Skocz do zawartości

Slaby wynik w Heaven Benchmark


Recommended Posts

Witam wszystkich! Wydaje mi sie z ten wynik jest bardzo nicki jak na
sprzet. Prosze Was o ocene i ewentualne opinie, w jaki sposob mozna to
poprawic. Test zrobilem poniewaz mam problem z gra Rift (niski fps). Jakie testy musze wykonac zeby dowiedziec sie co mi brakuje, lub co jest zle ustawione?

 

CPU model:

Intel® Core i7-3820 CPU @ 3.60GHz (3599MHz) x4

GPU model:

NVIDIA GeForce GTX 560 Ti 9.18.13.1407 (1023MB) x1

16 GB ram



 

FPS:

33.6

Score:

847

Min FPS:

23.8

Max FPS:

59.4

Settings Render:

Direct3D11

Mode:

1920x1080 4xAA fullscreen

Preset

Custom

Quality

Ultra

Tessellation: Disabled

Edytowane przez galix24
Link to post
Share on other sites

Problem moze byc w tym ze grafika ma tylko 1GB ramu i jak dajesz wszystko na maxa to go brakuje i spada wydajnosc. Sprawdz ile jest ramu na grafice uzywane podczas testu za pomoca np. MSI Afterburner jak cale 1GB to wylacz 4aa ktory zarzyna karty graficzne.

Link to post
Share on other sites

Trochę dziwne że system się nie dzieli z grafiką ramem skoro masz go aż 16GB...

Ja na tym samym procku + 8GB Ramu + GF 670 GTX 2GB osiągnąłem max fps 118.1, min fps 24.6, średni fps 58,8 i wynik 1481...

Tyle że w ustawieniach forumowych (strona 1 przyklejonego tematu o Heaven Benchmark).

Na ustawieniach maksymalnych (preset extreme) i rozdzielczości 1600x900 miałem max fps 93,3, średni fps 40,8, a minimalny fps 7,8. Wynik miałem 1029.

Link to post
Share on other sites

no coś niski ten wynik, tym bardziej że teselacja jest wyłączona

zrobiłem w podobnych ustawieniach u siebie

http://img194.imageshack.us/img194/3757/heaven2013022607205110.jpg

 

przyszła mi do głowy jeszcze taka rzecz, że może używasz wersji UH 4.0 , a większość wyników w necie jest na 3.0 albo jeszcze na 2.0/2.1 , a to też może powodować różnice 

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

hmm.. dziwne

tutaj nagrywałem na HD7850 w 1280.... aax8, tesselation normal, reszta high,anizox4 i  z limiterem we Frapsie do 60 i średnio avg 58..

http://www.youtube.com/watch?v=evZVcy16n8U

 

Masz najnowsze stery, antywir działa w tle?

 

Może przeskanuj kompa czymś dobrym, np. Combofixem . Ja miałem mnóstwo syfów , i HD7850 wtedy miał 20 kl/s w Uniginie :o Po wywaleniu tego bajzlu poszło normalnie :P

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

Nie mam już tego radzia :/

On(autor) ma zdecydowanie za niski FPS ... W takich ustawieniach HD6850 generował więcej klatek ... Chyba , że to wersja 4.0 ale to i tak za niski wynik :(

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

he dopiero zauważyłem , że się na gtx660 przesiadłeś :) gratki, chyba troche wydajność skoczyła, co? :)

Ja obstawiam , że on jednak w 4.0 robił zaraz zasysam i zobacze ile mniej fps wychodzi w stosunku do 3.0

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Skoczyła :D Spokojnie z 10 klatek więcej ale to zależy w jakiej grze :P

 

u mnie ponad 20 mniej FPS na 4.0 :/

Tzn. na GTXie nie sprawdzałem wersji 3.0 ale na radku z 65 spadło do 43 w takich ustawieniach jak wyżej(1280, aax8,anizox4,teselacja-normal,reszta high) :o

 

EDIT: Dopiero teraz zauważyłem , że on dał Quality na Ultra...

Edytowane przez Rafcio1874
Link to post
Share on other sites

zrobiłem z takimi ustawieniami , jakie miał autor w UH 4.0

1920x1080 ultra, dx11, teselacja=off AAx4

 

http://img6.imageshack.us/img6/1032/heaven2013022620255094.jpg

 

wydaje mi się w takim razie, że autor nie ma co się martwić, wynik jak najbardziej w porządku - wcześniej  porównywaliśmy do wcześniejszych wersji (prawdopodobnie sam autor popełnił ten błąd, stąd jego zakłopotanie wynikiem)

Link to post
Share on other sites

Przepraszam nie zagladalem tu pare dni. Test robilem walsnie na UE 4.0. No widze kochan podobny wynik na tych samych ustawieniach,  lecz z o klase lepsza karta. Chyba rzeczywiscie nie mam sie czym przejmowac. Dzieki Wam za pomoc!

Edytowane przez galix24
Link to post
Share on other sites

Przepraszam nie zagladalem tu pare dni. Test robilem walsnie na UE 4.0. No widze kochan podobny wynik na tych samych ustawieniach,  lecz z o klase lepsza karta. Chyba rzeczywiscie nie mam sie czym przejmowac. Dzieki Wam za pomoc!

zrób z teselacją extreme, wtedy porównamy ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

Posiadam sprzęt i7 3770k @ 4,2GHz, 8GB RAM Kingston 1600MHz CL9, Sapphire Radeon 7850 @ 1070/5520 MHz.

 

Czy mój wynik punktowy jest poprawny? Podobne osiągi ma mój brat, który ma i5 650 @ 3,6GHz i GTX 460 TOP stock... raptem 100 punktów mniej:

 

http://zapodaj.net/images/b75cca989a9bb.jpg

Nie używałem tutaj Virtu MVP (współpracuje z moją płytą główną AsRock Z77 Extreme4)

 

http://zapodaj.net/images/74f63458e6cb5.jpg

 

Tu natomiast używałem Virtu MVP z włączonym Virtual V-Sync (wyłączony w Heavenie).

 

Czy ta punktacja jest prawidłowa?

 

Dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

powiedz bratu , żeby ci przedstawił screen z takimi samymi ustawieniami co ty zrobiłeś i w tej same wersji  czyli UH 4.0 , bo może ci z poprzedniej wersji podał wynik - bo to jest nie możliwe żeby miał taki wynik jak ty masz, chociaż 100 pkt przy twoich 944 to ponad 10% więcej, więc... :]

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...