Skocz do zawartości

HD 7970 czy HD 7970GHz Edition ?


Recommended Posts

Ja mam 7970 wersję OC 1000Mhz  Marki przechodzi na 1130Mhz i 1646MHz mem.

Stabilnie gdzieś na 1115Mhz - jeszcze muszę sprawdzić pamięci w BF3

 

Wszystko to bez podnoszenia napięcia.

Ale nie każda sztuka wersji OC jest stabilna na 1100MHz.

 

Zastanów się więc dobrze czy warto dopłacać te około 150zł

wygląda na to że zupełnie się nie opłaca i wersja OC-TO jest upośledzoną wersję OC na której można zrobić podobne zegary i nie robi jakichś dziwnych akcji na zegarach.

 

Mógłbym potem ewentualnie liczyć na Twoją pomoc w kręceniu mojego OC?

 

PS. czym chłodzisz swojego radeona tak podkręconego?

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites

czyli jednak też masz ten problem. Wygląda na to że występuje to nie u mniejszości a większości. Gdzie kupowałeś kartę?

 

Proline karta, reszta sprzętu to Morele.

 

Co do upośledzenia... Z tego co wiem to GHz ma inny rdzeń (XT2) i gdyby tylko można było zmienić napięcie.... ahhhh... Czekam na odpowiedź Gigabyte'a w tej sprawie... :-) Co do obniżenia taktowania... dziwne jest to, że wydajność nie spada. Ilość klatek utrzymuje się na tym samym poziomie, niezależnie od tego, czy zegar skacze, czy jest stabilny na 1100MHz.

Link to post
Share on other sites

 

Proline karta, reszta sprzętu to Morele.

 

Co do upośledzenia... Z tego co wiem to GHz ma inny rdzeń (XT2) i gdyby tylko można było zmienić napięcie.... ahhhh... Czekam na odpowiedź Gigabyte'a w tej sprawie... :-) Co do obniżenia taktowania... dziwne jest to, że wydajność nie spada. Ilość klatek utrzymuje się na tym samym poziomie, niezależnie od tego, czy zegar skacze, czy jest stabilny na 1100MHz.

na odpowiedź w sprawie zmiany napięcia? :D

 

odnośnie ilości fps'ów : myślę że to tylko pewnego rodzaju iluzja. Trochę wątpliwe żeby zegar skakał a fps'ów tyle samo. Ale jak to jest możliwe to nie mam pojęcia.

Edytowane przez raionen
Link to post
Share on other sites

wygląda na to że zupełnie się nie opłaca i wersja OC-TO jest upośledzoną wersję OC na której można zrobić podobne zegary i nie robi jakichś dziwnych akcji na zegarach.

 

Mógłbym potem ewentualnie liczyć na Twoją pomoc w kręceniu mojego OC?

 

PS. czym chłodzisz swojego radeona tak podkręconego?

Oczywiście możesz

Po prostu przesuwam suwak w programie Sapphier TriXX

Nie podnoszę napięcia bo się specjalnie nie da bez większych problemów-modów-biosów itp.

 

Co mam chłodzić. Gigabyte z tym chłodzeniem to wspaniała karta max 58-59c w BF 3 wentyl na 54% max

Oczywiście jestem w stanie jakimś programem ją rozgrzać więcej do lekko ponad 60c

 

Karta za taką kasę jest ok. Co do wentylacji mam w budzie 5 wentyli (3x140mm + 2x120mm) nie licząc tych na karcie, zasilaczu i procu.

 

ASIC karty to 63,6 czyli niewiele a jednak nie jest - źle

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Tak, w sprawie napięcia... jak to zrobić to mi nie powiedzą, ale czy się da to może coś z nich wyciągnę ;-)

No właśnie dlatego mnie to dziwi... iluzja... Korzystam z MSI AB do pomiarów i tak właśnie pokazuje więc nie wiem.

Mimo to uważam, że to świetna karta. :-) W weekend się nią trochę pobawię, bo jeszcze nie kręciłem pamięci :-)

Link to post
Share on other sites

 

Proline karta, reszta sprzętu to Morele.

 

Co do upośledzenia... Z tego co wiem to GHz ma inny rdzeń (XT2) i gdyby tylko można było zmienić napięcie.... ahhhh... Czekam na odpowiedź Gigabyte'a w tej sprawie... :-) Co do obniżenia taktowania... dziwne jest to, że wydajność nie spada. Ilość klatek utrzymuje się na tym samym poziomie, niezależnie od tego, czy zegar skacze, czy jest stabilny na 1100MHz.

 

Sam piszę w tamtym temacie - sprawdź jeszcze programem MSI Kombustor - ja mam tam cały czas 100% w testach.

W OCCT mam podobne jaja jak koledzy także sprawdź w tym MSI Kombustor.

Link to post
Share on other sites

Nie to samo - czytaj ze zrozumieniem.

 

OCCT to zwalony dla mnie test do grafiki.

Ja nie mam takich problemów jak koledzy od GHZ. W OCCT tylko cuda się dzieją.

Jest wiele innych programów do testowania grafiki. I we wszystkich, wszystko jest ok z wersją OC !

 

Rozumiesz już. ?

 

ASIC - wrzuć sobie w gogle. :D

Link to post
Share on other sites

Ok, sprawdziłem Kombustorem.

Pierwsze 3 minuty testu - wszystko ok.
Po tych 3 minutach GPU LOAD zaczął skakać, to samo z taktowaniem rdzenia. Temperatura maksymalna to 67 stopni. Wentylatory na 81%.

 

Jednak wydajność spada razem z taktami. Faktycznie trochę mi się to nie podoba. Wydaje mi się, że nie powinno tak być. Pół biedy jeśli to by występowało tylko np. w takim Kombustorze, czy innym programie do stresu. Ale jak w grach to już lipa.
Chyba będę musiał wysłać kolejnego mail'a do Państwa Gigabyte :-)

EDIT: Ciekaw jestem czy ten cały ASIC w ogóle ma jakiś sens... :-)

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Ok, sprawdziłem Kombustorem.

 

Pierwsze 3 minuty testu - wszystko ok.

Po tych 3 minutach GPU LOAD zaczął skakać, to samo z taktowaniem rdzenia. Temperatura maksymalna to 67 stopni. Wentylatory na 81%.

 

Jednak wydajność spada razem z taktami. Faktycznie trochę mi się to nie podoba. Wydaje mi się, że nie powinno tak być. Pół biedy jeśli to by występowało tylko np. w takim Kombustorze, czy innym programie do stresu. Ale jak w grach to już lipa.

Chyba będę musiał wysłać kolejnego mail'a do Państwa Gigabyte :-)

jeśli odpowiedzą to załóż proszę nowy temat z taką informacją, może ktoś go podepnie bo to dość ważna informacja że edycja Ghz ma taką wadę.

Link to post
Share on other sites

Kurcze... nie chce mi się teraz bawić w zmianę sterowników. Może jutro jak będzie czas to spróbuję.. Zejdę do 12.10 na początek i zobaczymy czy też tak będzie. Aktualnie mam 13.2 beta (z początku lutego).
Wydaje mi się, że możesz mieć rację z tymi sterownikami.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Jak pisze tommyt niby ghz edit to lepszy uklad XT2 ale ile w tym prawdy cholera wie.

Wydaje mi się, że to wina optymalizacji sterowników a nie samej karty.

 

Dlaczego ja na wersji OC 1000MHz nie mam tych problemów.

dlaczego Ty nie masz to nie wiem ale wiem a raczej podejrzewam że gdyby była to wina sterowników to by coś z tym zrobili żeby ludzi im po internecie nie robili czarnego "pi-aru" ale skoro to jest i to dość często to coś jest nie tak z samą kartą/biosem?

Link to post
Share on other sites

Napisałem to już w linkowanym tutaj temacie, powtórzę tylko krótko: również posiadam Gigabyte 7970TO @1140/1570 i również zegary nie są stabilne - zarówno w wymagających grach, jak i benchmarkach i power virusach (occt/furmark). Od 2 miesięcy przeglądam polskie i zagraniczne fora, nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi co może być przyczyną i czy jest to wada podlegająca gwarancji.

 

Nie reklamuję karty, bo jestem prawie pewny, że zostanie mi odesłana jako sprawna - ujawnienie problemu wymaga intensywnego testowania przez dłuższy czas, a wiadomo jak serwisy traktują klienta. Włożą kartę, działa, odeślą.

 

Teraz krótko możliwe rozwiązania:

1. Przesunięcie suwaka power limit na +20% - zwiększa stabilność zegarów (u niektórych nawet rozwiązuje problem całkowicie)

2. Wyłączenie ati powerplay, czyli ustawienie na sztywno zegarów 3d pozbawiając kartę funkcji oszczędzania energii (ja robię to poprzez edycję pliku konfiguracyjnego w MSI AB). Problemy są też z ponownym włączeniem powerplay. Ta opcja eliminuje problem całkowicie w moim przypadku, ale nie o to przecież chodzi, żeby karta pracowała ciągle w 3d :/

 

Przyczyny problemu? Najczęściej wymienia się słabą sekcję zasilania grafiki, którą Gigabyte po prostu okroił o kilka faz (nie pamiętam dokładnie ile, nie chcę wprowadzać w błąd, więc zainteresowani mogą sprawdzić). 

 

Co do wyboru karty, po powyższych problemach w przypadku 7970 wybrałbym po prostu konstrukcję innego producenta, mimo dopłaty ~200zł. 

Edytowane przez omgrotfllol
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, sprawdziłem Kombustorem.

 

Pierwsze 3 minuty testu - wszystko ok.

Po tych 3 minutach GPU LOAD zaczął skakać, to samo z taktowaniem rdzenia. Temperatura maksymalna to 67 stopni. Wentylatory na 81%.

 

Jednak wydajność spada razem z taktami. Faktycznie trochę mi się to nie podoba. Wydaje mi się, że nie powinno tak być. Pół biedy jeśli to by występowało tylko np. w takim Kombustorze, czy innym programie do stresu. Ale jak w grach to już lipa.

Chyba będę musiał wysłać kolejnego mail'a do Państwa Gigabyte :-)

 

EDIT: Ciekaw jestem czy ten cały ASIC w ogóle ma jakiś sens... :-)

Sprawdzę dziś wieczorem tym kombustorem dłużej. Może faktycznie jak pochodzi z 5 min to coś zacznie się dziać. Wiesz nie chciałem bez przyczyny katować karty dla zabawy.

 

 

tutaj opisałem swój test.

http://forum.benchmark.pl/topic/75777-problem-z-7970-ghz-gigabyte/page-3

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...