Skocz do zawartości

Zasilacz a obudowa


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie odnośnie zasilacza OCZ MODXStream Pro 700W modular czy jego okablowanie będzie wystarczające do obudowy SilentiumPC Regnum L50 Pure Black?

I czy ktoś może miał już przyjemność używać tego zasilacza i wie jak się sprawdza? Dodam, że w przyszłości będe robił OC.

Link to post
Share on other sites

CPU: Intel Core i5 3570K


MOBO: MSI Z77A-G45


RAM: Kingston HyperX 2X4GB 1600MHz DDR3 CL9 Grey Series

 

GPU: Sapphire Radeon HD 7850 OC


PSU: OCZ MODXSTREAM PRO 700W


HDD:  WD CAVIAR BLACK 500GB 64MB

 

NAGRYWARKA:  Lite-ON IHAS124-04-D

 

OBUDOWA Silentium PCL50 Pure Black


CHŁODZENIE Silentium PC Fortis HE 1225

 

No na zasilacz bym wydał tak do 320zł max. 700W ze wzgedu na OC i przyszłą rozbudowę o następna karte graficzną. Ja tam zawsze wolę mieć ileś W w zapasie bo po ma chodzić obciązony i na max obrotach wentylator. I dlatego zanim kupię ten zasilacz i obudowę chciałm się dowiedzieć czy okablowanie będzie wystarczające :). W przyszłości zakupię pewnie SSD na system.

Edytowane przez pixelx
Link to post
Share on other sites

Z moich obliczeń wyszło że procesor po OC (i5 3570K) bedzie brał max 160W i karta graficzna myślę ze max 250W (mówię tu, że tyle mąga brac podczas obciażenia) dyski itd to licze ok. 40W max czyli to już jest ok. 490W  w przyszłości dodatkowa karta graficzna czyli by trzeba dodać jakieś 150-160W myślę to wyjdzie ok. 600-640W. A Zasilacz bym miał 650W. A producent raczej podał 650W mocy ciąglej a nie chwilowej? Bo chwilowa może być o te max .100W większa?

Jeżeli coś zle napisałem w tych obliczeniach to mnie poprawcie :)

A okablowanie tego XFX wystarczy w L50 pure black? Mam na myśli tzwłaszcza kabel EPS 12V bo on tu chyba najdluższy musi być :)

 

Zwracałem tu uwage na W bo nie chcę zeby mi się przegrzewał ten zasilacz i nie chodził na max obrotach np podczas grania.

Edytowane przez pixelx
Link to post
Share on other sites

Jaka GPU chcesz w SLI/Crossfire?Pytanie tylko czy jest sens robić CrossFire. Nie lepiej kupić jedną, a
dobrą kartę? W cenie dwóch HD 7850 masz GTX 670 z mala dopłata, ew taniej HD 7950.

Kable wystarcza.

Link to post
Share on other sites

Z miłą chęcią bym wzioł lepszą kartę ale są za drogie tego 7850 kupię w cenie 719 zł wraz z chłodzeniem od Sapphire. A ta karta zreszta nie jest taka zła w BF3 na ultra i max detalach powinno śmigać wszystko. Chyba że poczekam i pojade na zintegorwanej przez jakiś czas i kupie później 7950 za te 1200zł prawdopodobnie. Ale wydaje mi się że spokojnie 7850 powinien sobie poradzić z nowymi tytułami może nie zawsze na max detalach ale na wysokich powinienem zagrać i za jakieś 2 lata dokupie pewnie drugiego takiego radeona.

 

A co z tym zasilaczem i tą mocą myślę ze te 650W od XFX powinno wystarczyć na przyszłość z tymi 2 kartami?

Edytowane przez pixelx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...