Skocz do zawartości

MOBO, RAM, CPU do 800zł


Recommended Posts

Siemano. :jupi:

Mam zamiar w tym tygodniu zamowic na agito.pl albo komputroniku.pl kilka podzespołów do PC'ta, bede składał nowy.

Potrzebuje procesor, płyte glowna,ram i to juz nie w tych 800zł jakis zasilacz, i jakas tania obudowa, zasilacz ma w przyszlosci dac rade na karcie pokroju Radeon HD5750.

Czekam na propozycje i z gory dziekuje.!

:help:

Link to post
Share on other sites

AMD Athlon II X4 - 350 zł

Gigabyte MA785GT-UD3H - 310 zł

Goodram DDR3 2GB 1333MHz CL9 - 165 zł

 

Razem: 825 zł - ciut ponad budżet, ale lepszego nie znajdziesz.

Procka podkręcasz :

Pamięci Ram - mnożnik jak najniżej - 800mhz by było, procesor - Auto -> Manual -> 200 -> 231

U mnie taki zestaw chodzi w 100% stabilnie.

Link to post
Share on other sites

ASROCK H55M PRO 310 zł

Intel Pentium G6950 2,8GHz 315 zł

GOODRAM DDR3 2GB 1333MHz CL9 165 zł

 

razem 790 zł ;)

@Igoruss autor napisał, że nie chce na pentiumie ale bardzo ciekawa propozycja.

 

Ja zaproponuje na AMD jak nie chcesz na Pentiumie:

AMD Athlon II X3 425 250zł

Gigabyte GA-MA770T-UD3P 290zł

GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 340zł lub GoodRam 2GB 1333MHz CL9 170zł

Razem: 880zł(z 2GB 710zł)

lub

AMD Athlon II X3 435 275zł

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ 290zł

GoodRam 2GB 1333MHz CL9 170zł lub GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Razem: 735zł(z 4GB 905zł)

Link to post
Share on other sites

sory napisalem ze nie na pentiumie bo ostatnie nie bylem na bieżąco i nie wiedzialem ze nowy pentium jest.. i czy jest w miare dobry? bo widze ze w przyszlosci na tym sockecie zamontuje niezly sprzecik. a czy w porownaniu do Phenoma II 550 Black Edition wypada gorzej czy lepiej, jesli jest roznica to jak duza? ;)

Dzieki za kilka propozycji i czekam na kolejne ;]

 

P.S. Widze ze ma wbudowane GPU i mam pytanie: Czy poradzi sobie z grami typu Cod 4 lub Wiedźmin i na jakich detalach?

 

P.S.2 Chce przypomniec ze to ma byc zestaw do gier bo w ciagu 2-3 miesiecy kupuje karte graficzną ;]

Link to post
Share on other sites

a czy w porownaniu do Phenoma II 550 Black Edition wypada gorzej czy lepiej, jesli jest roznica to jak duza?

Pentium jest szybszy od Phenoma

jest też mniej prądożerny, chłodniejszy i znacznie lepiej się podkręca

praktycznie same zalety ;)

 

Widze ze ma wbudowane GPU i mam pytanie: Czy poradzi sobie z grami typu Cod 4 lub Wiedźmin i na jakich detalach?

Raczej na najniższych o ile wogóle odpali
Link to post
Share on other sites

Czyli ten procek i plyty glowne beda dobre do dolozenia potem karty graficznej i smigania w gry. mowisz ze jest pod tym wzgledem wydajniejszy od Phenoma. Bo czytalem przed chwila recenzje krotka i jest napisane ze jest przeznaczony do komputerow klasy podstawowej i troche to brzmi malo zachecająco ;]

I w tym tescie to Phenom II x2 550 bije momentami na glowe tego pentiuma. Czy jest to aby napewno dobry wybór?

Link to post
Share on other sites

P.S. Widze ze ma wbudowane GPU i mam pytanie: Czy poradzi sobie z grami typu Cod 4 lub Wiedźmin i na jakich detalach?

Nie ma się co oszukiwać, obecnie wszystkie IGP są za słabe do odpalania gier z 2007-2009r. Te lepiej zoptymalizowane z 2007 może będzie można odpalić i pograć w komfortowych warunkach.
Link to post
Share on other sites

a takie athlony x2/3/4 tez przegrywaja z tym pentiumem?

Aa. i mi sie dobrze wydaje czy intel wprowadzil nowy socket dla najnowszysch i7 i troche mnie to martwi bo chcialem miec taka plyte glowna co w przyszlosci bede mial swobode w wyborze proca.

O co chodzi z tym najnowszym socketem?

 

@Igoruss

Serdecznie Cię przepraszam za to jakże skandaliczne uchybienie z mojej strony. Nie wiem czy w twych oczach będę godny wybaczenia ale mam taką głęboką nadzieję. :menda:;):D

 

EDIT:

Co powiecie na cos takiego? Najtansza chyba z Double PCI-E

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asrock-p55de3.0.360589.html?attr=264:455691

lub

http://www.agito.pl/plyty-glowne/gigabyte-ga-h55m-s2h.0.362181.html?attr=264:455691

Link to post
Share on other sites

Proponuje zestawik na sockecie 1156, z tym wspomnianym wyżej Pentiumem.

To jest nowa podstawka intela o wiele bardziej zaawansowana niż AM3, i jestem pewny,że będzie miała ciekawszą przyszłość niż ta od AMD, która będzie wymagała konkretnej modyfikacji żeby nie zostać całkiem w tyle z wydajnością i szczerze wątpię, że uda się zachować wsteczna kompatybilność.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czemu ale jak patrze na te testy tego pentiuma, to caly czas mam przekonanie ze jest o wiele slabszy od tego athlona, a przeciez intel juz stworzyl tą nowa podstawke 1366, stad wydaje mi sie ze nie jest tak do konca przyszlosciowy, nie wiem moze sie nie znam, ale jak czytalem ten test to poprostu wychodzi na to ze INTEL jest drogą platformą, zobaczcie chociazby core2duo ceny wciaz te same a wydajnosc na moje oko gorsza od tanszych phenomow II, moze ja sie myle, igorrus, albo inni napiszcie moze do mnie na gg 5457276 lepiej sie dogadamy bo tak przez forum to co innego ;]

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...