane jakieś 1150zl ze zwrotu jak cos,a Asusy sa drozsze. Napisalem do kilku sklepow czy maja rev.1,a w wrazie czego postaram się to obejść. Bo WF3 to naprawde dobre chlodzenie.

Link to post
Share on other sites

http://uk.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4121&dl=1#sp

przynajmniej poprawili opis i wiadomo, że jest to wersja boost. nie ma potrzeby zmiany napięcia na wyższe . 1.25 v powinno wystarczyć do przetaktowania na ponad 1100 mhz. sprawdź w gpu-z jakie podawane są minimalne i maksymalne napięcia dla 12v. jeśli nie skacze jak dzikie przy obciążeniu grafy w stosunku do trybu bezczynności powinno być ok. daj tylko w ccc power control setings + 10 % na wszelki wypadek

Link to post
Share on other sites

Co ma zasilacz do tego, że FC3 klatkuje. Grałem w to po premierze i z tego co pamiętam dziwnie to chodziło, też mam 7950. Gra strasznie nudna więc się nie przejąłem, pewnie od tamtej pory wyszły jakies pacze +nowe catalysty rozwiazały by problem. 550vatt z certyfikatem bronze 80+ spokojnie wystarcza do Twojej konfiguracji. Problem by był gdyby system był niestabilny, komputer się wieszał, gry zawieszały, sterownik wysypywał ale nie wtedy gdy jedna gra Ci dziwnie chodzi.

Edytowane przez leon691
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

zasilacz spokojnie starczy chyba ze planujesz crossfire . szyna kuleje dopiero powyzej rozdzialki hd(1920-1080) a ty w jakiej grasz? zauwazyl bys roznice golym okiem miedzy 1600-900 a 1920-1080 ? wiekszosc gier wspolpracuje z nvidia wiec duzo gier dziala lepiej na gtx plus physx bo tress fx zobaczysz tylko w przygodowych grach

Link to post
Share on other sites

tak w przygodowych, bo akurat w Tomb Raiderze dali. Poza tym tress fx dziala tez na kartach nvidii. I jeszcze poza tym z tą wspołpraca to jest czesto tak , że gra dziala lepiej na karcie firmy z którą akurat twórcy nie wspołpracowali (metro 2033 chodzi lepiej na Radeonach choć ma logo nvidii, Crysis 1 podobnie, dla odmiany Crysis 3 ma logo AMD i działa troche lepiej na GF).

Link to post
Share on other sites

nie masz możliwości przetestowania grafiki u kogoś innego lub pożyczenia innej grafiki? sorki ale far cry 3 nie ciął mi jakoś nawet na 6870 ale nie był to full i nie tnie teraz na 7950. a czym chłodzony procesor? nie grzeje się? ktoś wcześniej napisał o braku problemów z kartami nvidii. A co z serią FX  - przegrzewały sie, 7900gs  - grzały się. 8800gt- od tego momentu zaczeła się era recyklingu kart nvidii za pomocą piekarnika. każda firma ma swoje lepsze i gorsze modele, więc nie pisać bzdur. jak zamieniać 7950 to tylko na gtx670 

Link to post
Share on other sites

mi FC3 tez sie freezuje co pare sekund

na lapku z GF GTX 460M tego nie mam

 

widac ta gra dziala na radeonach (moze jest jakis path, ale tego nie wiem gdyz narazie tej gry nie zaglebiam - gram w c3 ;) )

Link to post
Share on other sites

Ściągnij:
-Unigine Heaven Benchmark
-GPU-Z
-MSI Afterburner

W GPU-Z, w zakładce Sensors są podawane bardzo istotne informacje - ustaw tak aby pokazywał maksymalne osiągane wartości.
Uruchom Afterburnera i zrób tak aby grafy były widoczne.
Odpal benchmark.

Od razu po zakończeniu benchmarka zatrzymaj grafy z Afterburnera i zrób screenshota który zawierać będzie także wskaźniki sensorów GPU-z.
Po tym będzie można dostrzec czy z kartą jest coś nie tak.

Link to post
Share on other sites

Nawet kosmiczne OC i wymiana na nowy model Ci nic nie da. Radeony tak mają, że mają dużo klatek na sekundę, ale każda klatka  generuje się z opóźnieniem, stąd wydaje Ci się, że obraz skacze. Jedni to dostrzegą, inni nie, zależy od oka, że tak powiem :)

Link to post
Share on other sites

Karte pożyczyłem od kumpla Gigabyte 660ti i działało lepiej. Lol tez... Myślałem,że to wina procka bo Lol podobniesz na nim siedzi ale mam procka lepszego od kumpla bo on ma i5 2500k nie podkręconą. 



Ruler serio Ci pomogły? Ludzie własnie piszą,że nie działają...

Link to post
Share on other sites

takie skakanie FC3 było na sterach 12.11 u mnie to znikło całkowicie po zmianie sterowników na 13.2.

U niego nie zniknie bo testuje na FC3 bez łat pirackim. Jak by chociaż łaty załadował do tego pirata to już miał by niebo a ziemia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...