Skocz do zawartości

Karta graficzna pod określony zestaw (bez wymiany innych części) 700zł


Recommended Posts

Na początek specyfikacja:

 

Płyta: Asrock p7h55m

 

Proc: Intel core i3 530

 

Obecna karta:  Nvidia Geforce GT220

 

Zasilacz: Delta GPS-400ab A1

 

Tak jak w temacie. Chcę wymienić swoją starą kartę na jakiś nowszy model, jedynym problemem jest to że mój zasilacz jak powiedzieli mi inni jest dosyć kiepski a nie mogę go wymienić. Proszę was o podanie jak najlepszych kart za tą cenę które nie sprawią że mój zasilacz zabłyśnie jak świeczka. Z wielką chęcią kupiłbym radka  7850 ponieważ słyszałem że jest to dobra karta, jednak nie wiem czy nie będzie ona sprawiać problemów. Ewentualnym wyborem może być gtx650ti ponieważ z tego co inni mi mówili nie powinien on sprawiać problemów i stanowić zbyt wielkiego wyzwania dla tego zasilacza. 

Link to post
Share on other sites

Nie ma co wsadzać tam gtx'a 660... zasilacz by ucierpiał zbytnio szczególnie, że swoje lata pewnie już ma... 7850 też bym się bał wsadzać(z tym procem i tak 100% z niej nie wyciśniesz, tymbardziej z 660)... niestety z obecnym configiem jedyna sensowna opcja to radek 7770 lub gtx 650 TI.

Edytowane przez polish95
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

+ za avatar. zbieram się głównie na wymianę karty z powodu nadciągających konsol. Podoła ta 650 w grach next gen? nie potrzebuje max detali i pierdół typu antyaliasing wystarczy mi 1680x1050 i średnie do szczęścia. i tak za półtora roku czekają mnie pewnie studia więc komp zostanie  najprawdopodobniej na chacie i będzie rzadziej używany.

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

Jeśli ten zasilacz posiada deklarowane z tabliczki moce to uciągnie.

Producenci kart podają zapotrzebowanie na wyrost.

Poszukaj w necie jaki jest pobór całego zestawu z tą kartą.

 

Tu masz na szybko pobór całej platformy z tą kartą - czyli całego twojego kompa po jej zakupie

W stresie nie przekracza 300W-330W i to w takim mega stresie

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_660_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0,16

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Sam oceń

HD 7770 vs GTX 660OC

 

http://www.anandtech.com/bench/Product/536?vs=660

 

Radek 7770 zmiażdżony.

haha fajne porównanie, karta za 800 do karty za 400  :rotfl:

Do autora, GTX650 ti bardzo ładnie by ci pracował z twoim zestawem, ale ja osobiście ze względu na sterowniki nvidia i ich obciążenie procesora (u Ciebie 2 rdzenie), dołożyłbym do hd7850, np tego

http://www.saturion.pl/product/175562/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7850_XFX_DD_Heatpipe_1GB_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie GTX 660OC z tymi bonusami.

XFX 7850 ma fajną cenę ale bez tych dodatków już jest mniej fajnie bo GTX 660OC realnie po sprzedaży bonusów może kosztować max 700zł lub mniej. I jest to wydajniejsza karta z rewelacyjnym chłodzeniem. Do tego 2GB pamięci także nie jest bez znaczenia.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

najważniejsze jest dla mnie bezpieczeństwo- byle nic nie pieprzęło. + jak to było by z ewentualnym OC tych kart z tym zasilaczem? można coś robić czy lepiej nie ryzykować? Dobrze by też było gdyby karta była w zestawie z przejściówką 6pin bo ten zasilacz jej nie posiada

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

Jeśli zasilacz miałby jej w najgorszym scenariuszu nie uciągnąć to miałbyś resety kompa. Nie sądzę by od braku mocy coś miało się spalić. Ale jeśli tak CI zależy na bezpieczeństwie to zmień zasilacz na Chiefteca Arena 500W za 125-135zł (nowy).

Bo jeśli twój zasilacz to szrot to bez względu na zapotrzebowanie prądowe karty-zestawu siedzisz na bombie zegarowej.

Link to post
Share on other sites

Proc: Intel core i3 530

 

Zasilacz: Delta GPS-400ab A1

jeżeli do cpu na stock to HD7770 , psu szału nie robi , leciwa konstr. , ale mimo wszystko markowa ,  można by pomyśleć o czymś nowym http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=48287 , dobra konsr. z wnętrznościami od sirteca w cenie 150pln można śmiało brać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ludzie piszą niby że markowy ale stary, jednak nie miałem z nim żadnych problemów odkąd mam ten komputer a to już pare lat, żadnych resetów ani nic.

Coś Ty taki strachliwy.

Kup kartę GTX 660OC lub tego powolniaka HD 7770 lub szybszą 7850 i sam sprawdź. Jeśli zasilacz do tej pory chodzi ok to pewnie będzie ok. Jak zaczną się problemy to go wymienisz. Nikt  na ma czarodziejskiej kuli i ci na 100% nie zapewni.

 

Ja przejściowo (2 dni) bawiłem się UWAGA GTX 660OC na zasilaczu tracer czy logic (jakaś typowa bomba zegarowa) i UWAGA o mocy 300W 7 letnim. Czyli każdy kto trochę się orientuje - załapie, że 300W w takim szrocie to raczej nie było.  :D

Dałem rade i jakoś nic się nie spaliło. Oczywiście nie proponuje takiego rozwiązania. Tylko może bez przesady z tym strachem.

Link to post
Share on other sites

jeżeli będzie oc cpu/gpu to rozsądnie będzie kupić nowszą konstr. psu , rzecz jasna markowa delta jest bezpieczna , w końcu posiada odbpowiednie zabezpieczenia , chodzi bardziej o dostarczenie odpowiedniej mocy do kompnentów przy pracy w stresie , uwzględniając oc cpu/gpu + linia 12V / 19A czyli  228W http://www.bestgamer.pl/allegro/obrazki/400wdelta1.JPG

 

choć przy i3 530 + HD7770 raczej będzie ok

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Pietram sie bo komp jest ubezpieczony ****a w jakiejs firmie w gdańsku a ja mieszkam w lubelskim, w wakacje jak przedobrzylem z podkrecaniem proca i zjarala sie płyta główna (-.- idiota) to miałem miesiąc komputer z bani. Czytając tak na innych forach biorę pod uwagę tego co mówisz gtx660OC i tego gtx650ti, zobaczy się jeszcze co się kupi zalezy od budżetu, narazie podajcie jak byście mogli jakie wersje tych kart będą najlepsze ( z 650 chyba zotac 1gb a z 660 nie mam pojęcia) + co macie na myśli jako "praca w stresie" ?

Edytowane przez Wolwgang
Link to post
Share on other sites

 lub tego powolniaka HD 7770 

Co ty za bzdury wypisujesz omar? nie wyspałeś się czy co? Obecnie ta karta ma najlepszy stosunek cena/wydajność na rynku , spokojnie sobie radzi ze wszystkimi grami w fulhd (po zredukowaniu kilku ustawień), łyka stockowe hd6850 czy gtx-y 460

Nie pisz takich głupot, bo później ludzie to czytający ponownie zakładają tematy w celu upewnienia się czy te bzdury to prawda

 

edit

Nawet wielki Crysis 3 na medim, fxaa w Full HD osiąga średnio ponad 35 kl/s na hd7770

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 co macie na myśli jako "praca w stresie" ?

 

jeżeli będzie oc cpu+gpu to w stresie zasilacz może nie wyrobić bo na linii +12v ma 228W , do i3 530 rozsądniej jest brać HD7770 , gtx660 jest za mocnym gpu to tego procka , HD7850 również ( no chyba że mocne oc proca ale najpierw musiałbyś sprawdzić ile ci pójdzie , jednak moim zdaniem i tak 7850 w pełni skrzydeł nie rozwinie ) , może ew. ta karta http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/2450444 ale OC cpu też wskazane

 

http://www.angela.pl/galerie/d/delta-gps-400ab-c1-120mm_10310.jpg

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...