Skocz do zawartości

Pobór mocy przez głośniki


Recommended Posts

Niedawno naszło mnie głupie pytanie: ile prądu pobierają głośniki komputerowe? Chciałbym to rozpatrzeć na przykładzie:

2x30 watt + 1x40 watt. Przy takiej mocy zapewne mają wbudowany jakiś wzmacniacz o mocy 100 watt? Czy pobór mocy zależy od ustawionej głośności na potencjometrze/w oprogramowaniu?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście pobór mocy zależy od aktualnej głośności i przy głośnikach z twojego przykładu pewnie będzie to właśnie ok. 100W przy max głośności, ale nigdy tego nie mierzyłem :menda: Jak kupię watomierz to zmierzę ile moje SOLO7C pobierają.

Link to post
Share on other sites

Głośniki można porównać do podzespołów w PC, im bardziej obciażone (pod głośnione) tym więcej prądu zużyją. Jeżeli producent założył, że będzie to 30W to przy ich max. pod głośnieniu właśnie tyle zużyją.

(mam nadzieję, że nie namieszałem za bardzo :menda: )

Link to post
Share on other sites

Siostra ma takie, specjalnie dla Ciebie zmierzyłem szybko:

http://www.morele.net/glosniki-komputer ... 00-176270/

Na maksymalnej głośności, bez specjalnych ustawień, moc skacze od 18 do 24W, więc zgadzałoby się. Przy okazji: wyłączone 2-3W, włączone (bez muzyki), 3-4W, muzyka na 1/4 głośności, czyli normalnie - do 14W max.

Link to post
Share on other sites

najbardziej chce mi się smiać jak niektórzy myślą że ich głośniczki komputerowe nają 1kw mocy:P :menda: sam zajmuję się car audio i wiem że ta moc która jest napisana na obudowie nie ma prawie nic wspólnego z mocą rms...jak mam narazie magnata rx44(336 w w mostku) a max 1300W(ściema konkretna) z infinity ref1260w z obudowie closed i robi niezłą zadymę choć to ponad dopiero 300 Wat :D;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Wiesz co zaraz sprawdzę :hahaha:

 

Pobór na SOLo7C prezentuje się następująco:

 

Standby - 16W

 

bez muzyki:

dźwięk 10%, głośniki 0/60 - 16W

dźwięk 10%, głośniki 60/60 - 16W

 

Z muzyką - audio O.N.A. - znalazłam, Bass 0, Treble 0:

 

dźwięk 10%, głośniki 30/60 - 16W

dźwięk 10%, głośniki 60/60 - 16-17W

dźwięk 20%, głośniki 60/60 - 16-17W

dźwięk 40%, głośniki 60/60 - 16-17W

dźwięk 100%, głośniki 20/60 - 17-19W

 

Z muzyką - audio O.N.A. - znalazłam, Bass +8, Treble +4:

 

dźwięk 100%, głośniki 20/60 - 19-21W

dźwięk 100%, głośniki 30/60 - 29-35W

dźwięk 100%, głośniki 40/60 - 50-90W

dźwięk 100%, głośniki 50/60 - 80-125W

 

przy 50/60 ledwo wytrzymałem :P więc nie zmierzyłem ustawienia 60/60 :)

 

Należy pamiętać, że głośność nie rośnie liniowo przy ustawianiu, tj. 30/60 to nie jest połowa mocy. W skali 1-20/60 głośność rośnie "powoli", a po przekroczeniu 30/60 każdy stopień wyżej daje wyraźne większą moc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...