Skocz do zawartości

Problem z 7970 GHz Gigabyte


Recommended Posts

To muszę popróbować, ale najpierw znaleźć jakieś porządny know how :)

O ile podkręcanie procka mam opanowane to z grafiką się jeszcze nie bawiłem nigdy :)

Może ktoś coś doradzi ? :D Jaka jest także bezpieczna temperatura pracy pod pełnym obciążeniem GPU ?

Jeszcze jedno pytanie, gdzie sprawdzacie wahanie się zegarów ? w GPUZ w zakładce sensors, a w Afterburnerze ? Pytam, bo już zgłupiałem...



Bo wychodzi wg GPUz że GPU Clock mam w tym momencie 1140, ale jak zapuszczę kombustora i w zakładkę sensors w GPUz wejdę to tam GPU Clock wynosi 1050...sam juz nie wiem o co kaman...

Edytowane przez koowall
Link to post
Share on other sites

Ja korzystam z MSI On-screen display. Wtedy podczas testu na ekranie (w lewym górnym rogu) mam cały czas dokładne użycie karty, temperaturę i takty. Jest to funkcja programu Afterburner. Ewentualnie można zapisywać historię do pliku z wykresów w MSI Afterburner (prawym na jakikolwiek wykres i "loguj historię do pliku") i później w zwykłym pliku txt masz wszystkie dane na temat karty przez dany okres czasu. :-)

Z tego co się orientuję to nasza karta posiada boost. Normalnie jest 1050 + 50 boost'u = 1100MHz. Jak spada do 1050 MHz to jest to u mnie zazwyczaj początek latania taktów. Wydaje mi się, że jak boost się nie uaktywnia to może to mieć związek z temperaturami. Głowy nie dam. Jak wypisuję bzdury to kopnijcie mnie w zadek i wybaczcie :-)
Pozdrawiam.

P.S. U mnie w żadnej grze temperatura nie przekroczyła 67 stopni (FarCry 3). Wyjątkiem był chyba Tomb Raider przy maksymalnym SMAA i 30 klatek na sekundę - karta pełne obciążenie i jakieś 70 stopni było. W większości gier nie przekracza 63 stopni.
A jeżeli chodzi Ci o programy właśnie typu Kombustor to 75 stopni chyba się zdarzyło jak właśnie sprawdzałem to latanie taktów.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

To u mnie zegary także cały czas nie mają 1100 powiedzmy...z reguły 1050 i czasami sobie zeszkoczą na 500 i momentalnie wracają do normy :) Ale widzę, że uzależnione to jest od obciążenia GPU. W spoczynku zegary mają wartość 300.

Ale zamiana taktowań i podkręcanie daje radę jak narazie i widać różnicę w wyniku w 3d marku :)

Link to post
Share on other sites

Nie no jasna sprawa...  Ale głównie chodzi czy przy obciążeniu właśnie np. Kombustorem, gdzie karta ma te 99% użycia po chwili zmieniają się takty - najpierw na 1050 a później skaczą od powiedzmy 500 do 1100 MHz - liczby zupełnie przypadkowe. Użycie karty wtedy też się zmienia... u mnie dobija do 100% i zaczynają się kłopoty... później chyba też nie jest to ciągłe 99% tylko właśnie lekkie skoki.

Pochwal się ile wyciśniesz :-)  http://forum.benchmark.pl/topic/73149-3dmark-2013/

Pozdrawiam.

P.S. Ile wynosi Twój ASIC (nie wiem czy to w ogóle mówi prawdę, ale jestem ciekaw)? I ile udało Ci się już wycisnąć? :-)

Link to post
Share on other sites

No to u mnie też tak skacze raz na jakiś czas :P widocznie to normalne na tych kartach :)<br />Startuje 1150, za chwilę 1050 --> 959 --> 1150 --> 919 --> 675 --> 500 i tak w kółko lata po MHz itd :P<br />Znajomy który się profesjnalnie zajmuje podkrecaniem powiedział mi zebym to olal, bo nowe grafy tak mają bo fsb dynamicznie sobie przydzielaja i stąd takie skoki.<br />

Edytowane przez koowall
Link to post
Share on other sites

Aaaa to dobrze wiedzieć :) w tym momencie po OC do 1150 zegary maksymalnie schodzą do 1050, ale sztywno nie trzymają tego 1150. Nie wiem czemu...<br />Chyba poprostu oleje OC ;-) Pozatym tylko w Kombustorze te zegary tak szaleją z tego co widzę...w GPUz spadają do 1050 i w CCC także do tej wartości.<br />

 

Ciekawy wątek odnośnie naszego problemu <br />www.overclock.net/t/1331761/any-gigabyte-7970-ghz-ed-gv-r797to-3gd-owners/20<br />Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez koowall
Link to post
Share on other sites

I wtedy już Ci zegary nie szaleją ?

Zgadza się, przy power limit +15% zegary stale trzymają 1100MHz.

Tak dobry wątek, ale szkoda, że koleżka w końcu nic nie zdziałał mimo rozmów z GB...

Pozdrawiam.  :-)

 

EDIT: Niestety... odpaliłem sobie w oczekiwaniu na ukochane NBA Sleeping Dogs... nawet po +20% power limit'u karta mi szaleje... trochę się wkurzyłem i chyba wyślę jednak na serwis. Może coś z tym zrobią. Rano jeszcze przemyślę sprawę.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że uzywasz OSD z afterburnera żeby to sprawdzać podczas gry? Daj znac czy wyslales na serwis...<br /><br />Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2
 

Heh u mnie nawet bez żadnego OC widzę zegary nie trzymają nawet tego 1050. Latają sobie jak chcą...

Sam nie wiem czy reklamować kartę czy nie...

 

W GPUz pokazuje że minimum jakie jest to 1050 więc już sam nie wiem o co kaman..

Edytowane przez koowall
Link to post
Share on other sites

W Sleeping Dogs zegary lecą w dół tylko w momencie ustawienia wysokiego AA i wtedy GPU na 100% i lata sobie po taktach...

Jak AA obniżę do wartości normalnej to wtedy sztywno trzyma 1100, ale widać że GPU nie jest obciążone max.

Teraz mam dylemat czy reklamować kartę, bo wg mnie powinno trzymać to 1100 (1050) przy GPU 100%. Sam nie wiem...

Link to post
Share on other sites

panowie, ja też mam gigabyte 7970 ghz i nic nie skacze, to że zegary się zmieniają to norma, w zależności od obciązenia np jak oglądam youtube albo jakiś film lub w gram w mało wymagającą grę to jest 500 lub np 900 mhz ale przy pełnym obciążeniu 3d w wymagającym tytule zawsze jest 1100. Każda karta ma chyba 3 tryby zegarów które ustawiają się w zależności od obciążęnia

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem, że tylko w programie MSI AB dzieją się takie rzeczy... w OC GURU i EVGA PRECISION taktowanie spada do 1050 MHz i tak się utrzymuje...- co jest ponoć normalne. Czy wszyscy, którzy mają ten problem nie korzystają czasem z programu od MSI? Możliwe, aby AB przekłamywał? Jeżeli faktycznie taktowanie by spadło tak mocno i hulało jak szalone to pewnie na ekranie by nie było płynności tylko ścinki co kilka sekund jak schodzi na powiedzmy 500 MHz.
Pozdrawiam.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...