Skocz do zawartości

Problem z 7970 GHz Gigabyte


Recommended Posts

Hej!
Napisałem wczoraj tego mail'a do Gigabyte'a. Oto co dostałem w odpowiedzi:

Witam,
Jeżeli na 100% nie były robione modyfikacje biosu, profili ani inne, proszę zareklamować kartę w miejscu zakupu celem odesłania na serwis.
Pomoc Techniczna Gigabyte

Jakoś nie chce mi się czekać tyle czasu na kartę. Zapewne posiedzi u nich kilka tygodni więc...
W swojej odpowiedzi skierowałem ich do tego działu. Również poprosiłem o ile mają taką możliwość, aby sprawdzili to u siebie.
Skoro tyle osób boryka się z tym problemem to wnioskuję, że jest duża szansa, że ich karta będzie miała to samo. Może wtedy odpiszą co należy w takiej sytuacji zrobić, niekoniecznie wysyłając kartę na serwis.
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Niet, to nie moja. Ciekaw jestem jak rozwinie się sytuacja z serwisem Gigabyte. Poczekam chwilę i też się z nimi skontaktuję w tej samej sprawie, może uda się coś osiągnąć w tej kwestii. 

Link to post
Share on other sites

A bios - może ten fabryczny ma coś zwalone.

Wgrałeś jakiś inny - nowszy, wcześniejszy ?

Masz przecież przełącznik jak coś - zawsze możesz wrócić.

 

Były takie przypadki w Gigabyte 7950 - karty wracały do serwisu i wgrywali poprawione biosy.

Coś tam się grzało i były za wysokie napięcia.

Link to post
Share on other sites

"Witam,
Nasze informacje nie potwierdzają takich problemów. Prędkość taktowania może zależeć od zastosowanego biosu, oprogramowanie. karta przetaktowuje się też w zakresie 50MHz, ale nie ma mowy o różnicy 500Mhz w prawidłowo działającej karcie z seryjnym biosem. Jeśli ma Pan problem ze źle działającą kartą, trzeba ją skierować na serwis, tylko tam można sprawdzić na 100% co jest nie tak.
Pomoc Techniczna Gigabyte"

To co... masowo oddajemy na serwis? :)
ehhh... jeszcze gdyby mi to mocno przeszkadzało... teraz póki wszystko ładnie chodzi to nie widzę sensu w oddawaniu karty.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Z faktu iż od niedawna jestem posiadaczem 7970 ghz od Gigusia nie omieszkałem zrobić opisanych tu testów i sprawdzić jak u mnie z zegarami jest. Odpaliłem FurMarka i do sprawdzania zegarów Afterburnera i GPU-Z. FurMark chodził 5min obciążając cały czas GPU na 99-100%, fan na 70% z automatu chodził i karta nie przekroczyła 63 stopni. Przez ten czas nie zaobserwowałem aby zegary się ruszyły choć o 1 Mhz :)

Link to post
Share on other sites

Jakbyś mógł jeszcze spróbować MSI kombustorem (może masz razem z Afterburner'em) zrobić test GPU Burn-in z ustawieniami: 3D API = D3D 11 i 3D Object = MSI
I poleć GPU Burn-in TEST. Za długo oczywiście nie katuj - 30/45 sekund wystarczy. Mi praktycznie po chwili takty zaczynają szaleć.
Zegary też sprawdzam AB. Oczywiście Power Limit na 0 i takty bez zmian choćby o 1 MHz.
Napisz czy to co u nas czy gitara.
pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jakbyś mógł jeszcze spróbować MSI kombustorem (może masz razem z Afterburner'em) zrobić test GPU Burn-in z ustawieniami: 3D API = D3D 11 i 3D Object = MSI

I poleć GPU Burn-in TEST. Za długo oczywiście nie katuj - 30/45 sekund wystarczy. Mi praktycznie po chwili takty zaczynają szaleć.

Zegary też sprawdzam AB. Oczywiście Power Limit na 0 i takty bez zmian choćby o 1 MHz.

Napisz czy to co u nas czy gitara.

pozdrawiam

Sprawdziłem jak prosiłeś, zegary w Aterburnerze jak i w kombustorze nie ruszyły się ani na chwilkę. Test trwał 1min :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...