Skocz do zawartości

wymiana radeona 5750hd na coś do 1000zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez omar2033,

Recommended Posts

Witam

na dniach planuję wymienić moją dotychczasową kartę graficzną-radeona 5750hd na coś do 1000zł. moja pozostała konfiguracja to:

amd fx 8150

2x4gb RAMu

2 dyski sata

brak napędów

ok 5 wentylatorków

zasilacz 600W http://www.komputronik.pl/product/166141/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Thermaltake_Litepower_Black_600W_12cm_fan_2xPCIE_Active_PFC.html

 

I tutaj pytanie:

Jaką kartę brać? waham się między gtxem 660 a radeonem 7870. Na razie monitor 1650x1050 więc szału nie ma, ale chciałbym już coś na dłużej.

I jeszcze prosiłbym o opinię czy zasilacz pociągnie? po wymianie procesora przesiadłem się z 500W właśnie na tą zasiłkę.

 

Z góry dziękuję za pomoc ;)

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

i zasilacz uciągnie bez restartów?

 

przepraszam ze bez odnośnika ale nie piszę z komputera

http://www.komputronik.pl/product/178657/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7870_XT_Tahiti_LE_Club3D_2GB_975MHz_2xminiDP_HDMI_2xDVI_PCI_E_CoolStream_GRY.html

ta będzie dobra? wolałbym kupować w komputroniku, sprawdzony sklep ;)

 

ooo sam się zrobił ;)

Edytowane przez erroreq
Link to post
Share on other sites

i zasilacz uciągnie bez restartów?

 

przepraszam ze bez odnośnika ale nie piszę z komputera

http://www.komputronik.pl/product/178657/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7870_XT_Tahiti_LE_Club3D_2GB_975MHz_2xminiDP_HDMI_2xDVI_PCI_E_CoolStream_GRY.html

ta będzie dobra? wolałbym kupować w komputroniku, sprawdzony sklep ;)

 

ooo sam się zrobił ;)

Nie kupuje tej karty - to suszarka

Jeśli już koniecznie chcesz 7870XT do coś innego - markowego z lepszym chłodzeniem.

 

Pomyśl nad GeForcem 660Ti za około 1100zł

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-660-ti-oc-2gb-ddr5-pci-e-box-84-639254.html

 

Sprzedasz te dodatki na allegro i w 1000zł się zamkniesz.

Super karta.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Może mu suszarka odpowiada, ale wiadomo też, że lepiej wziąć grafikę z lepszym chłodzeniem, takim, jakie podał rezerwuar od Sapphire. Plusem jest np. zrobienie większego OC itd. Najlepszym rozwiązaniem w Twoim budżecie będzie właśnie ta karta, Sapphire HD 7870 XT.

Link to post
Share on other sites

no i stało się. kupiłem tego 3dcluba, może i momentami głośny, ale to da się przeżyć. mam za to gorszy problem. karta ma jakby 2 stany pracy. np. gram w bfa3, wentylator głośny-na ultra 70fps. wentylator cichy-`25, a wygląda jakby było 10. i ten problem jest w każdej grze. nawet w bfie na minimalnych detalach. i tak w kółko. wysoka wydajność 20 sekund, niiiiiska 5. nawet gry z którymi 5750hd nie miała najmniejszych problemów łapią te lagi. instalowałem sterowniki zwykłe i betę najnowszą. instalować te z płyty dołączonej do karty? jaki może być powód tych wahań?

Edytowane przez erroreq
Link to post
Share on other sites

kurde. chyba się pospieszyłem z opinią. to nie grafika taka głośna ale zasilacz. grafika cichutka. zasilacz się grzeje strasznie, jeśli wentylator w zasilaczu chodzi na maxa to grafika ciągnie, jak nie to nie. muszę zasiłkę wymienić chyba

Link to post
Share on other sites

no i stało się. kupiłem tego 3dcluba, może i momentami głośny, ale to da się przeżyć. mam za to gorszy problem. karta ma jakby 2 stany pracy. np. gram w bfa3, wentylator głośny-na ultra 70fps. wentylator cichy-`25, a wygląda jakby było 10. i ten problem jest w każdej grze. nawet w bfie na minimalnych detalach. i tak w kółko. wysoka wydajność 20 sekund, niiiiiska 5. nawet gry z którymi 5750hd nie miała najmniejszych problemów łapią te lagi. instalowałem sterowniki zwykłe i betę najnowszą. instalować te z płyty dołączonej do karty? jaki może być powód tych wahań?

Napisz dokładnie o co chodzi

Karta wyje ?

Zasilacz wyje ?

Bo piszesz o lagach - spadkach wydajności ?

O co w końcu chodzi ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...