Skocz do zawartości

GIGABYTE 7970 GHz HDMI - brak dźwięku


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez mst,

Recommended Posts

Mam problem z dźwiękiem przez HDMI (monitor podłączony do DVI, drugi ekran to TV podłączony przez HDMI chcę aby dźwięk był z TV), mój poprzedni radek też sprawiał mi problemy, ale poinstalowałem milion steroników i działał. Teraz mam podobny problem, CCC ciągle pokazuje jakiś komunikat że podłączono/odłączono ekran nie obsługujący dźwięku itd.

 

Czy wy w swoich radkach mieliście dźwięk przez HDMI od razu czy konieczne były jakieś kombinacje? Dodam że w urządzeniach do odtwarzania mam kilka (chyba z 5) urządzeń do odtwarzania nazwanych AMD digital cośtam i wszystkie są odłączone. Oczywiście kabel i TV podłączone tak samo jak w poprzednim radku w którym wszystko było ok.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie ew. informację jak inni doszli do dźwięku przez HDMI (nie chce mi się znowu tracić kilku godzin i zaśmiecać system milionem sterowników i poprawek)

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

W pierwszej kolejności:

 

Heya mate.

 

I've been having the same problem. But I found a temporary fix on some other forum.

 

On the Catalyst Control Center, go to:

-> My Digital Flat-Panels

-> LCD Overdrive

- Check Enable LCD Overdrive

- Un-check Enable LCD Overdrive

 

 

This issue is definitely with the drivers... they need to fix this ASAP.

Źródło: http://www.tomshardware.co.uk/forum/376399-15-7970-audio

 

Jak nie pomoże:

 

I don't know if anyone has found an alternative to this, but I found that it helped if you went to the realtek website and downloaded the ati sound driver then installing it only after uninstalling all other current devices. Also, if this works for you then i would advise not installing the hdmi audio part of the ccc (catalyst) updates as it seems to me that the realtek and amd sound drivers conflict.

Źródło: http://www.tomshardware.co.uk/forum/371738-15-radeon-7970-sound-hdmi-hdtv

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...