Skocz do zawartości

Kilka nowych części i kilka pytań do 5000 zł.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez soda,

Recommended Posts

 

Dlatego to przydaje się jedynie grafikom którzy pracują na ogromnych połaciach danych.

 

To tak na dobrą sprawę 1600 MHz CL9 wystarczy w zupełności do codziennego użytku i nie ma co pakować się wyżej!? ale tak jak napisałem wcześniej w tej samej cenie jest 1866, więc biorę lepszą bo skoro w tej samej cenie a timingi te same.

Rozważyłem też 8GB zamiast 16 bo na chwilę obecną w zupełności to wystarcza i pewnie przez najbliższe 2 lata też da radę a zawsze 250 zł mniej, tylko ten sam dylemat miałem przy obecnym kompie 4 GB czy 8, różnica w cenie nie wielka a w razie braku pamięci dostać ten sam konkretny model za powiedzmy 2-3 lata jest już trudno.

Link to post
Share on other sites

RAM zawsze można dokupić, odsprzedać już niekoniecznie ;)
Łap 2x4GB, a 1866Mhz nie zaszkodzi skoro cena jednakowa. Pamiętaj tylko, że to oznacza "przetestowana do pracy w 1866", czyli i 1600Mhz może się udać podkręcić do 1866, ale nie mają już na to atestu ;)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie ma co dłużej drążyć tematu, bo wszystko zostało już wyjaśnione a ja wiem nieco więcej i reszta to tylko spekulacje co by było gdyby...

Myślę, że w tym tym tygodniu zamówię te podzespoły i na pewno napiszę na co się zdecydowałem ostatecznie, może zrobię jakieś fotki jak to u mnie wygląda :)

Ewentualnie jakbym miał jeszcze jakieś wątpliwości co do poszczególnych części to dam znać, ale myślę, że nie będzie takiej potrzeby.

Link to post
Share on other sites

 

A tak na marginesie i7 3930K wykręcony 32GB ramu 1333? Skąd takie zestawienie?

Pamiątki to pozostałość po poprzedniej platformie na i5 2500K - stąd 1333MHz, ale stabilne jak diabli. Podkręcałem na 1600MHz (tyle nominalnie życzy sobie 3930K), ale wiązało się to z utratą stabilności. Ostatnio dopadłem 2133MHz CL10 - popracowałem na nich kilka dni i wróciłem na swoje stare 1333MHz. Szczerze nie odczułem większej różnicy, więc na tą chwile daje sobie luz z wymianą pamięci (koszt około tysiąca zł) i wolę w inne podzespoły zainwestować > GPU by się zdało jakieś lepsze, no i brak dobrego szkiełka w sumie jest najbardziej dla mnie odczuwalny, więc wolę póki co, te podzespoły wzmocnić.

 

stelek widzę, że masz GD65 to może napiszesz jakiej jakości jest dźwięk tej integry? Da radę czy szmelc totalny?

Zwykła integra - żadnego super dźwięku nie słyszę, po za tym to GD65 ale X79A, więc chyba troszkę inna od Z77A GD65  ;) 

A integra to integra i już tak pozostanie - gra, bo gra, ale do jakiś ambitniejszych celów polecam lepsze źródła  8-)

Link to post
Share on other sites

Dzięki stelek.

 

Wybrałem już części procesor i5 3570K i GPU GTX 670 2GB Gigabyte, co do płyty to tak jak radziliście jednak GD55 :) oraz HyperX 8GB 1600MHz (16 GB mnie ma narazie sensu a zawsze można dokupić).

 

Co do karty dźwiękowej to narazie sobie też podaruję ponieważ mam za słabe głośniki i zamiast je zmieniać postanowiłem zainwestować w dobre słuchawki. Za cenę kiepskich głośników można wyjąć porządne słuchawki.

Zobaczę jak gra ta integra na moich głośnikach i wtedy postanowię czy szybciutko zamawiać kartę czy da się żyć i na jakiś czas wystarczy a przy kupnie słuchawek rozwarzyć zakup dźwięku.

 

Mam tylko pytanie w sprawie chłodzenia CPU.

Ten Be quiet o którym była mowa wcześniej troszku drogi ale za to dobry i cichy. Czy ten zakup się opłaca (cena ok. 230 zł) czy może coś porównywalnego w niższej cenie? Rozumiem, że wentylator stadardowy jest do bani?

 
Link to post
Share on other sites

BOXowe chłodzenie nadaje się tylko do rzutu w dal.

Na porównywalnym poziomie masz Macho HR-02 oraz Bk014 - ten drugi jest nieco droższy i cichszy (można wyłapać za 200zł).
Półkę niżej, czyli nieco mniej wydajne i głośniejsze są SPC Fortis oraz Macho 120MM.
Totalnie po budżecie, można wziąć SPC Fera Pro - taki lekko upośledzony Fortis - będzie oczywiście znów mniej wydajna a bardziej hałaśliwa od poprzedników, ale za to najtańsza.
Zerknij na pierwszy lepszy kompetentny test porównujący wydajność/ciszę tych chłodzeń i wybierz to które Cie ustawia cenowo :)

Większych coolerów niż dwa pierwsze zwyczajnie nie warto tutaj pchać.

Link to post
Share on other sites

Zależy mi na ciszy, więc zdecydował bym się na tego BK014, tylko teraz pytanie czy wejdzie do mojej budy? Szeroka na 20 cm jednak na bocznej ściance jest wentylator, który jest co prawda niżej niż mój obecny BOX ale w przypadlu coolera może być problem.

Link to post
Share on other sites

No to zacząć od wywalenia wentylatora z bocznej ściany, bo te tylko psują cyrkulację powietrza.
Zmierz ile jest miejsca od płyty głównej do ściany bocznej, po zdjęciu tej zawalidrogi - Bk014 jest akurat jednym z wyższych coolerów ale na 95% wejdzie.

Centymetr w dłoń i dziel się spostrzeżeniami.

Link to post
Share on other sites

Twój koszyk

 

http://proline.pl/pic_min/core-i5-3570k_0.jpgIntel Core i5-3570K 3,4 GHz 6MB cache s. 1155 Box. 839,00

http://proline.pl/pic_min/msi-z77a-gd55_0.jpgMSI Z77A-GD55 Intel Z77 LGA 1155. 459,00

http://proline.pl/pic_min/gv-n670oc-2gd_0.jpgGigabyte GTX670 2048MB 256Bit PCI-E OC. 1509,00

http://proline.pl/pic_min/pamkindr30118_0.jpgKINGSTON HyperX DDR3 1600MHz 2x4GB KHX1600C9D3B1K2/8GX 249,00

http://proline.pl/pic_min/bqt-dark-rock-adv_0.jpgbe quiet! Dark Rock Advanced C1 BQT-T6601-120 BK014. 229,00

 

Całość razem brutto: 3285,00

 

Wczoraj zamówiłem do końca tygodnia powinno wszystko być :)

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

Drogi ram sobie wybrałeś ;)
Ale ogółem zestaw malina.

Już tak na koniec, może rozważ kupno przez internet, żebyś w razie czego miał zwrot "do 10 dni" na ten cooler jakby okazało się, że jednak nie wejdzie - taka maksymalna przezorność, ale myślę że nie zaszkodzi zaproponować.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci szczerze, że nie chce mi się już kombinować z tym zamówieniem bo jest w trakcie realizacji i możliwe, że jutro już wszystko będzie do odbioru ale zapytam przy odbiorze czy jest możliwość zwrotu jakby co.

 

A co do zestawu, to głównie dzięki Tobie tak to wygląda, ale podoba mi się i jest o wiele taniej niż zakładałem a zadowolony będę na pewno bo nie miałem nowego sprzętu od prawie pięciu lat :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Będzie moc i cisza. Możesz sobie teraz przejrzeć temat ogólny o nowym Tomb Raiderze - tam spłodziłem sporo postów odnośnie tego jak ten sprzęt się sprawuje.
Możesz też zobaczyć, na czym polega to o czym mówiłem odnośnie bawienia się suwakami/ustawieniami i, że po odrobinie dopieszczania jedna 670-tka kopie du**ę! ;)

Link to post
Share on other sites

No faktycznie, nawet monitor prawie ten sam tyle, że ja mam T260 :)

 

A jaką szeroką masz obudowę, bo widzę, że cooler ten sam, nie było problemów z miejscem?

Aha bym zapomniał, pasta jest w zestawie? Jeżeli tak to nadaję się czy brać inną?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Zapomniałem się odezwać po złożeniu sprzętu :P

Wszystko śmiga, a raczej za*****la idealnie, chłodzenie weszło bez problemu ale prawie na styk.

Grafika śliczna, przede wszystkim jest cicho i chłodno.

Dzięki wszystkim, za rady i pomoc w wyborze.

Jestem baaardzo zadowolony!

Link to post
Share on other sites

Hej sid.

Mamy taki sam procek, chłodzenie i grafikę, więc chciałbym zapytać o Twoje temeratury?

U mnie to wygląda tak:

CPU: 4,2 GHz - idle: 30ºC (wentylator 50%), stres: absolutny max 70ºC (100%)

GPU: bez podkręcania, jednak w stresie sama wchodzi na 1162MHz: - idle: 25-27ºC (wetyle 30%), stres: max 61ºC (wentyle ok. 70%)

Temperatura płyty: 25-30ºC

Jak to wygląda u Ciebie?

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

Procesor w idle podobnie 30-24, w zależności od rdzenia, przy 1100rpm.
W stresie mam mniej, utrzymuje około ~56 stopni na najcieplejszym rdzeniu i nie przekroczył 60 stopni nawet przy skokach ciepła.
Więc albo pasta Ci się jeszcze nie wygrzała (bądź nałożyłeś mało efektywnie), albo masz zwyczajnie cieplejszy procek.

Grafika natomiast cud miód - tylko po co piłować wentyle do 70% - zostaw na 45% w stresie i będzie trzymać ~62 stopnie.
W idle też możesz opuścić do 20% fan speed.

Temp płyty nie sprawdzałem :)

Link to post
Share on other sites

Fakt, pasta jest nałożona od niechcenia, ponieważ była nakładana kilka razy bo coś mi nie pasowało, ale nie przejmowałem się tym za bardzo bo uważam, że temperatury są w normie (powiedzmy:))

 

A co do grafiki to pokombinuję. poprzedni GTX 280 osiągał 80*C przy 100%, więc wiesz :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...