Skocz do zawartości

Jaki zasilacz do tej obudowy?


Recommended Posts

Witam, posiadam obudowę Enlight PM2417. Jest to obudowa mATX. Chciałbym się dowiedzieć czy zasilacz ATX wejdzie do mojej obudowy mATX.

Obecnie zastanawiam się nad SilentiumPC Deus G1 500W i Fortronem Hexa 500W.

 

Który z tych zasilaczów jest lepszy, i czy któryś z nich wejdzie do mojej obudowy?

 

PS. Na zasilacz mam do wydania 200zł maxx.

 

 

Bardzo dziękuje :)

Link to post
Share on other sites

A do jakich podzespołów go wpinasz? (to tak przy okazji :) )

 

Nie do wszystkich obudów microATX (zazwyczaj do pośrednich między micro a ATX) wejdzie ATX, najlepiej jak byś mógł samemu zmierzyć/porównać wymiary standardu ATX z Twoją konkretną obudową.

 

/Edit: Masz może wymiary tej obudowy bo na sieci nie ma, jakaś mało popularna :D

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

Moje chwilowe podzespoły są takie:

CPU: Intel Pentium Dual-Core E5300 2.60GHz

Grafika: GIGABYTE GTX650 Ti

Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-ES2L 2.0 VGA GBLAN uATX

Pamięć RAM: 2GB DDR2

Obudowa Enlight PM2417

 

Ale będzie tam nie długo: Intel i5 (4rdzeniowy), 8GB RAM, i płytka główna PCI-e 3.0


Aha, czyli musze rozkręcić obudowę, zmierzyć zasilacz i porównać jego wymiary z tym którego chce zakupić? 

Link to post
Share on other sites

To bardziej kwestia wymiarów obudowy bo te mogą się różnić. ;)

 

Jedna obudowa może być stricte pod format mATX (aby była mała), zaś inna może być trochę szersza i pomieścić zasilacz.

 

Wymiary Twoich zasilaczy:

wys x szer x gł

86 x 150 x 180 - Silentium

86 x 140 x 150 - Fortron

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites

No jeśli obudowa nie jest dość szeroka...

 

A zmierzyłeś już sam "dok" na zasilacz?

 

Zostaje albo inna obudowa lub też PSU mATX.

 

Ale jak wkładasz tam i5, i masz miejsce przy biurku możesz zmienić też obudowę na ATX coś z Silentium PC 130 lub 200 zł i masz porządną, chłodną i przewiewną obudowę. Nada Ci się nawet do podkręcania i5.

Link to post
Share on other sites

Znaczy zmierzyłem zasilacz. :)

A jeśli chodzi o obudowę, to mam kilka typów:

 

1. http://www.agito.pl/obudowa-cooler-master-elite-334-nvidia-edition-91-480813.html?attr=cena-0+250

 

2. http://www.agito.pl/obudowa-silentiumpc-brutus-430-pure-91-534718.html?attr=cena-0+250

 

3. http://www.agito.pl/obudowa-thermaltake-commander-gs-iii-91-661312.html?attr=cena-0+250

 

4. http://www.agito.pl/obudowa-zalman-z9-czarna-91-681027.html?attr=cena-0+250

 

5. http://www.agito.pl/obudowa-zalman-z9-plus-czarna-91-681028.html?attr=cena-0+250

 

 

I wydaje mi się że pomyliłem się przy mierżeniu tego zasilacza. Między bokiem obudowy, a  zasilaczem jest szparka o rozmiarze 0,5 cm.

Edytowane przez Madejoo
Link to post
Share on other sites

-Brutus 430 - osobiście Ci polecam, najlepsza obudowa w swojej kategorii cenowej, wystarczająca do takiego zestawu jak Twój, w zestawie 2x12 cm wentylatory

-Gladius M40- trochę droższe rozwiązanie, jednak idzie za tym proporcjonalny zysk, w zestawie 3x12cm wentylatory

 

Obojętnie który z w/w wybierzesz będzie wystarczający ;)

Link to post
Share on other sites

Świetnie tylko po co 730 W?

 

Ten Deus 500 W razem z tymi obudowami które wymieniłem są kompatybilne + ten zasilacz jest wystarczający jakościowo/pod względem mocy.

 

Minimum PSU dla Twojej karty graficznej to 400 W+ więc zapas jest ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuje, zamówiłem już Deusa G1 500W.
Jak nie będzie pasować do mojej obecnej obudowy to kupie nową bude.
 

A co z tym Zalmanem Z9 plus?
Ma 4 x 12cm, i przyznam że mi się podoba...
Ale Ten Brutus 430 to dobra i dosyć tania obudowa...

 

Zasilacz przyjdzie mi już niedługo, więc dobrze by było już wiedzieć jaką bude wybiore.

Ma ktoś tego Z9 lub Brutusa 430?
Jeśli tak to prosiłbym o opinie :) 

Link to post
Share on other sites

Ja mam Brutusa tak jak wspominałem.

 

Opinia hmm.

- solidna blacha

- wystarczająco miejsca na nieużywane kable

- 2 dobre ciche wentylatory

- b. dobry przewiew

- temperatura komponentów w idle po 30 C, bardzo fajnie chłodzona zatoka na HDD/SSD

- filtry przeciwkurzowe, mało kiedy muszę otwierać budę by coś posprzątać a nawet prawie wcale

 

Za tą cene "kosmos" :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zalman Z9 to kategoria i liga Gladiusa M40 (lepszy produkt Silentium PC od Brutusa).

 

Za dużo nie powiem bo w rękach jej nie miałem, a jestem wstrzemięźliwy w opiniach czegoś czego nie widziałem ;)

 

Ale jeśli miałbym dokładać +50 zł do obudowy to brałbym Gladiusa M40, sprawdzone rozwiązania w Brutusie + parę dodatkowych gadżetów/udogodnień :).

 

Ale Brutus spokojnie wystarcza jako obudowa hmm... 'gameingowa'/'półprofesjonalna'. A za zaoszczędzone pieniądze możesz dokupić wentylatory/wymienić na ultra ciche etc. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zawsze chciałem mieć obudowę, w której coś się świeciło :)
Ale patrze tak na tego Brutusa 430 i wydaje mi się, że też jest bardzo ładny  :D
 

A ten Gladius M40 jest taki troche "dziwny" wizualnie :)
Gdybym kupił Brutusa, to zaoszczędzone pieniądze wydałbym na kupienie lepszej płyty głównej niż miałem w planach kupić :)
Ale jakoś tak ciągnie mnie za tym Zalmanem Z9 PLUS... 
Tylko troche kasy to kosztuje...
 

A ten Gladius M40 jest teraz na promocji w agito.pl za 199zł...

I teraz już sam nie wiem, dla mnie liczy się zarówno wygląd jak i ulepszenia i sprawdzone rozwiązania.

Zalman Z9 Plus, Gladius M40, SPC Brutus 430 Pure...
Hmmm... Wybór będzie bardzo trudny. 
Jaka jest różnica między Zalmanem Z9 Plus, a SPC Gladius M40 ?

Link to post
Share on other sites

Tak przyjrzałem się Twojej MOBO i obsługuje ona USB 2.0. Brutus 430 od 410 różni się tylko i wyłącznie tym że z przodu ma dwa porty USB 3.0 a nie 2.0. Więc skoro byś z tego nie skorzystał to po co Ci to?

 

Kup sobie:

http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-brutus-410-pure-black-at-x-ssd-bt-410-397103/

zaoszczędzisz kolejne 20 zł

 

Będziesz miał jak wspomniałeś do lepszej MOBO - a jak w przyszłości będziesz miał MOBO z usb 3.0 będziesz najwyżej podpinał z tyłu szybsze pendrive czy HDD by korzystać z 3.0 bądź dokupisz za ~15 zł port USB 3.0 na przód obudowy,

 

Co do światełek w Brutusie są one dość przyjemne i nie "walą" po oczach. Gustowna niebieska kreska :D choć osobiście ją wyłączyłem bo często komp działa 24/h i w nocy przeszkadza w spaniu.

 

A jak lubisz świecące obudowy to za 15 zł dokup do niej 12 cm wiatrak z podświetleniem led w ulubionym kolorze i możesz wstawić na przód bądź u góry ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak już to zostane przy tym Brutusie 430, bo nie chce mi się później bawić z USB 3.0. 
Teraz zostaje tylko Ten Brutus 430 Pure i Gladius M40 :)
 

No fakt, że lepiej kupić tańszą obudowe i najwyżej dokupić potem ten podświetlany wiatrak 12cm.

Ale z drugiej strony ten Gladius ze swoim prostym wyglądem zaczyna mi się coraz bardziej podobać...

Tylko gdybym go kupił to nie zaoszczędził bym na tym...

 I tu właśnie jest pytanie. Lepiej kupić tańszą obudowę i zaoszczędzić, czy dołożyć troszke i kupić coś lepszego?

 

A tak przy okazji, miałeś kiedyś okazje przetestować tego Gladiusa?

Link to post
Share on other sites

Widziałem u znajomego i trochę podpatrzyłem, dość ciekawy sprzęt :), czym się różni od Brutusa ważniejsze rzeczy w skrócie - 1 wiatrak więcej w standardzie, stacja dokująca stata, trzy regulatory obrotów wentylatorów, w sumie 6 miejsc na wentylatory vs 4 w Brutusie, beznarzędziowy montaż HDD. 

 

Gladius:

 

 

 

Brutus:

 

 

http://www.silentiumpc.com/wp-content/uploads/2011/12/spc_brutus_430_opcje.jpg

 

 

 

Jeśli masz fundusze to warto dołożyć i kupić Gladius'a.

 

Ja podczas upgrade sprzętu dałem więcej kasy na GPU, RAM i chłodzenie CPU, i Brutus był najlepszym rozwiązaniem i szczerze nie żałuje. Ale jeśli bym miał 200 zł więcej dołożyłbym do Gladiusa i do zasilacza z odpinanymi kablami.

 

Choć nawet w Brutusie nie miałem problemu z ułożeniem nieużywanych kabli. Ale szukanie w oszczędności w obudowie na rzecz MOBO i wybranie Brutusa to nie jest tragedia, to b.dobra obudowa ;)

 

Rozpisz sobie koszta i zobacz jak lepiej wyjdziesz, bo warto lepszy mieć lepszy sprzęt w środku;)

Edytowane przez Didox
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz powinien być dzisiaj, więc zobacze czy zmieści się w tej budzie co mam.
Jeśli się zmieści, to obudowe kupie troszke później, a jak się nie zmieści to będe musiał kupić ją w najbliższym czasie.

 

Wolałbym mieć lepszy sprzęt w środku niż wizualnie.

Jak przyjdzie ten zasilacz, to jeśli się zgodzisz, napisze Ci wiadomość na priv.
Ok?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...