Skocz do zawartości

msi z77 gd43 vs gd45 vs asrock z77 extreme4


Recommended Posts

Witam, zakupilem procesor i5 3570k i zastanawiam sie ktora plyte wybrac, ogolnie od plyty nie mam jakis super wymagan, glownie zeby oc do powiedzmy pod 4.5k sie dalo. Tak to czym sie roznia te plyty glowne  jakby mogl ktos z grubsza opisac, bo ogolnie po co mam przeplacac jesli np nie potrzebuje rzeczy z drozszych plyt

 

Z gory dzieki

Link to post
Share on other sites

G43 to taka można powiedzieć wersja podstawowa ma wszystko to co potrzeba by sprzęt chodził stabilnie, OC do tych 4.5GHz zrobisz, ale płyta pozbawiona jakichkolwiek bajerów. Kawał solidnego laminatu, ale jak mówię w wersji Basic :)

 

G45 ma nieco mocniejszą sekcję zasilania i w teorii wyciągniesz te 200MHz więcej (zależy też od sztuki CPU).

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

polecam ci asroka z77 extreme4 mam płytę od września była katowana oc, śmiga sobie na 4,5 Ghz ustawiona z tego poradnika

http://forum.benchmark.pl/topic/70787-tutorial-oc-45ghz-i5i7-ivy-bridge-asrock-mobo/ , komputer śmiga 24/7 nie ma żadnych najmniejszych problemów

Link to post
Share on other sites

Posiadam g43 bardzo fajna i stabilna płyta nie narzekam. W g45 masz 1 fazę zasilania więcej i normalne crossfire x8,x8. Z tych płyt to najlepsza jest ta od Asrocka - najmocniejsza sekcja zasilania. Na każdej zrobisz 4,5ghz , myślę , że której byś nie wybrał będziesz zadowolony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał gtxxor. Tyle że zamiast asrock z77 extreme4 wstawiłbym jako alternatywę GD-55. Podobna cena (według skąpca/ceneno), a lepsza jakość. Jeżeli zbędne Ci bajery i chcesz tylko kręcić do 4.5ghz, to G43 będzie bardzo dobrą płytą. Tania i solidna. Sam ją mam i sobie chwalę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja powiem tak. Miałem G43. Fajna płyta. Wykręciłem proca do 4,5GHz (jakiś tydzień tak śmigałem) ale nałożyłem za dużo pasty i temperatury mnie nie zadowalały więc zmieniłem na stocka. Potem (z powodu za dużej ilości pasty) zalałem socket procka i byłem zmuszony zmienić płytę... Zastanawiałem się między gd55 a asrock extreme4. Wybrałem tą drugą bo można więcej pamięci przydzielić dla zintegrowanej grafy (co dla mnie jest ważne bo na razie nie kupiłem jeszcze grafy docelowej).

 

Z wad asrocka mogę wymienić tylko to, że nie ma UEFI po polsku (MSI posiada bodajże w każdej wersji)

Link to post
Share on other sites

Pany a taka MSI Z77 G43 z i5 na 4,5Ghz do katowania fotoszopem, PTGui i zabawy z rawami wystarczy w zupełności jak tu niektórzy piszą?

Na forach fotograficznych znowu że do grafiki to płyta na Z77 to za minimun 5stów np. Asrock Extreme5 a najlepiej jakiś Giguś / Asus za stówek 8.

Napiszcie plis, niedługo zakupy: płyta, i5k, grafa nieistotna - integra albo jakaś aby była.

Edytowane przez pierotez
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od reszty komponentów, pod i5 bez przesadnego OC g43/g45 w zupełności wystarczy. Gdyby miał być i7 plus OC to już przydałby się lepsza sekcja zasilania np. gd55.

Co do grafiki, to płyty mają obsługę grafiki zintegrowanej w procesorze. Jak pisał manfred, wyżej Asrock pozawala na przydzielenie większej ilości pamięci.

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Ja ci mogę polecić z czystym sumieniem Asrocka. Sam posiadam z68 extreme3 gen3. Taka sama sekcja zasilania 8+4 i większosć funkcji co z77 extreme4 i spokojnie robiłem na niej 4,6-4,7ghz na i5-2500k, teraz mam i5-3570k i robię 4,4ghz na 1,184v, wiec jest jeszcze duza rezerwa. A malo brakowalo i bym ja sprzedal.. W cenie do ~500zl nie dostaniesz lepszej plyty niz z77 extreme4.

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

Wszystko co 'gejmingowe' z przyzwyczajenia omijam szerokim łukiem. W przypadku chipsetu P67, płyta Fatal1ty Performance, była 100zł droższym P67 Pro3 o innym dizajnie. Zaś ta się wydaje niczym innym jak Z77 Extreme4 ze zdjęciem jakiegoś typa, za które dodatkowo płacisz... Więc jak uważasz. 



Z taką różnicą że Extreme4 ma np kątowe porty SATA, które są dużym udogodnieniem przy przepustach kablowych i chęci "ogarnięcia" kabli w środku obudowy... Więc jeśli już Asrock to mój głos idzie na Extreme4, aczkolwiek osobiście brałbym G45. 

Link to post
Share on other sites

Nie myl "wypasionych" Asrocków z serii Professional z budżetówkami Performance. To są normalne płyty, do których dopłacasz za logo Fatal1ty. G45 ma grubszy laminat i wydaje się solidniejszy, parametry płyty mają zbliżone. 

Link to post
Share on other sites

Niezłe porady, płyta minimum 5 stów. Nie słyszałem jeszcze o takim podziale, że dla fotografów płyta powinna kosztować 500 zł :D .Tak naprawdę GD43/GD45 czy płyty za 350 - 380 zł na Z77 innych producentów w zupełności Ci wystarczą. Na nich spokojnie podkręcisz procesor do tych 4,5 GHz. Jeśli chcesz tylko zwykłą płytę do budowy solidnego zestawu naprawdę nie ma się co pchać w drogie płyty, nie dadzą Ci nic więcej +10 do własnego ego ;) . Lepiej przeznaczyć pieniądze na inne podzespoły, które naprawdę zwiększą wydajność w przetwarzaniu dużych plików, jak SSD czy RAM.

 

Ewentualnie pojechac całkiem budżewtowo i kupić Asrock P67 pro3. Płyta tania i bardzo dobra, również do OC.

Link to post
Share on other sites

HemaN tyle samo osób co poleca G43/45 tyle samo odradza bo są reklamacje (szczególnie te MSI) i to mie powstrzymało przed kupnem G43. Dalej się motam, porządne stacje graficzne powinno się robić na płytach za 5-8 stówek i nie dlatego że fanaberie tylko realia. Porządne sekcje zasilania, chłodzenie itp to oprócz lepszego oc też dłuższa żywotność/stabilność przy pracy prawie non stop oraz rozbudowa w przyszłości.

Sam chętnie patrzę na gigusia z77 ud5h oraz pro i wyższe asuski ale na tym raczej nie zarabiam i sobie tylko popatrzę.

Co do Asrocka P67 Pro3 to jakie ma ograniczenia względem płyt na z77?

Edytowane przez pierotez
Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się z tą wypowiedzią ani trochę. Znacznie częściej słyszy się o problemach z płytami np. Asus, niż MSI (wyjątek: MPower). Inna sprawa że tych MSI się sprzedaje bardzo dużo i więcej  też będzie siłą rzeczy egzemplarzy wadliwych. Łatwiej znaleść defekt wśród 100 szt., niż wśród 10. Prawda?

 

Płyta za 5-8 stówek... świetne kryterium wyboru. Z77 Extreme4 od Asrock jest poniżej tej kwoty, a znacznie rzadziej nawala niż podchodzący pod górną granicę tej kwoty Z77 MPower. Pod LGA1155 nie potrzeba niewiadomo jakiej modbo,  wszystko w tej kwocie to już głównie 'bajery', a wątpię że profesjonaliści patrzą na to jakiego koloru jest laminat, albo czy mogą zmienić sobie obrazek na bootscreen'ie.

 

Rozbudowa w przyszłości? Pomyślmy... Intel i tak zaraz zmienia socket na 1150, a już Extreme4 i G45 bezproblemowo obsługują 2-gie GPU (w razie czego). Slotów RAM też nie masz więcej, bo ogranicza ich ilość kontroler. Zaś nawet 6 złącz SATA w G43 spokojnie wystarcza. 

 

P67 Pro3 nie wspiera zintegrowanej karty graficznej, czyli jak padnie dedykowana to na integrę się nie przerzucisz. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dalej się nie spieram gdyż nie mam wiedzy jak koledzy ^^  Jak sprawa ma się tylko i wyłącznie użycia zintegrowanego z proc. GPU to tak:

więc pozostaje albo P67 Pro3 i 2500K (+ jakaś tania grafa) albo rzeczywiście MSI G43/45 i 3570K z integrą. (no chyba że ew. zaszaleje i Extreme4)

Piwka dla Kolegów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...