Skocz do zawartości

Komputer dla 9 latka do 1600zl


Recommended Posts

który zjada prawie 35% mniej prądu i mniej sie grzeje, do tego napisałem, że można zmienić na tego 5800k, więc o co chodzi?

 

Ludzie, TDP to zdolność ihs do odprowadzenia ciepła a nie pobór prądu. Kiedy wy się tego w końcu nauczycie... Już był taki tutaj co mu namieszaliście z tym TDP bo zobaczył na opakowaniu od chłodzenia TDP 220W i się przeraził że mu 220W będzie ciągnęło z gniazdka...

 

Po za tym Zestaw gtxxor jest wystarczający dla 9latka...

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Te testy potwierdzają to zużycie ale nie zmienia to faktu ze tdp to oznaczenie odprowadzenia ciepła przez ihs.

 

Testy przeprowadzone w zeszłym roku 5700+ w grudniu 5800k w październiku, przy użyciu programów takich jak linx, furmark itp coś czego nigdy 9latek nie użyje. Na dodatek testy cytuję "Uwaga - nasz egzemplarz APU był samplem inżynieryjnym" oraz "wedle informacji AMD energooszczędność modeli sklepowych może być jeszcze wyższa"

 

W testach z tego roku masz identyczny pobór energii... http://www.vortez.net/articles_pages/amd_a10_5700_amp_5800k_review,6.html

 

Można tak wymieniać się testami co nie zmienia faktu że 5800k, 5700, pentium 860g są aż nad to dla 9latka

 

Edit. Zapomniałem dodać że napięcie 5800k jest wyższe o 0,2V oraz zegar wyższy o 400mhz

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Też uważam, że integra to gorsze rozwiązanie. Czasy się zmieniły, młodziaki są bardziej łebskie i szybciej dorastają - tak jak mówi wujashek, jak za jakiś czas młody będzie chciał pograć w coś świeżego to lepiej, żeby miał dedykowaną kartę graficzną.

Pierwszy zestaw gtxxora, bądź moja wersja na intelu (wedle preferencji) i heja.

najlepiej agregację ok 10 testów


Jak chcesz być taki do przodu, to wykaż ile lepszego wypłynie z twojego zestawu
1. ile właściciel zyska na przepustowości RAM którą proponujesz (bo za to się dopłaca)
2. ile zaoszczędzi na rachunkach, poprzez te niższe pobory prądu zakładając, że rodzice pozwolą temu 9-latkowi grać przez 1-2h dziennie

Bo reszta to same wady w porównaniu do poprzednich zestawów, więc liczę, że odpowiadając na te dwa pytania wystrzeli mnie ze skarpet na wieść ile się zyskało.
 
Link to post
Share on other sites

1. ile właściciel zyska na przepustowości RAM którą proponujesz (bo za to się dopłaca)

średnio ok 5fps, wydajność w innych zastosowaniach w granicach błędu statystycznego,

 

 

2. ile zaoszczędzi na rachunkach, poprzez te niższe pobory prądu zakładając, że rodzice pozwolą temu 9-latkowi grać przez 1-2h dziennie

zakładając, że 5700 je średnio 30W mniej zyskujesz 60W w ciągu 2h uzytkowania komputera w cylku mieszanym

30W * 2h = 60Wh = 0.06kWh

wg danych http://ilekosztuje.pl/kwh/#.USyv3Vc6cik 1kWh kosztuje średnio 0.33 zł

0.06kWh * 0.33 zł = ~ 0.02 zł

 

liczymy średnie koszty na miesiąc, oraz średni koszt na rok

0,02zł * 30 = 0.60 zł / miesiąc = 7,20zł na rok

 

teraz trochę mojej ekonomii :P

mój zestaw APU był o ok 164zł tańszy [licząc bez napędu] lub 100zł tańszy [z napędem]

 

wniosek?

wszystko można obliczyć za pomoca wzoru [oczywiście zakładając, że ceny za energię elektryczną pozostaja stałe]:

zysk = ilość_lat*7.20 + 100 [wersja z napedem]

zysk = ilość_lat*7.20 + 164 [wersja bz napędu]

 

dodam, że GoomRam'y mają 1.65V, a Corsair'y 1.5V :) oczywiście "zysk" znikomy, ale w granicach ok 10gr/rok

 

to chyba tyle

pozdrawiam :)

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

 

średnio ok 5fps


No to tutaj zaszalałeś, bo różnica w przepustowości RAM w grach jest na tyle znikoma, że mieści się w granicach błędu pomiarowego - 1FPS. Podobne jak w innych zastosowaniach na podstawce 1155.
Nie wiem skąd sobie wziąłeś te "średnie" 5fps ale wsadź je z powrotem i więcej tam nie zaglądaj.

Czyli jedynym argumentem, za słabszym wydajnościowo procesorem jest to, że zaoszczędzi się na nim 15zł rocznie.
Zaoszczędziłeś nawet więcej, ale wszystko sprowadza się do użycia mniej wydajnych komponentów... innymi słowy, złożyłeś coś tańszego a wcale nie lepszego.
Skoro w cenie do 1600zł, można mieć wydajność której nie przebije się upgradując sprzęt, za twoje zaoszczędzone (bądźmy hojni, zaokrąglijmy wynik do góry) 200zł w przeciągu najbliższych 2 lat, to ja się pytam - z czym do ludzi?


 
Link to post
Share on other sites

Nie wiem skąd sobie wziąłeś te "średnie" 5fps ale wsadź je z powrotem i więcej tam nie zaglądaj.

to, że nowe APU, a dokładnie iGPU bardzo lubi szybki RAM, co oczywiście przekłada się na większe osiągi :) tak jak pisałem średnio +5FPS, czasami 10 czasami 2 - nie wieżysz? zobacz na testy :)

 

 

słabszym wydajnościowo procesorem

mówisz o róźnicach wydajności średnio 5% MAX 10% - czytaj ok 2-3FPS

 

 

mniej wydajnych komponentów

jesli nie przedstawisz mi danych, gdzie róźnica wydajności jest znacząca, to "wsadź je z powrotem i więcej tam nie zaglądaj"

 

 

z czym do ludzi

hmm, z propozycją :)

a Ty? jak na razie napędzasz off-top, co wg mnie nie powinno mieć miejsca w przypadku osoby z Twoją rangą [forumową]

 

i to tyle ode mnie w tym temacie

pozdrawiam i miłego ;)

Edytowane przez darasz89
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego, że od kontrolowania jestem tu ja, a od podawania testów i danych Ty - bo to Ty proponujesz komuś wydanie pieniędzy wedle Twojej porady.

Po raz kolejny wyskakujesz z byle-czym i jeszcze pozwalasz sobie na bezczelne odzywki. No rób tak dalej...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kierwa, a wiecie w co on gra? Mam kuzyna, który chodzi do 1 klasy i pyka w GTA(nie rozumie co gadają, ale misje sobie przechodzi całkiem good) więc ten 9 latek może nawet sobie będzie chciał odpalić jakieś bardzo wymagające gry.

Btw. Czekamy na jakiś znak życia autora, bo bez niego nic nie ma tutaj sensu^^

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...