Skocz do zawartości

LG IPS234V czy IPS237L?


Recommended Posts

Cześć,

 

Eksperci, ponownie do was kieruję zapytanie przy wyborze monitora. Tym razem potrzebuję monitor do słabszego blaszaka, będzie wykorzystywany tylko i wyłącznie do filmów oraz przeglądania internetu.

 

Spodobały mi się te dwa modele od LG. Oba posiadają 23" i rozdzielczość FHD. Różnią się ceną. Jeśli ktoś ma lub miał jeden z nich, to chciałbym się dowiedzieć jak się sprawują. No i najważniejsze, który z nich wybrać?

 

LG IPS234V http://www.agito.pl/monitor-lg-23-led-ips234v-pn-2492-593736.html

LG IPS237L http://www.agito.pl/monitor-lg-23-led-ips237l-bn-2492-654676.html

Link to post
Share on other sites

7L jest nowszy. Póki nie dajesz się nabrać na "super cienką ramkę" w zasadzie nie dostajesz nic ponad to, co oferuje 4V i z podanych dwóch to 4V bym Ci polecał. Poza tym, obydwa te monitory mają - jak zdążyło nas już LG przyzwyczaić, badziewną ergonomię. Ale ogólnie, 4V do polecenia.

Link to post
Share on other sites

Ma "nowszą" matrycę, ale wcale nie zauważalnie lepszą od 4V...Po co więc dopłacać? :) Za "cienkie ramki", których nie ma? Za "lepszą ergonomię", której nie ma? W cenie 7L brałbym już Dell'a.

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites

 

Ma "nowszą" matrycę, ale wcale nie zauważalnie lepszą od 4V...

 

 

jak na razie wszystko wskazuje na to, że AH-IPS sprawuje się lepiej od e-IPS, a że U2312HM to też dobra opcja nie musisz mi mówić, autor pytał o wybór pomiędzy 7L a 4V, z tych dwóch sugeruję 7L

Link to post
Share on other sites

Wiem że pytał o 4V a 7L, ale przecież najczęściej ludzie nie widzą co kupić, dlatego zadają pytania na forum i dlatego powinniśmy wskazać im, że czasem nie warto płacić 700 zł za dany monitor, a kupić drugi, innego producenta.
Tak jest w przypadku 7L - w tej cenie lepiej brać Dell'a.

Także w moim odczuciu, albo 4V albo Dell.

Link to post
Share on other sites

Tylko że ja już mam della jako monitor do gier do zestawu w sygnaturze. Potrzebuję teraz drugi monitor tylko do filmów i neta więc wybór padł na LG.

Po za tym nie dysponuje aktualnie gotówką na monitor a dobrze się składa bo są raty 0% w MM. A różnica w cenie 4V a 7L to 40zł.

699zł za 4V

739zł za 7L czyli około 20zł więcej niż np. na agito ale nie płacę za kuriera.

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

No to rób jak uważasz. Jeśli drachenfeles sądzi, że  ah-IPS w wykoaniu LG wypadają zauważalnie lepiej od ich e-IPS, to możesz brać 7L. Jeśli jednak nie widać żadnej różnicy, to imho kompletnie nie warto dopłacać. To ten same design, ta sama licha podstawka i zerowa ergonomia. Your call  :)

Edytowane przez Ave20
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Sam się zastanawiam nad tymi dwoma monitorami, ale cena na necie 234V nie wynosi 699 tylko 599 (via porównywarka cen).
W związku z tym, co bardziej warto:
599 za 234V
czy
739 za 237L
czyli 140zł na korzyść 234V...
Na konkurencyjnym forum jest duży wątek o 234V, w którym gość posiadający obydwa te monitory nie stwierdza kompletnie żadnej różnicy pomiędzy nimi, poza obudową oczywiście. przekopuje internet od kilku miesięcy i w sumie nie widzę jakichkolwiek korzyści z dokładania do 237L poza oczywiście opiniami osób, które nic innego poza tym monitorem nigdy nie widziały...
 

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem LG IPS 237L  jhest nowszy  posiada matryce AH-IPS lepsze kolory i  mniejsza ziarnistosc  ,  lepsze  wykonanie no i  wygląd  od ips 234v.

I tak niedługo bodajże kwiecien/maja bedzie wysyp monitorow na ips od LG  za naszymi granicami sa juz dostepne niektóre modele.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...