Skocz do zawartości

Zasilacz do tego zestawu


Recommended Posts

Witam, może ktoś poświęcić chwilkę i pomóc wybrać mi zasilacz.

 

Mój zestaw składa się z:

 

Procesor:

AMD FX-8350

 

Płyta główna:

Asus Cosshair V Formula-Z

 

Pamięci:

DDRAM3 GeIL 16384MB 1600MHz Evo Veloce CL9 (2x8192)

 

Mysz:

Trust'a na USB

 

Klawiatura:

Trust'a na USB

 

Napęd:

LG nagrywarka DVD

 

Karta graficzna:

Asus HD7970-P-3GD5

 

Głośniki:

Logitech Z906 5.1 500W

 

Dysk:

500GB HDD

 

W przyszłości (za jakieś 2 lata może wcześniej gdy będzie to konieczne) bd chciał zrobić CrossFire z drugą taką samą grafą. Wtedy pewnie też podkręce proca i dołożę lepszy radiator, wymienię obudowę na jakąś większą z 4 może 5 wiatrakami wbudowanymi. I za miesiąc mam zamiar dokupić jakiś mały dysk SSD, pewnie 64GB.

 

Teraz pytanie czy lepiej kupić już zasilacz na "zapas" czy kupić taki, który starczy mi na teraz? I przede wszystkim jaki zasilacz? :) O to mi tu głównie chodzi :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Zobacz na:

Be Quiet z serii P9/P10
Corsair AX i HX
Seasonic z serii 'X'

Z tych modeli cos bym brał żeby było w miarę cicho i porządnie....

Ile te GPU ciągną prądu, ponoć w cross w hoy dużo...



jeśli wierzyć w to co czytałem to nie można na tym oszczędzać.

wydam tyle ile bd musiał.

Dodam, że może być to zasilacz modularny i bardzo cichy

Bardzo dobrze słyszałeś, na PSU się nie oszczędza a szczególnie przy twoim konfigu....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam chieftec'a gpa 500s (ze starego kompa) Wszystko mam w pudelkach i nie chce tego podpinac niewiedzac czy moj stary zasilacz to pociagnie, boje sie o konsekwencje. Chyba, ze podpiac i sprawdzic jakims programem zuzycie zasilacza?

 

 

http://pl.asus.com/Graphics_Cards/AMD_Series/MATRIXHD7970P3GD5/#specifications

 

Na stronie producenta pisze, ze ta grafa zuzywa do 300W.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dzieki za opinie. Narazie zostane przy moim starym zasliaczu,bo na grafe zabraklo kasy, wiec bd uzywal poki co starego geforca.

 

EDIT:

 

Witam ponownie. Dozbieralem troszke kasy na zasilke. Nawet wybralem sobie 2 modele nad ktorymi sie zastanawiam oraz trzeci, ktorego seria nie jest produkowana ale za to jest mocny i dosc tani, a wciaz jest dostepny w sklepach. A wiec pierwszy z modeli to:

Corsair AX120 Dlatego, ze w podobnych zestawach do mojego uzywaja go inni uzytkownicy.

Drugi model to:

Cooler Master Silent Pro Gold 1200W Dlatego chyba tylko, ze mam obudowe tej firmy i wyglad mi sie podoba ;) To dobra seria? Warto sie nad nim zqastanowic?

Oraz trzeci model to:

COOLERMASTER Real Power Pro

RS-C50-EMBA-D2 Dlatego, ze mocny, tani, obsluzy 3 grafy

 

Warto brac ten trzeci, ktory chodzi po 700 zl czy lepiej odpuscic i wybrac ktoregos z tych dwoch pierwszych?

Edytowane przez siwy3551
Link to post
Share on other sites

więc tak  najlepiej by było gdybyś określił ile masz kasy na zasilacz to by się coś dobrało

Corsair AX120 wspaniały zasilacz
Cooler Master Silent Pro Gold 1200W wspaniały zasilacz
COOLERMASTER Real Power Pro - dobry lecz po co ci aż 6 lin V12?  To jest nie potrzebne dla normalnych użytkowników. Dlatego  podsumowując.
Zdecydowanie 1 linia. Jest ona stosowana ze względów bezpieczeństwa jak i ekonomicznych , i dal overclokerów

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tzn jestem w stanie Kupic te zasilki o ktorych pisalem. Pewnie teraz tej mocy nie wykorzystam ale do konca roku chce miec 2 grafy w kompie, a moze nawet 3 wiec wole teraz kupic cos dobrego. Czyli wiekszej roznicy miedzy ax120, a Silent Pro nie ma? Bo ten trzeci juz wykreslilem :)

 

EDIT

Sensonic spoko ale przy moim procu i sli moze okazac sie za slaby, na kalkulatorach pokazuje mi, ze bd potrzebowal cos kolo 1000W, a nie wpisywalem, ze bd sie bawil w OC

Edytowane przez siwy3551
Link to post
Share on other sites

Czyli wiekszej roznicy miedzy ax120, a Silent Pro nie ma?

 

Co byś nie wybrał z tych dwóch będzie dobre

na kalkulatorach pokazuje mi, ze bd potrzebowal cos kolo 1000W,

  Kalkulatory internetowe kłamią masz napisane w moim FAQU.

Do tego polecam również  XFX Black Edition 1050W Modular 135mm 80+ Gold / Antec High Current Pro HCP 1000-EC 80 Plus Platinum / Seasonic SS-860XP 80 Plus Platinum 860W

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...