Skocz do zawartości

XP- nie startuje na laptopie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sanralfini,

Recommended Posts

Witam. Jakiś czas temu kupiłem używanego laptopa Toshiba satellite sm30-841. System zainstalowany na laptopie to windows xp w wersji niemieckojęzycznej. Przy próbie instalacji xp z płyty okazało się, że nie działa napęd opyczny. Dysk z laptopa podłączyłem do pc przez przejsciówkę ide-mini ide. System zainstalował się tam bez problemu, jednak po wlożeniu go do laptopa xp nie startuje. Jest możliwe wejście do biosu, dysk jest wykrywany, można zmieniać opcje. Po wyjściu z biosu pojawia sie okno z możliwością wyboru trybu awaryjnego itp., jednak wybranie jakiejkolwiek opcji skutkuje pojawieniem się migającego paska w lewym górnym rogu ekranu. Przeczytałem duzo tematów na ten temat ale jak można sie domyśleć żadnej konkretnej odpowiedzi się nie znajdzie. Dodam, że po podłączeniu do pc dysk pracuje normalnie, próbowałem instalować zarówno modyfikowane wercje xp jak i orginalnego home edition- efekt ten sam. Proszę o pomoc i sugestie co jeszcze można zrobić.

Link to post
Share on other sites

Jest to jakaś opcja, zawszę możesz zainstalować system z zewnętrznego dysku, skoro mówisz, że masz taką możliwość przy wyborze bootowania



A z tym MBR nie doczytałem, że masz możliwość wejścia w tryb awaryjny, czyli na dysku jest MBR i system z niego bootuje, być może brak startu jest spowodowany różnicami sprzętowymi pc-notebook 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W opcach bootowanie jest dysk twardy, napęd, removable device- co kolwiek by to nie było, oraz network boot. Postaram sie jeszcze zainstalować system z dysku przenosnego. Jeżeli to nie zadziala to zostaje tylko nowy napęd?



Tryb awaryjny nie dziala. Po włączeniu go zaczynają ładować sie pliki ale po chwili i tak pojawia się ta migająca kreska. Czyli tryb awaryjny nie dziala.



Dobra, jakomś cudem udało sie bootować z pendrivea. Postaram sie zainstalować system i dam znać czy coś z  tego wyszło.



Dobra. System udalo się zainstalować z pendrivea. Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...