Skocz do zawartości

Różnica pomiędzy PII 925 i Athlonem X4 620


Recommended Posts

Różnica to przede wszystkim taktowanie - PII 925 ma 2.8 GHz, natomiast Athlon X4 620 - 2.6 GHz.

Poza tym Phenom II jest wyposażony w pamięć L3 - 6 MB, a Athlon X4 jest jej pozbawiony. Ponadto Phenom ma wyższe TDP.

Osobiście kupiłbym Athlona i mocno go podkręcił :menda:

Link to post
Share on other sites

Niby w testach wykastrowanie AII z pamięci podręcznej L2 nie przekłada się na spadek wydajności tak, jak można by się tego spodziewać, natomiast nowe Athlony nie są królami OC. Wiem, że każda sztuka na danej konfiguracji to osobny przypadek, ale generalnie z Phenoma II na pewno więcej wydusisz. Zależy z jakiego procka się przesiadasz, ja mam teraz właśnie AIIx4 620 i w sumie jestem zadowolony bo wszystko śmiga elegancko, ale mój egzemplarz wykazał się mizernym OC poniżej oczekiwań. Na stockowe taktowanie nie ma co patrzeć, no chyba że nie będziesz kręcił.

Link to post
Share on other sites

2 procesory są dobre. Wiadomo, że Athlon jest troszkę słabszy. Osobiście wziął bym Phenoma, ale Athlon jak narazie jest zbyt wystarczający, zależy co chcesz na nim robić :D Spotkałem się już dwa razy z tym Athlonem i mogę powiedzieć, że jest szybki i wgrach nawet dobrze wszystko śmiga :menda: I tak jak koledzy mówią, można go troszkę podkręcić i będzie ok ;)

Link to post
Share on other sites

Nie z każdej sztuki AII x4 620 wyciśniesz 3.5GHy. Mój doszedł do 3.3 i nie chce iść wyżej nawet przy napięciu 1.57, ale niektóre sztuki kręcą się nawet do 3.7GHz - loteria. Kupując PII masz dużo większą szansę na OC w okolicach 3.5 - 3.6 GHz a przy odrobinie szczęścia 3.8GHz powinno być w twoim zasięgu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...