Skocz do zawartości

Płyta do kręcenia z najwyższej półki


Recommended Posts

Witam

Już od pewnego czasu poszukuję w sklepach internetowych komponentów wchodzących w sklad mojego nowego piecyka.

Wszystko już mam, wyjątkiem jest jedynie płyta główna, co jak z tematu mozna wyczytać, ma służyć do podkręcania.

Trochę poczytałem w róznych serwisach komputerowych na ich temat i znalazłem 3 modele, które mnie najbardziej zainteresowały:

EVGA X58 SLI Classified, ASUS P6T7 WS SuperComputer i MSI Eclipse Plus.

Z artykułu z PCLab wynika, że z największym potencjałem do OC jest produkt EVGi, ale mi nie chodzi tylko o podkręcanie ale również o stabilność i długożywotność.

Prosiłbym o pomoc w wyborze i mam nadzieje że rozwiejecie moje wątpliwości szczerbaty.gif

 

P.S Procesor jaki będę kręcił to i7 920. No i ewentualnie możecie podać własne propozycje smile.gif

Link to post
Share on other sites

Wg mnie której z tych płyt byś nie wybrał, będziesz zadowolony

to już najwyższa półka i jakość wykonania i możliwości są naprawdę na najwyższym poziomie

tylko wydaje mi się że płyta EVGA nie obsługuje CF tylko SLI więc będzie problem jeśli zechcesz połączyć dwie karty ATi :menda:

Link to post
Share on other sites

jeżeli nie zamierzasz kręcić i7 920 powyżej 4.0 to rampage II extreme wystarczy i to na wyrost. tak naprawdę płyty, które wymieniłeś pokazują pazury dopiero gdy stosowane jest chłodzenie azotem i ekstremalne oc. do 4,0 nie odczujesz żadnej różnicy w wydajności pomiędzy płytą za 800zł a tą evga za 1.500zł. Jedyna odczuwalna różnica będzie w portfelu:]

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jest jak PALEC napisał, prawkycznie każda płyta z X58 zrobi 4.0 GHz, więc wystarczy taka za 600-800zł. Droższe płyty kup tylko jeśli zastosoujesz bardzo wydane chłodzenie (na AC więcej jak 4.3-4.4GHz raczej nie osiągniesz), np. WC/LC lub bardziej extremalne systemy chłodzenia. Jeśli proca będziesz chłodził przez powietrzem to weź P6TSE.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...