Skocz do zawartości

Laptop do gier - 4000zł


Recommended Posts

 

Laptop do gier do droga inwestycja .

 

I mało opłacalna

To po pierwsze a po drógie na pewno nie będzie mobilny bo włączysz battlefield 3 i za 40 minut koniec mocy.

Na kolanie też nie pograsz bo się ugotuje.

Innymi słowy laptop do gier jest to małowydajna niewielka droga gorąca stacjonarka.

Link to post
Share on other sites

Niestety.. MSI GT70 odpada, raczej nie ma opcji na te dodatkowe 300zł :/

"Y580 to dobry sprzęt za 3, nie za 4 tysiące..." no ale ja się nie upieram przy 4000zł :D

 

Tylko skoro laptop bedzie podłączony to chyba lepszym wyborem bedzie Y500 ?

@gtxxor widzę, że w opise (?) masz Y580, do czego go używasz ?

Już coraz większy mętlik mam w głowie :D

Link to post
Share on other sites

Najlepiej zobacz obiektywna recenzje a nie subiektywne oceny uzytkownikow  :)

Oto recenzja : http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-IdeaPad-Y580.79090.0.html

Pchasz tego Y580 wszystkim, a ja bym bardziej słuchał UŻYTKOWNIKÓW TEGO LAPTOPA, którzy mają do 24/7 a nie pana redaktora, który sprzęt dostał na maks 2-3 dni, wyjął z pudełka i opisał wedle własnych kryteriów. Fajnie że ci się podoba, że jesteś zdecydowany ale nie trzeba w każdym temacie przekonywać WSZYSTKICH do swoich upodobań. Bo jest to któryś z rzędu temat z laptopem gdzie wpychasz Y580 (czasem Y500), zachowujesz się jakby żaden inny sprzęt w ogóle nie istniał ... cały czas tylko Lenovo, Lenovo, Lenovo... 

 

Ludzie oczekują tu obiektywnej opinii, a nie historii twojej miłości do Lenovo serii Y. 

 

Y580 używam głównie do prac biurowych w terenie, jedyna gra która na nim kiedykolwiek była to Sudoku :P

 

Do zastosowań stricte gamingowych prędzej brałbym GX60, bo na nowych sterownikach zachowuje się W GRACH bardzo dobrze i zastosowany tam układ graficzny bije na głowę 660M.

 

7970M = 7870 > 660M = GTX 650

Link to post
Share on other sites

Jego procek bo diskwalifikuje, moim zdaniem juz lepiej dodac te 300 i miec GT60. Nie mam zadnej milosci do Y580 lub Lenovo, mam gleboko w du..e jaki jest producent mojego kompa, chcem tylko zeby byl najlepszy w swojej cenie i tak jest z Y580, moze za rok bedzie to Asus lub HP (HP watpie ale kto wie)  :)

Link to post
Share on other sites

Y580 nie jest najlepszy, jak się pozornie wydaje bo GTX 660M w Lenovo Y580 to GT 650M ze zmienionym biosem. Nie jest to układ MXM umożliwiający wymiane jak inne układy serii GTX. Lenovo już drugi raz robi taki 'myk'. W Y570 siedział GT 550M, z biosem od GT 555M. Tam jednak zmiana BIOS'u nie czyniła karty wybitnie lepszą, bowiem "prawdziwy" 555M miał dodatkowe bloki.

 

Zaś GT 650M i 660M to te same chipy, można sobie podkręcić a nawet podmienić BIOS i jest to samo.

 

Y580 ma kiepską matrycę, wiecznie grzejący się dysk twardy, głupawy gładzik...

 

Co z tego że GX60 ma słabszy CPU jeżeli GPU nadrabia i ogólna wydajność jest wyższa od Y580. Jeśli autor tematu chce grać to nie obchodzi go co tam siedzi w środku i jak to działa, on chce mieć zadowalający go efekt i tyle. 



GX60 ma też matową matrycę, co automatycznie czyni go lepszym wyborem. 

Link to post
Share on other sites

"Jeśli autor tematu chce grać to nie obchodzi go co tam siedzi w środku i jak to działa, on chce mieć zadowalający go efekt i tyle. "

Racja :P Tak naprawdę, jeszcze z początku wiedziałem o czym pisaliscie, że coś tam w środku jest lepsze itp. teraz to już mam pustkę w głowie :D

Ta wbudowana myszka w laptopie (gładzik) nie ma dla mnie znaczenia, równie dobrze mogło by tego nie być :P

 

Już z tego wszystkiego co wyczytałem i się dowiedziałem to najbardziej zastanawiam się nad GX60 :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...