Skocz do zawartości

Temperatura procesora !


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kargulec12,

Recommended Posts

Witam mam problem ponieważ nie wiem jak sprawdzić jaka jest naprawdę temperatura procesora AMD FX 6100 ponieważ w programie HW monitor pokazuje mi temperaturę procesora 19-22 stopnie a w speed fanie 32-28 i nawet 50 stopni. Jak mogę sprawdzić jaką ma naprawdę temperaturę procek ?

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

W programie amd overdrive. OCCT może osuzkiwać gdyż do pomirów temperatury używa hwmomnitor, a amd overdrive to dedykowany program do oc, testowania procka i sprawdzania temp.

Edytowane przez kargulec12
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Możesz myśłec o 4.6-7 jeśli nakleisz radaitorki na sekcję zaisalnia. 2xhttp://allegro.pl/aab-cooling-rh3-radiatory-na-pamieci-ram-graf-i3036314227.html



Napiecie ustawisz na 1.5V i mnożnik na 4.7GHZ i będziesz musiał testować stabilność w amd overdrive. Jak przejdzie 1h testu to możesz podbić na 4.8GHZ, jak nie przejdzie to podnieś napięcie na 1.52V.

Edytowane przez kargulec12
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  mam takie pytanie w programie over drive amd kontrolując temperaturę rdzeni jest też taka nazwa TMPIN1 której temperatura wynosi 69 stopni co to oznacza ? czego to jest temperatura ? 

Pozdrawiam  



a z tymi radiatorkami to gdzie niby je należy dokładnie nakleić i jak ?

Link to post
Share on other sites

Na sekcje zasilania czyli te czarne kwadraciki obok socketu po lewo. Na radiatorkach jest taśma termoprzewodząca. TMPIN1 - tu mała niezgodność, jedni mówią, że temp. mosfetów, inni, że PCB płyty głównej ale z tym jest różnie, zależy do płyt, więc ci nie powiem.

Edytowane przez kargulec12
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czyli najlepsze są te http://allegro.pl/aab-cooling-rh3-radiatory-na-pamieci-ram-graf-i3036314227.html



to jak zakupię te radiatorki to tylko w na sekcje zasilania zamontować czy gdzieś jeszcze ?



mam takie pytanko jeszcze gdzie było by najlepiej zamontować czujnik który pokazuje mi na przednim panelu temperaturę dodam że będą podłączone do niego dwa wentylatory 



interesuje mnie dokładne miejsce dodam że bardzo często gram w gry

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak najlepsze będą 2 komplety tych radiatorków gdyż 1 nie wystarczy. Wystarczy że nakleisz na sekcje.  Co do czujnika to porostu zamontuj go na środku obudowy gdzieś. Środek jest najlepszy gdyż na dole obudowy będzie niższa temperatura a u góry wyższa gdyż ciepło unosi się do góry.



Jakby coś to mogę pomóc przy oc fxa gdyż sam takiego posiadałem. Mój leciał na 4.7GHZ pryz napięciu 1.5V

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...