Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Nie ma co owijać w bawełnę - problem ze stabilnością !

 

i7 3930K @ 4,5GHz :

45*100MHz 1:1

Vcore 1,35v (bez BSOD) - obecnie 1,37V (bez BSOD)

PPL Auto / obecnie 1,82V

Ramy - 1333MHz 9-9-9-21 - napięcie manual 1,50V 

Turbo wył.

C1E wył

reszta na Auto

Podkręcam na "twardo", bez offsetu, non stop pełna moc bez żadnych "stepów" itp. i tak docelowo chciał bym zostawić.

Pamięci nie podkręcam - na 1600Mhz maszynka błędami zaczęła sypać w OCCT - nie było BSODów, ale OCCT sypał "Error on core X" po kilku minutach testu. Obniżyłem takty pamięci do standardowych, ale błędy nie ustąpiły. Rozpocząłem zabawę z Vcore - na 1,35V komp chodzi bez BSODów, wcześniej ładnie przeszedł całonocny test, ale obecnie już nie chce :/ - ten sam setup w BIOS co wcześniej i niewiem co coman. Zwiększyłem PPL na 1,82

Poczytałem co nie co i wszystko wskazywało na walnięte kości ramu - z rana wypaliłem Memtesta - puściłem raz i test wypadł pozytywnie. Odpaliłem maszynkę i nadal w OCCT "Error on core ...), zero BSODów, generalnie maszynka sprawia wrażenie jak by działała stabilnie - w pracy w PSie niewidzę żadnych błędów, tylko "piepszony" OCCT sypie errorami. 

Obecnie mam zapuszczonego Prime95 - 45min testu i nic.

Dodam że maszynka pracowała około 3dni na 4,5GHz i wszystko było OK - wszelkie testy przechodziły pozytywnie. Po zabawie na ramach, coś się spsuło i od tamtej pory OCCT sypie błędami. Prime po 1:20min testu bez błędu.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Link to post
Share on other sites

 

Jbc. to wina ramów. 

Memtest przeszedł pozytywnie - mogę na noc zapuścić jeszcze, ale o ile dobrze kojarzę to Memtest jest bardzo czuły i zawsze wystarczał jeden test - nie wiem już sam.

Obecnie obniżyłem takty na 4,4GHz / 1,36V / 44*100 - 16min testu w OCCT bezbłędu, ale czekam do około 60min (wcześniej max 30min testu i error). będzie dobrze  :D



4,4GHz / 1,36V - 60min w OCCT bez błędu (76stopni)

4,4GHz /  1,34V - w trakcie testu (72stopnie)

Wygląda na to że muszę co nie co pokombinować z napięciem dla 4,5Ghz - może 1,38V, tylko dochodzi problem temperatury - Nocti w puszce R3 nie daje rady - powyżej 80stopni w stresie przy takim napięciu ... dołożę chłodzenie na dniach (2*140mm i 1*120mm) i będę walczył o stabilne 4,5GHz z rozsądnymi temperaturami. Jak to nie pomorze to zaleje go wpiz@u  ;)



Poszło  :rotfl:

4,5GHz : 45*100MHz / 1,375V Vcore (82stopnie - po ściągnięciu ścianki z R3 temp. spadła do 77)

 

OCCT pozytywnie 2h testu

IBT 20próbek - bez błędu

MemTest 3.5 (1:40min x3) - bez błędu (9-9-9-21 / 1333MHz / 1,50v )

Linpack - 60min bez błędu

Link to post
Share on other sites

:)

Chciałem oznaczyć temat jako rozwiązany - szczerze to nie interesują mnie te wszelkie e-wyróżnienia, plusiki itp. , a nie wiedziałem że to typowanie / wskazywanie najlepszej odpowiedzi  :(

Już poprawiam, a sam temat mogę w sumie otworzyć, bo wczoraj znowu OCCT sypnął błędami  :/

Nie wiem już sam o co coman - raz przechodzi 8h katowania w OCCT i nic, aby po krótkiej przerwie sypnąć błędami w pierwszych minutach testu. I tak póki co na wszystkich testowanych ustawieniach dla 4,5GHz.

Aktualnie zmieniłem podejście i szukam najniższej wartości Vcore dla 45*100 - leci test na 1,33V (20min bez BSODa i błędu). Wcześniej trzymałem się okolic 1,35 -1,40V - zobaczymy, może to zbyt wysokie Vcore było przyczyną niestabilności. Póki co teścik w trakcie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...