Skocz do zawartości

Czym nagrywać ? i czym obrabiać


Recommended Posts

Do nagrywania polecam fraps lub Mirilis Action, kup sobie ewentualnie skorzystaj z innej oferty. 

Do obrabiania wystarczy systemowy movie maker, camtasia studio. 

Jeżeli chcesz nagrywać głos to nagrywaj do osobnego pliku za pomocą darmowego programu Audiacity ;-) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dodam tylko, że Fraps nie ma totalnie startu do Action :P Fraps nieźle obciąża sprzęt podczas nagrywania, podczas gdy Action niemalże wcale :) Warto w to zainwestować i to bardzo.

Edytowane przez szramabdg
Link to post
Share on other sites

Fraps szajs? Chyba nie...

Jak na razie to tylko Action! jest dla niego sensowną alternatywą, chociaż jakością mu nie dorównuje.

 

Zaraz powiecie, że inne programy są bardziej funkcjonalne, tylko po co mi funkcjonalność, kiedy jakość nagrania i stabilność programu jest beznadziejna...

 

Powiadacie, że Fraps obciąża sprzęt, heh, on najmocniej jedzie po dysku, a że większość użytkowników ma jeden i w dodatku przeciętny wydajnościowo HDD to już ich sprawa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Według mnie warto zainwestować w Action!.

Bardzo fajny program. Co chwile wchodzą nowości takie jak livestreaming, remote control na Androida.

Możliwe, że będzie edycja wideo.

Link to post
Share on other sites

30s materiału nagranego frapsem 2,85GB. Nie, dziękuje. Lepiej ustawić 720p w jakiś porządnym programie jak action albo dxtory. YT i tak nie zauważy różnicy a na dysku będzie więcej miejsca

Link to post
Share on other sites

W złym formacie wysyłasz ponieważ, gdy nie sformatujesz odpowiednio pliku YT robi to za ciebie i przedłuża wrzucanie.

U mnie na Komentarz (25Min) audio + wiele materiału ok 1 godzina zajmuje coś ok 300GB po przeróbce zajmuje ok 700mb/500mb (720P) przy zaskakującej jakości tzn. bardzo ostre 360p i 720p.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Programy konkurują ze sobą, lecz wg. mnie wygrywa Action! może jest lekko gorsza jakość, ale mniejsze pliki oraz Action! oferuje więcej funkcji,które na pewno ułatwiają pracę.

Link to post
Share on other sites

W złym formacie wysyłasz ponieważ, gdy nie sformatujesz odpowiednio pliku YT robi to za ciebie i przedłuża wrzucanie.

U mnie na Komentarz (25Min) audio + wiele materiału ok 1 godzina zajmuje coś ok 300GB po przeróbce zajmuje ok 700mb/500mb (720P) przy zaskakującej jakości tzn. bardzo ostre 360p i 720p.

Ja nie wysyłam tylko mówię o nagrywaniu na dysk. frapsem

Link to post
Share on other sites

Programy konkurują ze sobą, lecz wg. mnie wygrywa Action! może jest lekko gorsza jakość, ale mniejsze pliki oraz Action! oferuje więcej funkcji,które na pewno ułatwiają pracę.

Heh, te funkcje to zabiegi , które wykonasz sam w innych programach z dużo większą dokładnością(możliwość dostosowania parametrów).

 

Action jest dla bardziej leniwych, wszystko za Cb zrobi ale niestety w gorszej jakości :/

 

Takie prównanie(jeszcze z HD6850):

To nagrywałem Actionem - http://www.youtube.com/watch?v=8KPdgILuuqk

A to Frapsem ze złą konwersją - http://www.youtube.com/watch?v=0McwdsWHufc

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Wiesz jaka jest różnica miedzy tymi programami i najważniejsza ? że nie szarpie podczas nagrywania Actionem jak u frapsa i nic dziwnego porównaj sobie w którym masz mniej klatek podczas nagrywania.A co do jakosci między nimi no bez przesady,zaraz będziemy porównywać który ma więcej funkcji ;) w obydwóch jest b.dobra.I tak konwertowanie należy do innych programów.

Link to post
Share on other sites

No z płynnością to fakt. To jest najmocniejszy argument Actiona :P Jeśli ktoś nie ma sprzętu do nagrywania niech weźmie Actiona. Podczas nagrywania Actionem Crysisa 2 mam w miarę  stałe 50-60 kl/s. Z Frapsem trzeba obniżyć rozdziałkę. W zasadzie Actiona używałem tylko do nagrywania Crysisa i to też nie zawsze :D

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Ja nagrywam MSIAfterburnerem - MJPG 80-90% jakość bo nie ma różnicy jak dasz na 100% a ważyć waży więcej. Do tego optymalizacja pod 8 wątków. Ustawiam Capa na 50-60fps i nagrywam grając w tylu FPSach na ile sprzęt pozwala. 10 minut filmu zajmuje 3GB po skonwertowaniu do HD H.264 1280x720 w najlepszych możliwych ustawieniach jakościowych (WinAVI Video Converter, Xilisoft Video Converter Ultimate)

(zajmuje koło 500-1.2GB w zależności od innych ustawień).

 

W niesamowicie ładnej jakości nagrywa również BandiCam.

Link to post
Share on other sites
  • 10 miesięcy temu...

Nagrywaj Frapsem i obrabiaj naprzykład w Sony Vegasie. Oczywiście jeśli ci na to komputer pozwoli. A jeśli nie to może sprobój Nvidia shadowplay, nigdy nim nie próbwałem nagrywać, podobno nie obciąża systemu tak bardzo.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...